Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Taşımacılık-Lojistik > Tüm Taşımacılık-Lojistik Haberleri

Etis’ten KOBİ’ler için Yeni Lojistik İş Modelleri

Etis’ten KOBİ’ler için Yeni Lojistik İş Modelleri

Etis Lojistik Akıl Kârı çözümleriyle Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda

İntermodal taşıma, tahliye, istifleme, depolama ve ara taşıma hizmeti sunan sektörün iddialı oyuncularından Etis Lojistik, Akıl Kârı çözümleriyle 21 Kasım’da kapılarını ziyaretçilere açacak olan Logitrans Transport Lojistik Fuarı’na katılıyor. Etis, fuarda özellikle KOBİ’leri ilgilendiren yeni iş modellerini ziyaretçilerle paylaşacak.

Entegre lojistik çözümleriyle sektörde dikkat çeken Etis Lojistik, “akıl kârı” çözümleriyle, bu yıl yedincisi organize edilen ve 21 -23 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Logitrans Fuarı’na katılıyor.

Etis, fuarda özellikle KOBİ’leri ilgilendiren yeni iş modellerini tanıtacak. İntermodal akıllı lojistik çözümlerin konuşulacağı fuar süresince iş ortakları, müşterileri ve sektör oyuncuları ile Hol 9 – 421 numaralı standında bir araya gelecek olan Etis, yeniliklerini ve hizmetlerini ziyaretçileri ile paylaşacak. Etis Lojistik Genel Müdürü Erdal Kılıç, Türkiye’de ekonominin bel kemiği olan KOBİ’lerin rekabetçiliğini artırmak ve lojistik maliyetlerini optimize etmek için sunulacak olan yeni hizmetin toplama, dağıtma ve transfer olarak üç fonksiyondan oluşacak yeni bir iş lojistik iş modeli olması gerektiğini söyledi.

Etis Lojistik’in işleyişi hakkında da bilgi veren Erdal Kılıç, Etis’in yılda 3 milyon 500 bin ton sevkiyat gerçekleştirecek donanım ve altyapıya sahip olduğunu kaydetti. Müşterilerine hızlı, ekonomik ve sonuç odaklı lojistik hizmet sunarak önemli bir katma değer ürettiklerini kaydeden Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: “Bitmiş ürün, ham madde ve yarı mamüllerin komple veya parsiyel bazda taşımacılığını, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, İzmir, Kütahya, Samsun, Tekirdağ, Hatay, Mersin ve Gemlik'de bulunan lojistik merkezlerimizden 81 ile ve Anadolu’nun her noktasına Etis kalitesiyle güvenli bir şekilde taşıyoruz. Etis Lojistik hizmet sunduğu müşterilerin sahip olduğu depoların işletmesini de yapabilen bir organizasyon aynı zamanda. Sahip olduğumuz iş tecrübesi ve bulunduğumuz sektör itibariyle dökme ürün grubunda kimyevi ve madeni ürünler alanındaki uzmanlığımız sayesinde işlettiğimiz depoların çok büyük bir bölümü dökme ürün grubuna uygun altyapıya sahip depolardan oluşuyor. Bu özellikle dökme yük alanında Etis’in operasyonel gücünü sektör ortalamalarının üstüne çıkarıyor. Bunun yanında olası ihtiyaçlar için sınırlı sayıda da olsa raflı depo işletmesi de depo yelpazemiz içinde tutuluyor. Etis 2014 yatırımları ile planlananlar hariç olmak üzere şu an aktif olarak 126 bin 200 metrekarelik bir depolama alanına sahip bulunuyor.”

Müşteri yelpazesini her geçen yıl koyduğu stratejik hedefleri doğrultusunda geliştiren ve çeşitlendiren Etis’in en son KÜMAŞ ve Kastamonu Entegre’yi müşteri yelpazesine eklediklerini dile getiren Erdal Kılıç, bu yıl % 50 büyüyeceklerini öngördüklerini belirtti. Yılı 125 milyon lira ile kapatmayı planladıklarını söyleyen Kılıç, 10 bölgede kurdukları lojistik merkezler, depolar, filo ve makine parkına kattıkları yeni araçlarla altyapılarını güçlendirdiklerini söyledi. 2014 İçin hedeflenen iş planı yeni müşteri potansiyeli ve stratejik hedefleri doğrultusunda 2014 yılı ciro hedeflerini ise 150 milyon TL olarak açıkladı. Kılıç, önümüzdeki yıl belirlenen hedef ciro kapsamında 2 milyon ton da yük taşımayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Haberin Kaynağı : Lorbi Tanıtım & Halkla İlişkiler


22.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş