Ana Sayfa > Yazarlar > Barbaros Demirci Tüm Barbaros Demirci Yazıları

Plastics Information Europe’dan, Türkiye Plastik Sektöründe Önemli Bir Proje “Spot Fiyat Monitörü 2019”

Plastics Information Europe (PIE) Avrupa plastik endüstrisinin en başarılı bilgi ortaklarından biri olarak 40 yılı aşkın süredir sektöre güncel ve güvenilir iş haberleri, bilgiler ve sektör analiz raporları sağlamaktadır. Polimer fiyatlarından piyasa raporlarına, şirket haberlerine ve ürün lansmanlarına kadar tüm yelpazede 5.500'den fazla Avrupalı şirket, PIE’nin verilerine ve raporlarına güven duymakta ve bu veri ve raporları referans almaktadır.

PIE - Plastics Information Europe tarafından hazırlanan polimer fiyat endeksleri, global plastik sektörünce tarafsız olarak hazırlanan piyasa raporları olarak kabul edilmekte ve sayısız tedarikçi sözleşmelerinde en önemli referans olarak yerini almaktadır.

PIE’nin fiyat verileri yüksek kalite ve güvenilirlik sağlayan, plastik hammadde ve mamul mamul üreticileri, distribütörler ve  tüccarlardan alınan bilgilere dayanmaktadır. PIE - Plastics Information Europe, standart ve mühendislik termoplastikleri, poliüretanlar, geri dönüşüm maddeleri, kompozitler / GRP ve 100'den fazla polimer hammaddeler için Avrupa pazar raporları hazırlamaktadır. 

Plastics Information Europe, Türkiye plastik sektöründe faaliyet gösteren firmalara iş görüşmelerinde, müşterileri ve tedarikçileri ile yapmış oldukları iş görüşmelerinde, pozisyonlarını güçlendirecek bilgilere sahip olabilecekleri bir çalışma başlatmıştır. Bu çalışmanın adı : PIE Spot Price Monitor – Price Study Turkey 2019 dur.

Söz konusu çalışma, Türkiye’de faaliyet gösteren plastik hammadde tüccarları ile plastik mamul üreticilerinin sisteme katılarak her hafta sonu Polietilen ve Polipropilen fiyatlarını PIE’ye bildirmeleri ve bu polimerlerde Türkiye satış fiyatlarının dünya fiyatları ile kıyaslanabilmesini de hedef almaktadır.

PIE, Türkiye plastik sektöründe hammadde alım satımında tüccar, distribütör, kampounder veya plastik mamul üreticisi olarak faaliyet gösteren firmaların “ Katılım Beyanı” doldurarak LDPE Film,

LLDPE (C4) Film, HDPE Injection Moulding, PP Homo Injection Moulding ve PP Copo Injection Moulding alış veya satış fiyatlarını haftalık bazda kendisine bildirmek üzere taahhütlte bulunmaları halinde 2019 için 30 Euro ücret karşılığında PIEWeb’in tüm bilgilerinden sınırsız yararlanabileceklerini belirtmektedir.

Bu çalışma Türkiye plastik sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalara, alım / satım fiyatlarını global fiyatlara kıyaslama fırsatı doğuracak ve Türkiye dahil dünya plastik sektöründeki gelişmeler ve analitik sektör raporlarına erişme fırsatı sağlayacaktır.  PIEWeb’I ücretsiz denemek için www.pieweb.com/freetrial   web adresine ve “ Spot Price Monitor” u doldurup projeye dahil olmak için www.pieweb.com/registration-spotprices adresine girilmesi mümkündür.

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş