Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Yapı-İnşaat > Tüm Yapı-İnşaat Haberleri

Akçansa’nın 2014 Satış Geliri 1,4 Milyar TL

Akçansa’nın 2014 Satış Geliri 1,4 Milyar TL

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2014 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin 2014 yılındaki cirosu 1,4 milyar TL, dönem kârı ise 250,3 milyon TL olarak gerçekleşti.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2014 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Akçansa’dan İMKB’ye gönderilen 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre; şirketin cirosu 1,4 milyar TL’ye ulaştı. Şirketin Brüt Karı 391,6 milyon TL, Dönem Karı ise 250,3 milyon TL olarak gerçekleşti.

Akçansa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, “2014 yılı, şirketimizin sürdürülebilir büyümesinde önemli kilometre taşlarından biri oldu. Benimsediğimiz pazar ve müşteri odaklı pazarlama anlayışıyla müşterilerimizin bizden talep ettiği ürünleri geliştirdik, ürettik ve pazarladık. Bugün Türkiye’de yükselen 3. Köprü projesi de dahil olmak üzere çok önemli projelerde Akçansa olarak izimiz var. Bundan gurur duyuyoruz. Bu performansımız, satış gelirimiz ve karlılığımız açısından da kendisini gösteriyor” dedi.

Türkiye’de artarak devam eden altyapı yatırımları ve kentsel dönüşüm projelerinin çimento sektörünü olumlu etkilediğine dikkat çeken Hacıkamiloğlu, “İnşaat sektöründe nitelikli, özgün, fonksiyonel ve estetik yönüyle değer yaratan projelerin ön plana çıkmasıyla sektörümüz için de ayrıcalıklı ve niş bir pazar ortaya çıkacaktır. Ayrıca enerji verimliliği ve yeşil bina gibi konuların tüketici gözünde kazandığı değeri karşılamaya yönelik yatırımlar ağır basacaktır. Tüm bu faktörlerin 2015 ve sonrasında da sektörümüzü ve Akçansa’nın finansal performansını olumlu etkileyeceğini öngörüyoruz” diye konuştu.

Akçansa Hakkında :
Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

Çimento ve hazırbeton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40’a yakın hazırbeton tesisinde “Betonsa” markasıyla hizmet vermektedir. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San.ve Tic.A.Ş. ile 2002 yılında birleşmiş ve agrega üretim faaliyetini “Agregasa” markası altında sürdürmektedir.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa’nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.

Haberin Kaynağı : Ünite İletişim


25.02.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş