Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Plastik-Kauçuk > Tüm Plastik-Kauçuk Haberleri

Vize MYO Plastik Bölümü’ne YÖK Onay Verdi, Görev Sırası Plastik Sanayicilerine Geldi

Vize MYO Plastik Bölümü’ne YÖK Onay Verdi, Görev Sırası Plastik Sanayicilerine Geldi

Plastik sanayicilerinin desteğiyle hayata geçen Kırklareli Üniversitesi Vize MYO Plastik Bölümü açılması YÖK tarafından onaylandı. PAGDER Başkanı Hüseyin Semerci, sektör mensuplarını 2013-2014 eğitim- öğretim yılında ilk öğrencilerine kabul etmeye hazırlanan Bölüm için atölye ve laboratuvar yatırımına makine-teçhizat yönünden desteklemeye çağırdı.

PAGDER ASLAN OSB’nin katkılarıyla hayata geçirilen ve sektörün yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamada önemli fonksiyon üstlenecek Kırklareli Üniversitesi Vize MYO Plastik Bölümü için YÖK onayı tamamlandı. İnşaat çalışmaları devam eden okula yönelik PAGDER de girişimlerini yoğunlaştırdı. PAGDER Eğitim Komitesi üyeleri, Vize’ye inşaat konusunda görüşlerini aktarmak üzere bir seyahat organize etti.

PAGDER Başkanı Hüseyin
Semerci’den Destek İçin Çağrı

PAGDER Başkanı Hüseyin Semerci yaptığı açıklamada, Vize MYO Plastik Bölümü’nün hızla tamamlanmasından mutlu olduklarını belirterek, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç ve , Vize MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nihat Kamil Anıl’a teşekkür ederek, “Seçkin bir eğitim kurumu olacağına inandığımız ve sektörümüz açısından kritik bir konu olan yetişmiş elemanların kazanımı konusunda önemli rol oynayacağını düşündüğümüz Plastik Bölümü’nün ihtiyaçları önemli. YÖK onayı alındı ve inşaat hızla ilerliyor. Sektörümüz mensupları, üyelerimiz, OSB yönetimimiz şimdiye kadar desteklerini esirgemedi ancak görevimiz bitmedi. Onay alınmasının ardından bir kez daha görev sırası sanayicilerimize gelmiştir. Buradan bütün dostlarımıza, eğitim gönüllülerine sesleniyorum. Plastik atölyesi, laboratuvar için makine teçhizat yatırımı yapılmalı. Bu konuda sektörümüz mensuplarının desteğini esirgemeyeceğine inanıyorum” dedi.

Vize’nin, plastik sektörü için çok önemli bir merkez olacağını hatırlatan Hüseyin Semerci, 2013-2014 döneminde ilk öğrencilerini almayı hedefl eyen Plastik Bölümü’nün Vize’ye yapılacak plastik yatırımlarını çok daha anlamlı hale getirdiğini belirtti. Vize MYO, Plastik Bölümü ve diğer bölümlere yapılan yatırımlar sayesinde, 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren 3 bin öğrenci kapasitesine ulaşacak.


Haberin Kaynağı : PLASFED DERGİSİ


21.01.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş