Ana Sayfa > Yazarlar > Nilgün Yalım Eren Tüm Nilgün Yalım Eren Yazıları

Suyun Gizemi…

Bildiğimiz SU…

Bir oksijen ve iki hidrojen atomundan oluşan, oda sıcaklığında sıvı halde bulunan, renksiz, kokusuz ve tatsız bir madde olan Su, canlılar için en önemli moleküllerden biridir. Suyun Kimyasal Formülü H2O’ dur.

Dünya yüzeyinin %71’i suyla kaplıdır. Dünyadaki suların yaklaşık %97’si okyanuslarda bulunmaktadır, %2.4’ü buzul yada kardır, %0.6’lık dilimi ise göller ve nehirlere aittir. Toplam suyun ancak %2,5’i kullanılabilir nitelikteki tatlı sulardır. Bunlardan ise sadece yüzey ve atmosferde bulunan suları kullanabilmekteyiz.

İnsan vücudunun su içeriği yaş, cinsiyet, boy uzunluğu, vücut ağırlığı ve fiziksel aktiviteye göre değişir. Çocukların vücudunun su oranı %70, yeni doğan bebeklerin %90’dır. Yaş ilerledikçe suyun yerini yağ dokusu almaya başlar. Bu nedenle yaş ilerledikçe suyu daha çok tüketmek gerekir. Yetişkinlerde vücut su oranı %60, yaşlılarda ise %50’dir.

Bilmediğimiz SU…

Özellikle son yıllarda, insanlık, yeryüzünden sürekli çalıyor ve her seferinde geride çok daha kirli bir dünya bırakıyor. En çok, yeryüzü suları, nehirlerimiz, göllerimiz, denizlerimiz büyük bir hızla kirleniyor. Fakat artık SU konuşuyor ve kristalleri aracılığıyla, bizimle iletişim kuruyor.Japon bilim adamı Dr.Masaru Emoto, Sudaki dalgalanma değişimlerinin ölçümüyle ilgili araştırmalar yaparken, su kristallerini keşfediyor ve ‘’Suyun Gizli Mesajı’’ adlı kitabında çektiği birbirinden muhteşem su kristali fotoğrafları eşliğinde suyun insanlığa mesajını anlatıyor. Dr.Emoto yaptığı çalışmada son derece uyumlu bir madde olan, fiziksel şekli kolayca bulunduğu ortama adapte olan suyun, çevreden aldığı enerji ve titreşimlerle moleküler şeklinin de değiştiğini bizlere gösteriyor.

Emoto: ”Su cansız bir madde değil, canlı ve duyguları algılayan kristallerden oluşmaktadır. Su çevresinden pozitif ve negatif bilgileri alır ve ona göre tepki verir.”diyor.

Emoto, mikroskopla yaptığı araştırmalarda, donmuş su kristallerinin dış tesirler karşısında çok değişik şekillerde reaksiyon gösterdiğini keşfediyor. Bu araştırmalara göre su kristalleri, dış çevre tesirlerinin yanı sıra, müzik, söz ve kavramlara da tepki veriyor.İçinde su olan şişenin, üstüne yazılmış veya sözel söylenmiş olan sözcükler, düşünceler, suya çalınmış olan müzik veya oynatılmış film ile suyun moleküler yapısının değiştiğini çektiği fotoğraflarla ispat ediyor.

Dr.Emoto çevresel etkilerin suda yarattığı moleküler değişimi ortaya koymak için dünyanın değişik kaynaklarından ve değişik durumlarda alınan su örneklerini de inceliyor ve suyun kristalize şekillerinde birçok büyüleyici farklılıklar keşfediyor. Emoto, on iki yıl süren çalışmaları ve yaptığı on binlerce deney neticesinde, suyun sadece iyi ve kötü bilgileri, müzik ve sözleri değil, hisleri ve şuuru da kaydettiğini ortaya çıkarmıştır.

Emoto, araştırmasıyla suyun sadece hafızasının ve bilgi taşıyıcı özelliğinin olmadığını, aynı zamanda kâinatın dilini ve gerçek sevgi titreşimini de yansıttığını da ispatlamıştır.

Suyun Mesajı…

• Su çevresinden pozitif ve negatif bilgileri alır ve ona göre tepki verir.

Su, ne kadar sevgi, duygu ve âhenk dolu söz ve musiki ile karşılaşırsa; altıgen kristal yapısı da o kadar güzel ve düzgün olmaktadır. Suya “sen aptalsın” denilen su kabındaki kristaller bozulup kötü bir biçime girerken, “teşekkür ederim” denilen su kabındaki kristaller mükemmel ve parlak bir altıgene dönüşmektedir.

Emoto ayrıca temiz akarsulardan ve kaynaklardan alınan suyun çok güzel geometrik şekilleri olan kristal yapılar ihtiva etmesine karşılık, sanayi ve yerleşimin yoğun olduğu yerlerden alınmış kirli ve toksik su ile su borularında, depolarda bekletilen durgun suyun şekilsel bozukluk gösterdiğini ortaya çıkarmıştır. Bu arada, Berlin, Londra ve Paris’teki klorlu çeşme sularının dejenere olmuş kristal yapıları olduğunu da tespit etmiştir.

Heavy-metal müzik ve küfür sözlerinin aksettiği suyun yapısı da, yapılan deneylerde tamamen parçalanıp dağılmakta ve kötü karanlık ve bulanık bir şekle bürünmektedir.

• %70’i sudan oluşan insan bundan nasıl etkilenir?

Fiziksel açıdan baktığımızda aslında insan sudur. Ruh halimizin, düşüncelerimizin, ağzımızdan çıkan kelimelerin, bedenimizin %70’ni oluşturan suda da benzer değişimler yaptığını düşünecek olursak, zihinsel durumumuzun bedenimizi nasıl doğrudan etkilediğini daha iyi anlayabiliriz. Gün içinde düşündüğümüz ve söylediğimiz her şey tüm hücrelerimizi etkiler, çünkü bedenimizdeki su bunların enerjisini kopyalayıp hücrelere dağıtır. Dolayısı ile biz bir bakıma düşündüğümüz ve konuştuğumuz şeyler oluruz ve bedenimizi de etkileriz.

Tüm hayatımız ve sağlığımız hücrelerimizde var olan, atalarımızdan aktarılan ve kendi geçmişimizden gelen, bedenimizdeki suda kayıtlıdır.

“Ben yapamam” dediğimizde içimizde dolaşan su o kaliteye bürünüp bunu hücrelere iletir.

“Çok kötüsün, aptalsın” cümlesi yüklenilmiş olan suyun fotoğrafına baktığınızda molekül yapısının, o güzel kristal şeklinin bozulduğunu karardığını görürsünüz. Bir de bu sözleri karşımızdaki kişiye söylediğimizi farz edelim, hem söyleyen, hem söylenen kişinin bedeninde yarattığı olumsuz etkiyi düşünmek dahi istemezsiniz…

Bu gerçek, bizim, diğer insanlarla ve tabiatla olan münasebetlerimize dikkat etmemiz gerektiğini ortaya koyuyor. Söylenen sözlerin karşı tarafa yaptığı tahribatın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor

• Tam karşınızda duran su, yeryüzündeki bütün sularla bağlantı halindedir.

Baktığınız su her yerdeki suyla rezonans içindedir ve sizin sevgi mesajınız dünyadaki bütün insanların yüreğine ulaşır. Hayatımızı sevgi ve şükran duygularıyla doldurursak bu şuur bütün dünyada hüküm sürecek harikulade bir güç haline gelecektir. Suyun mesajı sevmek ve şükretmektir. Su kristallerinin bize anlatmaya çalıştığı da budur. (Ref: Suyun Gizli Mesajı Masaru Emoto / Dr. Ercan Zeydan Eriş)

Unutmayın,
Dünyanın herhangi bir yerinde 
Biri yapabiliyorsa,
Siz de yapabilirsiniz,
Yeter ki bir Koçunuz olsun…

Koçluk hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, 
SUBCONTURKEY okuyucularına özel 
ücretsiz tanıtım sunumu yapmamız için 
bizi arayabilirsiniz.
CTC Eğitim 
0216 373 46 03 - 0533 622 11 01 
www.ctcegitim.com

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş