Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Yapı-İnşaat > Tüm Yapı-İnşaat Haberleri

Kastamonu Entegre'ye Çin'de Büyük İlgi

Haberle ilgili fotoğraflar

Kastamonu Entegre'ye Çin'de Büyük İlgi

Orman ve ağaç ürünleri sektöründe Türkiye’nin global oyuncusu Kastamonu Entegre, Çin’de düzenlenen Interzum Guangzhou 2015 Uluslararası Mobilya Üretim ve Teknolojileri Fuarı’nda ürünlerini sergiledi. 

Kastamonu Entegre ileri teknolojiyle ürettiği yüksek kaliteli geniş ürün yelpazesiyle mobilya endüstrisinin Uzakdoğu’daki önemli fuarlarından Interzum Guangzhou 2015 Fuarı’na katıldı. 

28 Mart – 1 Nisan 2015 tarihleri arasında Çin’in Guangdong Eyaleti’nin yönetim merkezi ve ülkenin en büyük şehirlerinden biri olan Guangzhou’da düzenlenen fuarda Kastamonu Entegre, ileri teknoloji ile ürettiği yüksek kalitedeki ürünlerini dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin beğenisine sundu.
Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği ve mobilya üretim ve teknolojileri alanında yüzlerce üreticiyi biraraya getiren fuarda, Kastamonu Entegre’nin Glossmax, Evogloss, Extreme’15, Floorpan, Artfloor, Technotop, Dorpan markalı ürünlerini sergilediği standı büyük ilgi gördü.

Kastamonu Entegre Hakkında:

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yongalevha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2014 yılı itibariyle yıllık 2 milyon m3 MDF, 2.55 milyon m3 yongalevha, 60 milyon m2 laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 4.55 milyon m3 ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2014 yılında 1.4 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 8’inci sırada yer almaktadır. Yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da yurt dışında ise Romanya, Bulgaristan, RF Tataristan ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 71 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 300 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre; ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) Belgesi’ne sahiptir. Ayrıca TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.

Haberin Kaynağı : Effect Halkla İlişkiler


07.04.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş