Ana Sayfa > Yazarlar > Hamdi Doğan Tüm Hamdi Doğan Yazıları

Mükemmelliği Sürdürmek

Değerli KalDer Üyeleri,

Rekabet; “Aynı amacı güden kişiler/yapılar/organizasyonlar arasındaki “yarış” olarak tanımlanmaktadır. Aynı sektörde bulunan diğer kurumların dışında, farklı sektörlerdeki gelişmeler sonucu ortaya çıkmış yeni iş kolları, yeni kurumlar da rakibimiz olabilmektedir. Hatta “global bir köy” haline gelen Dünya’da; Uzakdoğu, Amerika ve Avrupa ile de rekabet etme zorunluluğumuz bulunuyor. Öte yandan kurumsal rekabetin yanı sıra kendi kurumumuz ve farklı kurumlardaki çalışanlarla da profesyonel bir yarışa girmemiz kaçınılmaz hale gelmekte…

Dün işe yarayan, fayda yaratan iyi uygulamalar, üzerinden çok da vakit geçmeden demode ve işe yaramaz hale geliyor. Dün yaptıklarımızı bugün yeniden yaparak başarı kazanamayacağımızı artık tüm iş dünyası görüyor. Her gün çeşitli kaynaklarda zamanın yıldız şirketlerinin ayak uyduramadıkları yenilikler karşısında rekabet güçlerinin yitirip yok olduklarını görüyor, duyuyoruz.

Yapılacak tek şey var. Mükemmellik Arayışına durmadan devam etmek yani Mükemmelliği Sürdürmek için çalışmak. KalDer’in 25 yıldır ülkemizde uyguladığı EFQM Mükemmellik Modeli bahsettiğimiz sebeplerle yaratıcılığı, yenileşimi, başkalarından hatta rakiplerden öğrenmeyi, objektif ve çok boyutlu değerlendirmeyi her zaman ön planda tutmakta ve tavsiye etmektedir.

Bu pencereden bakarak bu yıl 17-18 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştireceğimiz 24. Kalite Kongresi’nin teması “Mükemmelliği Sürdürmek” olarak belirledik.

Bu yıl kongre içerisinde siz değerli kalite gönüllülerini heyecanlandıracak yeni bir süreç başlatıyoruz…

KalDer ‘in 25. kuruluş yıldönümünde, kurumun, kalite ve mükemmellik yolculuğunda, sürece ve bunun sürdürülebilirliğine katkı veya katılımda bulunmuş, yapacakları katkılarla mükemmellik kültürünün sürdürebilirliğini sağlayan kurum, kuruluş veya kişilerin tanınması, onurlandırılması amaçlanmıştır.

Bu kapsamda; 1993 yılından bu yana EFQM Büyük Ödülü / Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü ve Süreklilik Ödülü alan kurum/kuruluşlar, KalDer’e hizmet etmiş emek vermiş değerli eski KalDer Başkanları, KalDer’e faaliyetlerinde önemli katkı sağlayan ve işbirliği yapan kurum ve kuruluşlar; değerli protokolün katılımı ile 17 Kasım tarihinde, 24.Kalite Kongresi’nin ilk günü “KalDer Mükemmellik Elçileri” (KalDer Excellence Ambassador) Plaket Töreni’nde onurlandırılması planlandı.

KalDer’in bu yıl kutladığı 25. Yılında, günlük akışın dışına çıkarak durup düşünecek ve geride bıraktığımız 25 yılı değerlendirerek önümüzdeki 25 yılın öngörüleriyle Büyük Resmi görmeye çalışacağız. Sizleri de bu düşünce maratonunda aramızda görmek bizlere güç katacaktır.

Görüşmek dileğiyle,

A. Hamdi Doğan

KalDer - Türkiye Kalite Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

www.kalder.org

 

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş