Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel > Tüm Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel Haberleri

İnoksan’dan Endüstriyel Mutfağın Merkezi İtalya’ya Çıkarma

İnoksan’dan Endüstriyel Mutfağın Merkezi İtalya’ya Çıkarma

İnoksan, 23-27 Ekim tarihlerinde endüstriyel mutfak sektörünün  önde gelen ülkelerinden İtalya’da gerçekleşecek Host Milano Fuarı’nda yeniliklerini sergileyecek.

Türkiye’deki çıkışını 1980’lerde yaşanan turizm patlamasıyla yapan Endüstriyel Mutfak Sektörü, aradan geçen zaman zarfında dünyada hatırı sayılır bir konuma geldi. Bugün yaklaşık 1 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan sektör, Avrupa’daki üreticiler arasında ilk 4’te yer alıyor. 

65 bin kişiye istihdam yaratan, küçüklü-büyüklü 500’e yakın imalatçı firmanın faaliyet gösterdiği Endüstriyel Mutfak Sektörünün ihracatı ise yıllık 200 milyon dolar düzeyinde bulunuyor.

Türk firmalarından İtalyan rakiplerine ‘hodri meydan’
Ürün kalitesi ve tasarım olarak öne çıkan sektörün, bazı ürünlerde, bu sanayinin önde gelen ülkelerinden biri olan İtalya ile rekabet edebilecek konumda olması, hatta Türk firmalarının İtalya’ya ürün satması, Türkiye adına gurur verici bir gelişme. Bu olumlu gelişmede büyük katkısı olan, 35 yıldır hayata geçirdiği yeniliklerle sektöre yön veren İnoksan, sektörün dünya çapındaki en büyük etkinliklerinden biri olan Host Milano Fuarı’nda bu yıl da Türkiye’yi temsil ediyor. Konaklama endüstrisine ekipman sağlayan şirketlerin profesyonellerle buluştuğu önemli bir platform olan Milano Host Fuarı’nda İnoksan, bu yıl ilk kez Monoblok Pişirici Grubu ve Inosmart’ın dokunmatik ekranlı serisini görücüye çıkaracak. Ayrıca Perfect Serisi’nin yenilenen yüzü de ilk kez Avrupa pazarında tanıtılacak. Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İnoksan’ın bu yıl sektörün önemli etkinliklerinden biri olan Host Milano’da bir kez daha yer alacağını belirten İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, şunları kaydetti: “Bugün 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor ve 100 milyon TL’nin üzerinde ciro elde ediyoruz. Ancak İnoksan kalitesiyle tüm dünyayı sarmak istiyoruz. Bu nedenle Host Milano gibi seçkin platformlarda yer almak, İnoksan için son derece önemli. Hem yeni iş birliği fırsatları geliştirecek hem de eski müşterilerimizle yeniden bir araya gelme şansı bulacağız.”

İnoksan Hakkında:
Mutfak ekipmanları sektörünün öncülerinden İnoksan’ın temelleri 1980 yılında atılmıştır. Bugün 20.000 metrekare kapalı alanda son teknolojiyle donanmış bir endüstri üssüne dönüşmüş fabrikasında üretim yapmakta olan İnoksan, 4.000 çeşide varan yardımcı mutfak ürünleriyle; otel, bar, kafe, restoran, turistik tesis, fast food gibi yeme-içme alanlarının bulunduğu tüm mekanlara gereken tüm ürün ve aksesuarları üretip, gerektiğinde ithal ederek müşterilerine sayısız alternatif sunmaktadır.

6 büyük ilde bölge müdürlüğü, 40'a yakın yetkili bayisi bulunan İnoksan, Türkiye geneline yayılmış 90 yetkili servisi ve 350 servis elemanıyla koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak ilkesi doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Araştırma ve geliştirmeye öncelik veren ve yıllık cirosunun önemli bir bölümünü Ar-Ge çalışmalarına ayıran İnoksan, ürettiği inovatif ekipmanlarla dünya markalarıyla rekabet etmektedir. İnoksan, 5 kıtaya yaptığı ihracatla Türk pazarındaki gücünü dünyaya da taşımaktadır.

Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşları arasında yer alan İnoksan, ISO 9001 Kalite Yönetim, OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri’ni entegre ederek, sektöründe bir ilke imza atmıştır. İnoksan, kaliteden ödün vermeden sektöründe öncü çalışmalarına devam etmektedir.

İNOKSAN, köklü geçmişinden aldığı güçle odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak, mutfakların mimarı olmayı ve yeni başarı hikâyeleri yazmayı sürdürecektir.

Haberin Kaynağı : Ünite İletişim


20.10.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş