Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Taşımacılık-Lojistik > Tüm Taşımacılık-Lojistik Haberleri

TAV Standına ITB Berlin’de Yoğun İlgi

Etiketler

TAV havalimanları

TAV Standına ITB Berlin’de Yoğun İlgi

TAV Havalimanları, dünyanın en büyük turizm ve seyahat fuarı ITB Berlin'de (ITB Berlin-Uluslararası Turizm Borsası Fuarı) 7 ülkede faaliyet gösterdiği 14 destinasyonu tanıttı. Firmanın standı yoğun ilgi gördü.

TAV açıklamasına göre, havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, bu yıl da uluslararası turizm-seyahat endüstrisinin en prestijli etkinliklerinden olan 50. ITB Berlin-Uluslararası Turizm Borsası Fuarına katıldı. TAV’ın işlettiği tüm havalimanları ve hizmet şirketleriyle temsil edildiği standı fuarın ilk gününde ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen TAV Havalimanları Pazarlama Direktörü Aslıhan Çörtük, TAV Havalimanları olarak dünyanın her yerinden turizm sektörünün önde gelen temsilcilerinin buluştuğu ITB Berlin Fuarı’na 2001 yılından bu yana düzenli olarak katıldıklarını aktardı.

Fuar boyunca kamu kurumları ve yerel yönetimlerle iş birliği halinde portföylerini oluşturan 7 ülkedeki 14 havalimanıyla bulundukları destinasyonları yoğun bir şekilde tanıttıklarını belirten Çörtük, "Yaz sezonu öncesinde, tur operatörleri ve havayollarıyla görüşerek özellikle Bodrum, İzmir ve Gazipaşa-Alanya havalimanlarımıza direkt uçuşları artırmak üzere çalışıyoruz. TAV markasını taşıdığımız her coğrafyada ülkemizi en iyi şekilde temsil ederken faaliyet gösterdiğimiz bölgelerin turizm potansiyelinin gelişimine katkı sağlamak üzere çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Açıklamada verilen bilgilere göre, 2014’te iç hatlar, 2015’te de dış hatlar terminalini işletmeye başlayan TAV, Milas-Bodrum Havalimanının yolcu trafiğini artırmak üzere geçen yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün de resmen tanıdığı 20 uluslararası turizm fuarına katılım sağladı.

Şirket bu yıl mayıs-haziran döneminde de dış hatlar trafiğinin en yoğun olduğu 10 ülkeden turizm üzerine çalışan gazetecileri Bodrum’da ağırlayarak bölgenin tanıtımını sürdürecek.

Bu yıl 9-13 Mart tarihleri arasında düzenlenen ITB Berlin, 160 bin metrekarelik fuar alanında 187 ülkeden gelen yaklaşık 10 bin katılımcı ve 180 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

Haberin Kaynağı : Anadolu Ajansı


10.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş