Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel > Tüm Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel Haberleri

İnoksan’a Müşterilerinden Tam Not

İnoksan’a Müşterilerinden Tam Not

GfK tarafından yapılan Müşteri Memnuniyeti Araştırmasının sonuçları açıklandı.

Endüstriyel mutfak sektöründe 35 yıldır yenilikçi ve öncü bir yaklaşımla faaliyet gösteren İnoksan, imajı, kalitesi ve ürünlerinden duyulan memnuniyetle bir kez daha müşterilerinden yüksek not almayı başardı.İnoksan için GfK tarafından yapılan Müşteri Memnuniyeti Araştırması, 9 Şubat – 27 Mart tarihleri arasında, firmaların satın alma sürecinden sorumlu yöneticiler, üst düzey yöneticiler ve İnoksan ürünlerini kullanan aşçılardan oluşan 305 kişiyle görüşülerek gerçekleştirildi. Görüşülen kişilerin değerlendirmeleri, ‘Genel imaj’, ‘Ürün ve hizmetler’, ‘Ürün ve hizmet sonrası destek’ ve ‘Müşteri sadakati’ başlıkları altında incelendi.Araştırmaya cevap verenlerin yüzde 90’ı, İnoksan’ın ‘ürün çeşitliliğinin ihtiyaçları karşıladığını’ dile getirirken; bunu yüzde 88’lik oranla ‘kolay ulaşılabilirlik’, ‘ürünlerin kalitesinden memnuniyet’ ve ‘İnoksan ürün ve hizmetlerine duyulan güven’ izledi.
Araştırma sonucu, İnoksan’ın imajı üzerindeki yorumların olumlu, genel memnuniyet ve ürünlerin kaliteli olması algısının ise yüksek olduğunu ortaya koydu.Müşteri bağlılık skoru %84 olarak gerçekleşirken; firma sahiplerinin satın alma görevlilerine oranla daha yüksek bağlılığa sahip oldukları görüldü.

Batkın: “Müşterilerimizin sesine kulak vererek İnoksan’ı geleceğe taşıyoruz”
İnoksan Satış Şirketi Genel Müdürü Esra Altay Batkın, sektördeki 35. yılını kutlayan şirketin müşteri memnuniyetine büyük önem verdiğini belirterek, “İnoksan, bugün eğer Türkiye’de ve dünyada sayılı firmalardan biri olmayı başarmışsa, bunda müşteri memnuniyetine verdiği önemin katkısı büyüktür. Biz, müşterilerimizle birlikte büyüdüğümüze inanan bir şirketiz. Onların sesine kulak vermek, görüş ve önerilerini dinlemek her zaman bizim için önemli olmuştur. Son yıllarda ürün ve hizmet gelişiminde ciddi bir aşama kaydetmemizi sağlayan bu anlayış, İnoksan’ı geleceğe taşıyor” dedi.Batkın sözlerine şöyle devam etti: “Bizim işimiz, ürünün teslimi ve montajıyla bitmiyor. Çünkü ürünlerimiz, 7 gün 24 saat kullanılıyor. Dolayısıyla bu süreçte müşterilerimizin ürünle ilgili bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmek, işimizin çok önemli bir parçasıdır. Bu anlamda hizmetin bir sonu, sınırı yok! Gfk tarafından yapılan Müşteri Memnuniyeti Araştırması da gösterdi ki, müşterilerimiz İnoksan’a ve kalitesine güven duyuyor. Müşteri düzeyinde İnoksan algısı gayet yüksek. Bununla birlikte ‘taleplere hızlı ve alternatif çözümler geliştirmek’, aynı zamanda ‘yetkili servislerin hızlı çözümler geliştirmesi’ni sağlamak yolunda aksiyonlar alma gereğini de kendimize ev ödevi olarak not ettik.”

İnoksan Hakkında:
Mutfak ekipmanları sektörünün öncülerinden İnoksan’ın temelleri 1980 yılında atılmıştır. Bugün 20.000 metrekare kapalı alanda son teknolojiyle donanmış bir endüstri üssüne dönüşmüş fabrikasında üretim yapmakta olan İnoksan, 4.000 çeşide varan yardımcı mutfak ürünleriyle; otel, bar, kafe, restoran, turistik tesis, fast food gibi yeme-içme alanlarının bulunduğu tüm mekanlara gereken tüm ürün ve aksesuarları üretip, gerektiğinde ithal ederek müşterilerine sayısız alternatif sunmaktadır.

6 büyük ilde bölge müdürlüğü, 40'a yakın yetkili bayisi bulunan İnoksan, Türkiye geneline yayılmış 90 yetkili servisi ve 350 servis elemanıyla koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak ilkesi doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Araştırma ve geliştirmeye öncelik veren ve yıllık cirosunun önemli bir bölümünü Ar-Ge çalışmalarına ayıran İnoksan, ürettiği inovatif ekipmanlarla dünya markalarıyla rekabet etmektedir. İnoksan, 5 kıtaya yaptığı ihracatla Türk pazarındaki gücünü dünyaya da taşımaktadır.

Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşları arasında yer alan İnoksan, ISO 9001 Kalite Yönetim, OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri’ni entegre ederek, sektöründe bir ilke imza atmıştır. İnoksan, kaliteden ödün vermeden sektöründe öncü çalışmalarına devam etmektedir.

İNOKSAN, köklü geçmişinden aldığı güçle odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak, mutfakların mimarı olmayı ve yeni başarı hikâyeleri yazmayı sürdürecektir.

Haberin Kaynağı : Ünite İletişim


02.07.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş