Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel > Tüm Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel Haberleri

 İnoksan, Amerikalı Öğrencileri Türk Mutfağıyla Tanıştırdı

İnoksan, Amerikalı Öğrencileri Türk Mutfağıyla Tanıştırdı

Akademi İnoksan, Amerika’nın farklı eyaletlerinde yaşayan 20 kişilik bir öğrenci grubu için Türk mutfağını tanıtan özel bir atölye düzenledi. Amerikalı öğrenciler, İnoksan Eğitmen Danışman Şefi Rıfat Sınmaz önderliğinde Türk mutfağıyla tanıştı. 

Endüstriyel mutfak sektöründe 35 yılı geride bırakan ve yenilikleriyle sektöre yön veren İnoksan, Akademi İnoksan’da düzenlediği atölyede Amerikalı öğrencileri ağırladı.

2006 yılından bu yana Bursa’da amatör ve profesyonel olarak mutfakla ilgilenenler için hobi amaçlı ve sertifikalı eğitimler veren Akademi İnoksan’da, Amerika’nın farklı eyaletlerinde yaşayan üniversite öğrencileri, Türk mutfağıyla tanışmak üzere bir araya geldi. İnoksan Eğitmen Danışman Şefi Rıfat Sınmaz’ın önderliğinde gerçekleşen atölyeye 19-36 yaşları arasındaki 30 mutfak tutkunu katıldı. Ekip, geleneksel Türk mutfağıyla ilgili detayları ilgiyle dinledi.

Türk yemekleri dünya mutfağına taşınıyor
Endüstriyel mutfak alanında hizmet veren İnoksan, Türk mutfağının tüm dünyada tanıtımı için çeşitli etkinlikler düzenlemeyi sürdürüyor. İnoksan, bu tip etkinlikleri de destekleyerek, Türk mutfağına verdiği önemi vurguluyor. Akademi İnoksan Eğitim ve Uygulama Merkezi, bu yıl 6. kez ağırladığı Amerikalı öğrencilere atölye çalışması ve şef eşliğinde, Türk mutfağının en özel lezzetlerini tanıttı. Düzenlenen etkinlikte şef Rıfat Sınmaz, Amerikalı öğrencilere Türk yemeklerinin sunum teknikleri ve püf noktalarını anlattı.

A.Ü. TÖMER’in A.B.D. Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Kritik Diller Bursu (Critical Language Scholarship CLS)’ projesi kapsamında Amerika’da nadir olarak öğretilen dilleri yerinde öğrenmek amacıyla Türkiye’ye gelen Amerikalı üniversite öğrencilerinin katıldığı atölye, 2010 yılından bu yana düzenleniyor.

İnoksan Hakkında:
Mutfak ekipmanları sektörünün öncülerinden İnoksan’ın temelleri 1980 yılında atılmıştır. Bugün 20.000 metrekare kapalı alanda son teknolojiyle donanmış bir endüstri üssüne dönüşmüş fabrikasında üretim yapmakta olan İnoksan, 4.000 çeşide varan yardımcı mutfak ürünleriyle; otel, bar, kafe, restoran, turistik tesis, fast food gibi yeme-içme alanlarının bulunduğu tüm mekanlara gereken tüm ürün ve aksesuarları üretip, gerektiğinde ithal ederek müşterilerine sayısız alternatif sunmaktadır.

6 büyük ilde bölge müdürlüğü, 40'a yakın yetkili bayisi bulunan İnoksan, Türkiye geneline yayılmış 90 yetkili servisi ve 350 servis elemanıyla koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak ilkesi doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Araştırma ve geliştirmeye öncelik veren ve yıllık cirosunun önemli bir bölümünü Ar-Ge çalışmalarına ayıran İnoksan, ürettiği inovatif ekipmanlarla dünya markalarıyla rekabet etmektedir. İnoksan, 5 kıtaya yaptığı ihracatla Türk pazarındaki gücünü dünyaya da taşımaktadır.

Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşları arasında yer alan İnoksan, ISO 9001 Kalite Yönetim, OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri’ni entegre ederek, sektöründe bir ilke imza atmıştır. İnoksan, kaliteden ödün vermeden sektöründe öncü çalışmalarına devam etmektedir.

İNOKSAN, köklü geçmişinden aldığı güçle odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak, mutfakların mimarı olmayı ve yeni başarı hikâyeleri yazmayı sürdürecektir.

Haberin Kaynağı : Ünite İletişim


07.08.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş