Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Taşımacılık-Lojistik > Tüm Taşımacılık-Lojistik Haberleri

   GEFCO Türkiye’den 2226 Km’lik Proje Lojistiği

Haberle ilgili fotoğraflar

GEFCO Türkiye’den 2226 Km’lik Proje Lojistiği

Dünyanın lider lojistik sağlayıcılarından GEFCO,SDF Group traktörleri için bitmiş araç taşımacılığında İtalya’dan Derince’ye uzanan lojistik operasyon hizmeti sunuyor.

GEFCO Türkiye, dünyanın önemli traktör üreticilerinden İtalyan SDF (Same Deutz-Fahr) Group’un gabari dışı kabul edilen ağır ve hacimli yükleri için ağır nakliye taşımacılığı hizmeti sunuyor.

Proje kapsamında, SDF Group’un İtalya-Treviglio’daki fabrikasından sal kasa araçlarla Livorno’ya taşınan traktörler burada indirilerek gemilere bindiriliyor. Türkiye ayağında gemiden araç çekerlere aktarılan malzemeler, Derince gümrüğüne bağlı antrepolarda teslim ediliyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan GEFCO Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Zafer Özkök: “SDF Group GEFCO Türkiye’yi her iki şirketin de kaliteye verdiği yüksek önem nedeniyle seçti. GEFCO’nun lojistik mühendisliği alanında benzersiz deneyimi bulunuyor. Bu noktada müşterilerimize daha fazla rekabet avantajı kazandırmak için sürekli olarak yeni çözümler sunma arayışındayız” dedi.

Taşınması büyük özen ve dikkat isteyen ağır yük taşımacılığındaki deneyimini bitmiş araç lojistiği konusundaki uzmanlığıyla birleştiren GEFCO Türkiye, nakliyelerin transit süreleri ile uyumlu kapıdan kapıya hizmet sunuyor, zaman ve maliyet bakımından verimlillik sağlıyor.

GEFCO Türkiye bu projede bir diğer GEFCO Grup firması olan Mercurio ile birlikte çalışıyor. Proje süresince yapılan günlük değerlendirmeler sayesinde aksiyonlar anında gerçekleştiriliyor. Her iki ülkede de GEFCO tarafından yönetilen operasyon, kapıdan kapıya hizmet, hatasız dokümantasyon, anında bilgi gibi bir çok avantajı da beraberinde getiriyor.

GEFCO Grup Hakkında:
GEFCO sanayi ve üretim sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşlara katma değer sağlamak ve rekabet avantajlarını artırmak için lojistik planları tasarlıyor ve uyguluyor. GEFCO’nun müşterilerine sunduğu performans son 65 senede özellikle de en karmaşık ve en talepkar sektörlerden biri olan otomotiv sektöründe edindiği uzmanlığa dayanıyor. 150 ülkede faaliyet gösteren GEFCO Avrupa’nın en büyük 10 Lojistik Grubu arasında yer alıyor. Dünyanın dört bir yanında 350’den fazla merkez ve tesiste 11.500 çalışanıyla hizmet veren GEFCO Grup, 2014 senesinde 4,1 milyar € ciro yaptı. Grup, Güneydoğu Asya, Orta ve Doğu Avrupa, Balkanlar, Doğu Asya ve Güney Amerika’daki faaliyetlerini artırarak sürdürmektedir. Daha fazla bilgiye www.gefco.net’ten ulaşılabilir.

SDF Group Hakkında:
SDF, merkezi İtalya Treviglio'da bulunan, dünyanın en önde gelen traktör, biçerdöver ve dizel motor üreticilerindendir. DEUTZ-FAHR, SAME, Lamborghini Trattori, Hürlimann, Grégoire ve Lamborghini Green Pro markalarıyla üretim yapmaktadır. Dünya çapında 8 fabrika, 13 ticari şube, 2 ortak girişim, 141 ithalatçı ve 3.000 bayiye sahip olan firmanın 4.300 çalışanı bulunmaktadır.

Haberin Kaynağı : Weber Shandwick Türkiye


10.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş