Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel > Tüm Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel Haberleri

Kış Turizmi EMITT ile Markalaşıyor

Etiketler

emıtt fuarıkış turizmi

Haberle ilgili fotoğraflar

Kış Turizmi EMITT ile Markalaşıyor

2014 EMITT Fuarı’nda kış tatilini keşfedin!

Türkiye'nin kış turizminde de hak ettiği payı alabilmesini hedefleyen 2014 EMITT Fuarı, en uygun ve keyifli kış tatilleri için profesyonellerle tatilcileri bir araya getiriyor, kış turizmi için yeni bir salon açıyor.

30 Ocak - 2 Şubat 2014 tarihleri arasında TÜYAP'ta 18. kez düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, bir ilke daha imza atıyor. Mevcut salonlara yeni bir salon açarak salonun tamamını kış turizmine tahsis ediyor. 2014 EMITT Fuarı Türkiye’nin iklim zenginliğinin ortaya konulması ve tatil anlayışının dört mevsime yayılması adına büyük potansiyeller barındıran kış turizminde çıtayı yükseltmeyi hedefliyor. Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen kayak tesisleri, otelleri ve ekipman üreticileri fuarda yerli ve yabancı kurum ve kişilerle buluşacak.

EMITT sizi Kışın da tatile götürüyor!
Turizm denince akla öncelikle deniz, kum, güneşten oluşan yaz tatilleri ve son dönemde yükselen bir trend olan kültür turları geldiğini ifade eden Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın, kış tatillerinin de doğru değerlendirme ve planlamalarla çok keyifli dinlenme zamanları olacağının altını çiziyor.

Türkiye’de Bursa Uludağ ile başlayan ve Bolu, Erzurum, Erzincan, Isparta, Kayseri, Kastamonu, Antalya, Bitlis, İzmir, Ağrı, Kocaeli, Bingöl, Gümüşhane ve Kars’ta da hızla gelişen kayak kültürünün, son dönemlerde hızla yayılarak yurtdışına da taşmaya başladığını belirten Aydın, özellikle sömestr dönemleri için erken rezervasyonla alınacak tatil paketlerinin kış tatili yapmak isteyenlere çok büyük avantajlar sunacağını vurguluyor, 2014 EMITT Fuarı'nın bu yönde bir ilki gerçekleştirerek kış turizminin tanıtımına ve canlanmasına önemli katkı sağlayacağını ifade ediyor.

İsteyene kayak, isteyene termal

Türkiye'nin dünya standartlarında kayak merkezlerine ve termal tesislere sahip olduğunu belirten Aydın, kış turizminin birçok seçenek sunduğunu, isteyenlerin kayak yaparken isteyenlerin termal tesislerde şifa bulabileceğinin altını çiziyor. Bu noktadan hareketle EMITT fuarında Kış Turizmi salonuna bir de Sağlık Turizmi salonu eklenmiş bulunuyor.

Amaç kış turizminde de marka olmak

2014 EMITT Fuarı'nda yer alacak kış turizmi sektörlerinin bölgenin birinci, dünyanın 5. büyük turizm fuarında 70 ülkeden 60 bini profesyonel toplam 140.000 ziyaretçi ile buluşacağını ifade eden Aydın, Türkiye’nin bugüne kadar kış turizmi ile ilgili çok büyük yol kat ettiğini ve bundan sonraki hedefin dünya genelinde kış turizmi konusunda da bir marka haline gelmek olduğunu belirtiyor.

Dünya kış turizm sektörü EMITT’te yerlerini alıyor

Kış turizminde söz sahibi olmak ve uluslararası markalaşma yönünde mesafe kaydetmek isteyen kuruluşların gözü şimdiden 2014 EMITT Fuarı'na çevrilmiş durumda. Dünyanın önemli kış turizmi merkezlerinden Avusturya, İtalya ve Bulgaristan gibi ülkeler şimdiden yerlerini ayırmaya başladılar.

Türkiye ve yurtdışındaki kayak merkezleri, oteller, termal tesisler, ekipman üreticileri, sivil toplum örgütleri ve kış sporlarını takip eden basın kuruluşları 2014 EMITT Fuarı'nda yer almaya hazırlanıyor.

EMITT Fuarı: EMITT Fuarı ilk kez 1997 yılında İstanbul’da TÜYAP Tepebaşı Fuar Merkezi’nde Voyager - Uluslararası Turizm ve Tatil Fuarı adıyla gerçekleştirildi. 1998 yılında Voyager adıyla gerçekleştirilen fuar üçüncü yılına girerken hızla büyüdü ve 1999’da TÜYAP Beylikdüzü’ne taşınarak 4 salonda 7000 metrekarelik bir alanda gerçekleştirildi. Fuar, 1999 yılından bu yana EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı adıyla düzenlenmektedir. Bölge ülkelerinden ve uluslararası turizm camiasından büyük ilgi gören EMITT Fuarı, yalnızca katılan ülke sayısı, kurulan stand ve alan olarak büyümekle kalmadı, Türkiye turizm sektörünün aynası oldu. Birçok ilke imza atan EMITT Fuarı, 15 yıl içinde Avrupa’nın en büyük 5. Turizm Fuarı olmayı başardı. Fuar, önümüzdeki dönemde gerek yurtdışı gerekse yurt içinde farklı projeleri hayata geçirmeyi planlamaktadır. Dünyanın önde gelen fuar kuruluşlarından biri olan ITE Group PLC, 2009 yılında Ekin Fuar A.Ş. ortakları arasına katıldı. www.emittistanbul.com

ITE Group PLC: ITE Group PLC, hızlı gelişen ve gelişmekte olan pazarlarda uluslararası fuarlar ve konferanslar düzenlenmektedir. Dünya genelinde 30 ofise sahip olan grup, her sene 16 ülkede 250’den fazla etkinlik gerçekleştirmektedir. ITE Group PLC; Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Türkiye ve Hindistan’da seyahat fuarları ile faaliyet göstermektedir.

Haberin Kaynağı : Kilowatt Ajans


17.09.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş