Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel > Tüm Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel Haberleri

EMITT’ten Büyük Turizm Hamlesi!

Etiketler

EMITT

Haberle ilgili fotoğraflar

EMITT’ten Büyük Turizm Hamlesi!

Yunanistan ve Türkiye turizm alanında güçlerini birleştiriyor

Dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, Türkiye ve Yunanistan arasında turizm hacminin artmasını hedefleyen bir sözleşme imzaladı. EMITT Turizm fuarı ile Yunan Aegean Communication SA arasında yapılan sözleşmeyle, Yunan turizm temsilcileri 4 yıl boyunca EMITT fuarında katılım gösterecek.

ITE Turkey bünyesinde yer alan Ekin Fuar tarafından düzenlenen, dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, Türkiye ve Yunanistan arasındaki turizm hacmini arttırmak için Aegean Communication SA ile 4 yıllık bir anlaşmaya imza attı. Sözleşme ile Yunan turizm sektörü temsilcileri daha geniş bir çerçevede fuara katılım sağlayacak.

Türk – Yunan turizm hacminin artması hedefiyle imzalanan anlaşma ile Yunanistan, EMITT Turizm fuarında 500 m2’ye yakın bir alanda katılım sağlayacak. İşbirliği sözleşmesinin imzalanmasıyla birlikte ilgili tüm Yunan kamu kurumları (turizm odaları, belediyeler, beldeler vb.) ve özel sektör kuruluşları (oteller, seyahat acenteleri vb.) 2016 ve gelecek üç yıl için EMITT turizm fuarında özel olarak temsil edilmiş olacak.

ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın işbirliği hakkında: “Aegean Communication SA ile yaptığımız işbirliği sözleşmesiyle EMITT turizm fuarını Yunan turizm sektörü temsilcileriyle bir araya getirmekten çok mutluyuz. Bu işbirliğinin ayrıca ITE Turkey için de büyük bir öneme sahip. Yunanistan’daki tüm sektör temsilcilerine özellikle belirtmek isterim ki, komşunuz olarak zor zamanlar geçirdiğinizin farkındayız ve bu süreçte yanınızdayız. Bu anlaşmanın Yunan turizm sektörünün ve iki ülke arasındaki turizm hacminin artmasına katkı sağlamasını hedefliyoruz.” dedi.

AEGEAN Communication SA Yönetim Kurulu Başkanı Panayiotis Myritzis: “Bugünlerde ülkemiz ve ekonomimiz zor zamanlar geçiriyor. Komşumuz Türkiye ile sağlam bir iletişim zemininde birleşerek Yunan turizminin ve ekonomisinin hala bir geleceği olduğunu göstermeye kararlıyız. Bu süreçte bize gösterdikleri güven için ITE Turkey ailesine teşekkür etmek istiyorum. Son olarak Yunan turizm sektörü bu özel anlaşma sayesinde hizmet kalitesini arttırarak ortak iş hedeflerine ulaşılmasını ve Yunan turizminin Türkiye’ye tanıtılmasını sağlayacak.” dedi.

ITE Group PLC. bünyesinde gerçekleşen MITT Russia, UITT Ukraine, AITF Azerbaijan, KITF Kazakhstan, IITT India gibi dünyanın dört bir yanında gerçekleşen turizm ve seyahat fuarlarının tecrübesini ve global işbirliklerini arkasına alan EMITT turizm fuarı, Türkiye’nin ve bölgenin en büyük turizm ve seyahat fuarı durumuna geldi.

Ocak 2015’te gerçekleşen 19. EMITT turizm fuarı, 71 ülke ve 4.550 kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla toplam 142.100 ziyaretçiyi ağırladı. Ocak 2016’da düzenlenecek olan EMITT turizm fuarı 20. yılında, kongre turizmi, kış ve outdoor sporları turizmi ve sağlık turizmini de gündemine alacak. Dünya çapında gerçekleştirdiği işbirliği ve tanıtım çalışmaları ile fuara 80 ülkenin katılımı hedefleniyor.

28 – 31 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğinde ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenecek.

ITE Turkey ve Ekin Fuarcılık Hakkında:
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, 2009 yılından itibaren ITE Turkey bünyesinde yer alan Ekin Fuarcılık tarafından düzenlemektedir. 16 yıl içerisinde dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT turizm fuarı, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla bölge sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlamaktadır.

ITE Turkey, İngiliz fuarcılık devi ITE Group’un Türkiye ofisidir. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuar organizasyonları düzenleyen ITE Turkey, YEM Fuarcılık, EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri, Ekin Fuar, Platform Uluslararası Fuarcılık ve TF Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır.

Yapı, turizm, kozmetik, gıda, moda, enerji, ambalaj, iş ve inşaat makineleri, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını düzenleyen ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. 17 ülkede 31 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 240’ı aşkın fuar ve konferans düzenleyen ITE Group PLC..’nin Türkiye ofisi olan ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını, içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, işbirliği ve satınalma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor.
www.ite-turkey.com

ITE Group PLC. Hakkında:
ITE Group, gelişmekte olan ülkelerde uluslararası ticari platformlar sunma amacıyla 1991 yılında Londra’da kurulmuştur. İngiltere, Almanya, Hollanda, Ukrayna, Polonya, Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan, B.A.E., Kazakistan, Rusya, Hindistan, Özbekistan, Malezya, Çin, Türkmenistan ve Kırgızistan’da ofisleri bulunan ITE Group PLC, her yıl 17 ülkede, 31 ofisi, 1000’ü aşkın deneyimli personeli ile 240’ı aşkın fuar ve konferans organizasyonları gerçekleştirmektedir.

ITE Group, ticari fuarlar alanında benzersiz bir iş ağının sahibidir. Gruba bağlı şirketler, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine uluslararası deneyim, yerel bilgi, yüksek standartta müşteri hizmeti ve desteği sunmaktadır. Yatırım planları çerçevesinde her geçen yıl düzenlediği organizasyon sayısını arttıran ITE Group fuarlarının uluslararası kalitesini arttırmaya odaklanmaktadır.

ITE Group yapı sektöründe BUILD & INTERIORS fuarları, gıda ve ambalaj sektörlerinde WORLDFOOD ve PACKAGING fuarları, turizm sektöründe TRAVEL fuarları, güzellik sektöründe BEAUTY EVENTS, nakliye ve lojistik sektörlerinde TRANSPORT & LOGISTICS fuarları ile her biri ülkelerinde öncü olan fuarların organizasyonlarını gerçekleştirmektedir.

Haberin Kaynağı : Kilowatt Ajans


04.08.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş