Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Züccaciye > Tüm Züccaciye Haberleri

Cafemarkt Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Cafemarkt Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

2000‘lerin başından bu yana insanın doğasında olan bir duygu daha çok öne çıkıyor. Günden güne her alanda artık fazlaca gördüğümüz “kişiselleştirme” sektörümüzde de kendini ortaya koymaya ve artmaya devam ediyor.

www.cafemarkt.com

2000‘lerin başından bu yana insanın doğasında olan bir duygu daha çok öne çıkıyor. Günden güne her alanda artık fazlaca gördüğümüz “kişiselleştirme” sektörümüzde de kendini ortaya koymaya ve artmaya devam ediyor.

Artık menüler kişisel, sunumlar kişisel, markalar kişisel yani baştan sonra café ve restoranlarımız artık daha kişisel olmaya başladı. Dahası müşterileri ile özdeşleşmeye ve de müşteriler mekanlarla özdeşleşmeye başladı.

Bu trendin farkına varan ve bu trendi “set” eden “trendsetter” kurumlar, rakipleri arasından ayrılmaya başladı. Belki şöyle söylemek bile yanlış olmayacak “sadece gıda satanlar” ile “yaşam stili ve kişiselleştirilmiş sunumları paylaşanlar” olarak café ve restoranları (hatta otelleri) diğer rakiplerinden ayırdetmek mümkün.

Cafemarkt, sektördeki paydaşlarına 7000’i aşkın ürünü sunarkan kendi eleğinden geçirerek sunuyor. Bir endüstriyel mutfak ya da züccaciye firması olmak yerine “profesyonel mutfak” mottosunu kendine seçmesinin altında da bu sebep vardı. Artık Cafemarkt’ın müşterileri arasında “sarf malzeme tedariği” yapanların yanı sıra “sunum ve farklılaştırma” nın farkında olanlar da var.

Cafemarkt’ın kurucu ortaklarından Dağhan Akdağ, 2012 yılını özetlerken “tüm sektörlerde durgun bir yıl yaşanırken horeca alanında müşterilerimizin daha fazla trend ve yeni ürünü tercih ettiği bir yıl oldu” dedi. Akdağ sözlerini “2013 yılında ve önümüzdeki yıllarda café, restoran ve otellerin ürün seçiminde marka tercihinin yanı sıra konsept oluşturan uzmanların bulunduğu tedarikçilerin öne çıkacağı bir süreç olacak” diye sürdürdü.

Akdağ, Cafemarkt’ın sektörde online (çevrimiçi-web) satış firmasının yok denecek kadar az olduğu bir alanda 7000 ürünle, tam tedarik ve bayilik ağı ile Türkiye pazarında yeralmaya başlamalarının önceleri bir takım riskleri olduğunu düşündüklerini belirtirken 2012 yılında gerçekleşen e-ticaret talebi bizi şaşırttı derken sözlerini “www.cafemarkt.com sitesinden gerçekleşen ticari hareketin toplam pay içerisinde %20’lere ulaşması da bu alandaki ihtyacı gösterdi” diye sürdürdü. Cafemarkt.com üzerinden alışveriş yapan iller arasından Hakkari, Iğdır ve Şırnak gibi İstanbul’a uzak iller de bulunuyor.

Akdağ, piyasada denenmemişleri deniyoruz ve müşterilerimiz bundan çok memnun derken müşterilerinin bunu çok uygun fiyatlara satın alabilmelerinde de oldukça hoşnut olduğunu belirtiyor. Cafemarkt; Porterra Porselen’in üreticisi olması sebebiyle özellikle porselen pazarında daralan çeşit ve her yerde olan ürün dışında olan ürüne talebin, yalnızca horeca’ya yönelik üretilen dayanıklı ve Türk malı olan 200’ü aşkın porselen çeşidi ile sağladıklarını belirten Akdağ, biz sadece kendi imalatımız olan değil bununla birlikte bayisi olduğumuz tüm porselen ürünler için de özel baskı ve tasarımlar yapıyoruz dedi. Akdağ, porseleni tek başına herkes sunabilir ancak biz bunu metal ve ahşap ürünler ile kombine ediyoruz ve sunumlarımızı Eminönü’nde bulunan mağazamızda yapıyoruz diye sözlerine ekledi.

Cafemarkt’ın porselen üretim tesislerinde ülkemizde marka ve kalitesi ile ün yapmış birçok firmanın özel üretim ve koleksiyonları da üretilmekte. Porselen üretiminde sahip oldukları deneyimi şu sözlerle açıklayan Akdağ, “porselen üretimi, emek isteyen ve özellikle koleksiyon ve tasarım ürünlerde makinalaşma neredeyse mümkün olmayan bir alan, biz 10 yıla yakın süredir sahip olduğumuz üretim bilgisi ile ülkemizde demlik üretiminden, yüksek kaliteli el dekorlu fincana ve mevcut üretilmiş porselene dekorlama yapıyoruz ve Türkiye çapından tüm profesyoneller ile çalıştık diyebilirim” dedi.

Akdağ, 2013 yılını gerek yurtdışından gelen turist açısından gerekse yeme-kültürü açısından başarılı bir yıl olacağını düşünüyoruz, Cafemarkt’ın sektörde bilinirliği de artıyor. Bu sayede farklılaşmak isteyen profesyonellere endüstriyel mutfak ekipmanlarından, masaüstü aksesuarlara, özel üretim porselene küçük büyük demeden hizmet verdiklerini belirtti.

www.cafemarkt.com


07.11.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş