Ana Sayfa > Yazarlar

Can Komar

Seçim Sonrası Ekonomi

30 Mart yerel seçimleri, iktidar partisinin gücünün devam ettiğinin bir tasdiki olmuştur. 
Yazının devamı için tıklayınız...

Hamdi Doğan

İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik

“Artık ne olursa olsun ‘büyümek’ kavramı geride kalmıştır. Gelecekte işletmelerin değerlerini belirlemede ‘sürdürülebilirlik’ kavramı en önemli kriterlerden biri olacaktır. Hepimizin ajandası güne çevre penceresinden bakmalı, işletmelerimiz ve yöneticilerimiz bu evrensel hedefe odaklanmalıdır.”
Yazının devamı için tıklayınız...

Kemal Yamankaradeniz

2015’in 11 Ayında Patent Başvuruları Arttı

Fikri ve sınai haklar alanının köklü kuruluşu Destek Patent’ten yapılan açıklamaya göre; 2015 yılının ilk 11 ayında patent ve faydalı model başvurularında artış yaşandı.
Yazının devamı için tıklayınız...

M. Tınaz Titiz

21 Yıl Önceden Bir Yazı: ÇAPRAZ KOZLAR SİSTEMİ

Bu yazının aslı, 1987 yılında, o dönemin başbakanı Turgut Özal'a yazılmış bir not idi. Daha sonraki yıllarda, bilişim hakkında yazılar yazan Çağdaş Monitor adlı bir tabloid gazetede (bugünkü BT Haber) yayımlanmıştı.
Yazının devamı için tıklayınız...

Taner Sarısoy

Spor Kulüplerinin ve Diğer Kurumların Vergi Usul Kanunu ve KDV Karşısındaki Durumu

Profesyonel futbol faaliyetleri, 5253 sayılı Dernekler Kanununa göre kurulan ve faaliyet gösteren dernek statüsündeki kuruluşlar ya da kamu idare ve müesseselerine ait idman ve spor müesseseleri eliyle gerçekleştirilmektedir. 5894 sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun, Türkiye Futbol Federasyonu Statüsüne ilişkin (76/5) inci maddesine göre futbolla uğraşan bir kulüp, futbol şubesini ilgili kanun ve yönetmelikler doğrultusunda kurulmuş bir anonim şirkete devredebilir.Bunun sonucu olarak, profesyonel futbol faaliyetleri anonim şirket statüsündeki kuruluşlarca da yapılabilir. 
Yazının devamı için tıklayınız...

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş