Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Yapı-İnşaat > Tüm Yapı-İnşaat Haberleri

ODE YALITIM’IN ESKİŞEHİR FABRİKASINDA İLK FAZIN YATIRIMI TAMAMLANDI

Haberle ilgili fotoğraflar

ODE YALITIM’IN ESKİŞEHİR FABRİKASINDA İLK FAZIN YATIRIMI TAMAMLANDI

Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda her alandaki yatırımlarına ara vermeden devam eden ODE, yeni üretim üssünü Eskişehir'de kuruyor. 75 dönümde kuracağı yeni fabrika için toplam 100 milyon TL'lik yatırım yapacak olan ODE Yalıtım, Eskişehir fabrikasının ilk fazını tamamladı. 2017 yılının ilk çeyreğinde Eskişehir tesisinde üretimin başlamasını hedeflediklerini anlatan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “2030 yılı ihtiyaçlarına göre tasarlanan Eskişehir fabrikası Türkiye’nin en modern üretim tesisi olacak” dedi.

 Yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden ODE, Çorlu’daki iki tesisine ek olarak Eskişehir’de yatırımına başladığı dev üretim tesisinde ilk fazı tamamladı. 2017 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanan yatırım devreye girdiğinde ODE Yalıtım, Türkiye yalıtım sektörünün en büyük kapalı alana sahip üreticisi olacak. 

 ODE olarak tüm siyasi, ekonomik, jeopolitik olumsuzluklara rağmen 2015’te başladıkları yatırım atağına devam ettiklerini belirten ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “Çünkü her zaman söylediğimiz gibi biz bu ülkeye inanıyor ve geleceğe yatırım yapıyoruz. Bu nedenle yatırımlarımıza hiç ara vermedik, vermeyi de düşünmüyoruz. Eskişehir'de 75 dönüm üzerinde kurduğumuz fabrikamızın ilk fazı tamamlandı. İnşaat ve makina montajı bitti. 2017 yılının ilk çeyreğinde üretime başlamayı planlıyoruz. Eskişehir fabrikası tamamlandığında toplam 100 bin metrekarelik kapalı alana çıkmış olacağız. Bu da bizi Türkiye yalıtım sektörünün en büyük kapalı alana sahip üretici konumuna taşıyacak” dedi.

“Çin ve Almanya arasında en büyük üretici olacağız”

 Eskişehir fabrikasına toplamda 100 milyon TL'lik yatırım yapacaklarını anlatan Turan şunları söyledi: “Türkiye'nin ihracatında önemli bir paya sahip olmasından dolayı Eskişehir'de yatırım kararı aldık. 2030 yılı ihtiyaçlarına göre tasarlanan Eskişehir fabrikası Türkiye’nin en modern üretim tesisi olacak. Eskişehir üretim üssümüzün açılmasıyla 20 bin tona çıkartacağımız kauçuk köpüğü üretim kapasitesi sayesinde, teknik yalıtım sektöründe Çin ve Almanya arasındaki coğrafyanın da en büyük üreticisi olacağız.”

Haberin Kaynağı : İNSULA İLETİŞİM

Editör : MEHMET CAN
06.11.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş