Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Yapı-İnşaat > Tüm Yapı-İnşaat Haberleri

Avrupa Minepor’la BAU Fuarı’nda tanıştı

Etiketler

AKG Gazbeton Isı Yalıtımı İnşaat Yapı

Haberle ilgili fotoğraflar

Avrupa Minepor’la BAU Fuarı’nda tanıştı

Ülkemizin ilk yerli yapım bor esaslı yeni nesli ısı yalıtım plağı Minepor, Avrupalı profesyonellerle BAU Fuarı’nda buluştu. “You have a choice” sloganıyla tanıtılan Minepor, ısı yalıtımı malzemeleri konusunda uzman Avrupalı profesyonellerin yoğun ilgisini çekti. 19-24 Ocak 2015 tarihleri arasında Münih’te gerçekleşen BAU fuarında, AKG Gazbeton standında tanıtımı yapılan Minepor ile özellikle Avrupa ülkelerinden gelen alıcıların daha çok ilgilendikleri tespit edildi.

Türkiye’nin en büyük yerli gazbeton üreticisi AKG Gazbeton, 2013 yılında piyasaya sunduğu ve aynı yıl sektör profesyonelleri tarafından “Yılın Isı Yalıtım Ürünü” seçilen Minepor ile Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor. 

Avrupa’nın en büyük yapı fuarı BAU Fuarı’nda Minepor tanıtımını yapan ve gördükleri ilgiden son derece memnun olan AKG Gazbeton ekibi adına Genel Müdür Ali Şükrü Kahyaoğlu, “2015 yılında başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Minepor ihracatında  yoğun bir yıl geçireceğimizi söyleyebilirim. Türk firması olarak yenilikçi Ar-Ge yapımızla piyasaya sunduğumuz Minepor bizi ayrıca onurlandırıyor. Fuarda gördüğümüz ilgi bizi bir hayli memnun etti” dedi.

Türkiye’de otopark, kolon, kiriş, tavan, çatı yalıtımında özellikle tercih edilen Minepor, ulusal teknik onayı ile 2014 yılında da en çok tercih edilen ısı yalıtım malzemeleri arasında yer aldı.

AKG Gazbeton’un, Avrupa’daki güçlü dağıtım ağı sayesinde Minepor da 2015 yılında AKG Gazbeton ürün yelpazesiyle birlikte Avrupa’daki projelerde yer almaya başlayacak. 

Minepor, 0,048 ısı iletkenlik değeri ile her tür binada ısı yalıtımını sağlamak için en ideal  çözümlerden biri olarak sunuluyor. İçeriğindeki bor maddesi ise Minepor’u muadillerinden daha sağlam hale getiriyor.

Minepor’u, diğer yalıtım malzemelerinden ayıran bir başka özelliği ise A1 sınıfı hiç yanmaz ürün olması. Tüm bu özellikleri ile Avrupalı profesyonellerin beklentilerini karşılayan Minepor ile ısı yalıtımında bütünsel çözüm elde ediliyor.

Avrupa’da kullanılması geleneksel hale gelmiş ısı yalıtım ürünlerine karşılık yeni bir seçenek olarak tüketici ile buluşan Minepor için AKG Gazbeton “you have a choice” diyerek BAU Fuar standında konuklarını ağırladı.

AKG Gazbeton Hakkında:

Gazbeton sektöründe Türkiye’deki en geniş ürün yelpazesine sahip firmaların başında yer alan AKG Gazbeton, blok ve donatılı ürünler olmak üzere iki ana ürün çatısı altında üretim yapmaktadır. Blok ürün grubu olarak; düz duvar blokları, geçmeli duvar blokları, hafif asmolen bloklar, U bloklar ve MİNEPOR yalıtım plakaları üreten AKG Gazbeton, donatılı ürün grubu olarak ise; duvar panelleri, çatı ve döşeme panelleri, lento ve söveler üretmektedir. 2005 yılı başında CE belgesi alan ilk duvar malzemesi üreticisi olan AKG Gazbeton İzmir Tesisleri’nde 457.000 metreküp/yıl, Kırıkkale tesislerinde 550.000 metreküp/yıl gazbeton üretilmektedir. AKG Gazbeton, 2011 sonunda üretime başlayan Çorlu Fabrikası ile Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticisidir. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde yirmiden fazla ülkeye ihracat yapan AKG Gazbeton, ilave yatırımlarıyla yılda toplam 1.632.000 metreküp gazbeton üretecektir. EN 15804 Standardına uygun üretimi ile AKG Gazbeton ‘Çevresel Ürün Beyanı’ olan EPD belgesine sahip bir kuruluştur.

Haberin Kaynağı : Bersay İletişim Danışmanlığı


11.02.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş