Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel > Tüm Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel Haberleri

Endüstriyel Çamaşırhane Sektöründe Büyük Birleşme

Haberle ilgili fotoğraflar

Endüstriyel Çamaşırhane Sektöründe Büyük Birleşme

Dünyanın ağır hizmet çamaşırhane sektöründe hizmet veren lider kuruluşu JENSEN Group, Türkiye’de endüstriyel çamaşırhane makineleri üretip pazarlayan TOLON’un hisselerinin %49’unu aldı. 

Endüstriyel çamaşırhane ekipmanları alanında pazar lideri konumunda olan TOLON, dünya devi JENSEN'le ortaklığa gidiyor. JENSEN Group, 1937'den bu yana faaliyette olan Tolon'un %49'unu satın almak üzere anlaşmaya vardı.
Tam otomatik endüstri tipi çamaşır yıkama, sıkma, kurutma, ütüleme ve katlama makinelerinde uzmanlaşan İzmir merkezli Tolon, yılda 2.000 adedi aşan kapasitesiyle 4 kıtada 32 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Halihazırda 5 yıldır işbirliği içinde olan JENSEN ve TOLON kalite odaklı, kaynak optimizasyonlu ve operasyonel verimlilik ilkeleri doğrultusunda üretim yapmaya ve sürdürülebilirliği desteklemeye devam etmeyi amaçlamaktadır.

Bugün yüzlerce noktada son teknolojiyle üretilmiş makineleri kullanılan Tolon, bu ortaklığın ardından yoluna daha da güçlenerek devam edecektir.

2015'te Belçika, Gent'te ofis açan TOLON, kuracağı geniş dağıtım ağı ve geniş ürün yelpazesiyle Türkiye pazarındaki liderliğini Avrupa'ya taşımaya hazırlanıyor.Çamaşırhanede çamaşır ayrıştırma ve tünel yıkayıcı sistemlerinden tekstil besleme, ütüleme ve katlama makineleri de dahil olmak üzere çamaşırhane izleme ve yönetme yazılımı ile dünyadaki önde gelen çamaşırhanelerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilen 21 ülkede yerleşik düzeni ile 40 ülkeye ürünlerinin dağıtımını servis hizmetini verebilen sektörünün en büyük ve yenilikçi firması olan JENSEN, Türkiye’de son beş yıldır birlikte çalıştığı TOLON ile büyük bir ortaklığa adım attı.Bu hamle bağlılığımızın kanıtıBir aile şirketi olan TOLON’un sürdürülebilirliğe verdiği öneme dikkat çeken ve bu felsefenin kendi kurumlarıyla benzer olduğunun altını çizen JENSEN’in CEO’su Jesper Munch JENSEN, bu ortaklıkla ilgili olarak, “TOLON, ticari çamaşırhane sektöründe çok iyi işler yaparak JENSEN ile kalite ve performans standartlarını belirledi. Biz ilk makineleri 2010 yılında satmaya başladık ve hem ürünlerden hem de şirketten çok etkilendik. Bu satın alma hamlesi hem TOLON çalışanlarına hem de TOLON’un kurucularına bağlılığımızın bir kanıtıdır. TOLON’dan gelecekte çok büyük şeyler bekliyoruz” dedi.

JENSEN HAKKINDA:
Ticari çamaşırhane sektörünün bir numaralı tedarikçisi olan JENSEN, özellikle otel, cruise gemileri, ticari çamaşırhaneler ve tekstil markalarıyla ortaklıklar yapmaktadır. Tüm dünyada TOLON nun ürettiği 20, 40, 60 ve 110 kilogramlık yıkama ve kurutma kapasitesine sahip cihazları satan JENSEN pazarın ihtiyaçlarına, Türkiye’den TOLON ile yaptığı ortaklıkla cevap vermeye devam etmeyi amaçlamaktadır.

TOLON HAKKINDA:
80 yıldır çamaşır yıkama - sıkma, çamaşır kurutma, çamaşır ütüleme ve çamaşır katlama makinaları üreten TOLON, 3 nesildir İzmir’deki tesisinde kalite odaklı, kaynaklarını doğru bir şekilde kullanarak operasyonel verimlilik ilkeleri ile üretim gerçekleştirmektedir.
TOLON ticari çamaşırhane pazarına hitap etmek amacıyla, TOLON distribütör ağı kurma sürecini sürdürürken, TOLON hem ticari hem de ağır sanayi pazarında Türkiye’de pazar lideri haline gelerek özelleştirilmiş bir ürün yelpazesi ile AB pazarında da Türkiye’de olduğu gibi pazar liderliğine kilitlenmiştir. 2015 yılında Tolon, Belçika Ghent’te temsili bir ofis açmıştır.


15.02.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş