Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel > Tüm Endüstriyel Turizm-Turizm-Otel Haberleri

Dünyanın En Büyük Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Fuarında Öztiryakiler’e Yoğun İlgi

Haberle ilgili fotoğraflar

Dünyanın En Büyük Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Fuarında Öztiryakiler’e Yoğun İlgi

Endüstriyel mutfak sektörünün Avrupa’daki en büyük fuarı olan Milano Host Fuarı’na katılan Öztiryakiler özellikle soğutucu, bulaşık yıkama makineleri ve pişirici grubundaki en yeni ürünlerini dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların beğenisine sundu.

23-27 Ekim tarihleri arasında İtalya Milano’da Fiera Milano fuar alanında gerçekleşen Milano Host Fuarına ev sahibi İtalya dışında ikinci büyük katılım Türkiye’den oldu ve 60’ın üzerinde Türk firmasının çıkarma yaptığı fuarda beş gün boyunca yoğun ilgi gören Öztiryakiler’in hem cihazları hem de set üstü ürünleri büyük beğeni topladı.

2015 yılında sektöre ilk ve tam donanımlı Ar-Ge merkezini kazandıran Öztiryakiler önceki yıllara oranda katılımcı sayısının oldukça artığı Milano Host Fuarının en çok ziyaret edilen stantlarından biri oldu. Endüstriyel mutfak sektörüne yeni seri ürünleri ile kalite katmaya devam eden firmanın Yön. Kur. Başkan Yardımcısı Tahsin Öztiryaki fuar hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Avrupa’da endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda ilk 3 ülkeden 2’nci sıradayız. Avrupa’nın ulaşmakta zorlandığı ülkelerde daha başarılıyız. Devletin verdiği teşviklerle dünyanın en uzak ve ulaşılması güç ülkelerine gidebiliyoruz.” diyen Öztiryaki önemli olanın kaliteli işler yapmak olduğuna değindi.

“Önemli olan işi kaliteli yapmak”
Milano Host Fuarı’na İtalya'dan sonra en çok sayıyla Türkiye’den katılım olduğuna dikkat çeken Öztiryaki, “Öztiryakiler olarak sektörün tüm ihtiyaçlarına yönelik ürün çeşitlerini getirmiş durumdayız Soğutucular, pişiriciler, yedek parçalar, yan malzemeler ve daha fazlası var. Kalitemiz yabancı alıcılar tarafından fark ediliyor. Bu sadece bizim için geçerli değil. Türkiye’de ne kadar çok büyük ve kaliteli ürün yapan firma oluşturabilirsek, dünyaya kendimizi ne kadar çok tanıtabilirsek Türkiye’ye gelecek olan müşteri sayısı da o oranda artacak. Dolayısıyla bu paydan herkes nasibini alacak. Önemli olan, işi kaliteli yapmak, sözünde durmak, zamanında mal yüklemek ve müşteriyi kandırmamak. Sektörümüzdeki firmalar da bu konuda oldukça hassaslar.” dedi.

“Sektör tüm katmanlarıyla gelişti”
“Eskiden bizler dünyadaki firmaların satış müdürlerinden dünyada neler olduğunu öğrenirken, şu anda bizlere soruyorlar. Hatta bizim firmalarımızda çalışan arkadaşlarla ilgilenip, yabancı firmalarda görev almalarını istiyorlar. Bu, sektörün tüm katmanlarıyla geliştiğini gösteriyor” diyen Tahsin Öztiryaki, ülke olarak satışta da takip edilir bir ülke olduğumuzun altını çizdi.

“Türkiye yaklaşık 1980’lerden beri bu işin içinde ama son 10 yıldır sektör kendi dinamiklerini, kendi yardımcı malzemelerini ve teknik elemanlarını oluşturdu. Dünyadaki turizm hareketine paralel olarak Türkiye’de hem imalat hem de yardımcı malzeme altyapısı gelişti. Avrupa’da endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda ilk 3 ülkeden 2’nci sıradayız. Birinci sıraya yükselmemiz için İtalya’yı aşmamız gerekiyor. İtalya 100 yıldır bu işin içinde ve dünyaya bu sektörü en hızlı şekilde anlatan ülkelerden bir tanesi” diye devam eden Öztiryaki devletin verdiği teşviklerle dünyanın en uzak ve ulaşılması güç ülkelerine gidebildiklerini, 110 ülkeye Ozti “Tük Malı” markası ile ihracat yaptıklarını dile getirdi. Firma olarak fuarı bu yıl çok daha verimli bulduklarını ve önemli birkaç proje için ilk adımları attıklarını belirten Öztiryakiler Yön. Kur. Başkan Yardımcısı Tahsin Öztiryaki “Fuarda standımızı ziyaret eden değerli sektör profesyonellerine ürünlerimizi, firmamızı en iyi şekilde anlattığımızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz” dedi.

Haberin Kaynağı : Öztiryakiler


23.11.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş