Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Yapı-İnşaat > Tüm Yapı-İnşaat Haberleri

Katamonu Entegre'den Sektörde Aranılan Yeni Bir Ürün:ACRYLIC PANEL

Katamonu Entegre'den Sektörde Aranılan Yeni Bir Ürün:ACRYLIC PANEL

Ağaç ürünleri sektöründe Türkiye’nin global oyuncusu Kastamonu Entegre, akrilik panel üretimine başladı. Acrylic Panel markasıyla Kastamonu Entegre’nin Adana tesislerinde üretimine geçilen yeni ürün; ofis, mutfak, banyo, ray dolap gibi yoğun kullanılan mekanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. 

Hayat Holding çatısı altında orman ve ağaç ürünleri sektöründe 45 yıldır faaliyet gösteren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi’nin üretimine başladığı akrilik paneller, sektörde aranılan bir ürün olma özelliği taşıyor. Kastamonu Entegre’nin Adana tesislerinde Acrylic Panel markasıyla üretimine geçilen ürün, yüksek derinlik hissi verirken çizilmelere ve ultraviyole ışınlara karşı da tam direnç gösteriyor.

ABS/PMMA’den üretilen ve PVC içermeyen plastik yüzeyler olarak tanımlanan akrilik levhalar, MDF ve sunta yüzeyine laminasyon yöntemiyle kaplanıyor. 18 mm kalınlıkta ve 1220 x 2800 mm ebatlarında üretilen ‘Acrylic Panel’lerin ön yüzeyinde; sektördeki en iyi marka olan Senosan’ın (Avusturya) çizilmeye üst düzey dayanımlı en iyi ürünü Senosan AM 1800 TopXscratchresistant akrilik plakalar kullanılırken, arka yüz ise ön yüz ile uyumlu olarak aynı renkte astar plakalar ile kaplanıyor.

Ofis, mutfak, banyo, ray dolap gibi yoğun kullanılan mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen Acrylic Panel, yüksek parlaklık seviyesi, çizilmelere ve UV ışınlarına karşı gösterdiği yüksek dayanımla, çevre dostu güvenli ürünler olarak ön plana çıkıyor. Küçük çiziklerin cila ile rahatlıkla yok edilebildiği Acrylic Panel, kimyasallara da dayanıklılığı ile göz dolduruyor. Acrylic Panel ürün kartelasında sektörde en çok talep edilen renklerden; Beyaz, Krem, Capuccino, Siyah, Kırmızı, Bordo, Mürdüm, Metalik Gümüş ve Metalik Bej bulunuyor.

Kastamonu Entegre Hakkında:
1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2014 yılı itibariyle yıllık 2 milyon m3 MDF, 2.55 milyon m3 yonga levha, 60 milyon m2 laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 4.55 milyon m3 ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2014 yılında 1.4 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 9’uncu sırada yer almaktadır. Yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da yurt dışında ise Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 71 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 300 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre; ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) Belgesi’ne sahiptir. Ayrıca TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.

Haberin Kaynağı : Effect Halkla İlişkiler


11.02.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş