Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Plastik-Kauçuk > Tüm Plastik-Kauçuk Haberleri

Standard Profil Grubu, İhracatın Yıldızları Ödülü’nü Kazandı

Standard Profil Grubu, İhracatın Yıldızları Ödülü’nü Kazandı

Standard Profil Grubu, İhracatın Yıldızları Ödülü’nü 150 milyon USD’lik İhracatıyla Kazandı

Standard Profil Grubu, 2016 yılında gerçekleştirdiği üretimle Türkiye'nin en çok kauçuk ihraç eden üçüncü firması ünvanını elde etti. Raffles İstanbul Otel’de gerçekleştirilen İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamüller İhracatçıları Birliği (İKMİB) 2016 Kimyanın Yıldızları Ödül Töreni'ne Standard Profil Grubu adına katılan Ayhan İbrahim Tokcan, "Grubumuz artan rekabetçi yapısı ve kaliteli üretimi ile Düzce ve Manisa fabrikalarımızdan 2016 yılında toplam 150 milyon USD'lık ihracat gerçekleştirdi" dedi.

 

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği'nin (İKMİB) düzenlediği "2016 Kimyanın Yıldızları Ödül Töreni”nde Standard Profil Grubu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ödül kazanan firmalar arasında yerini aldı. 1977 yılından bu yana otomotiv yan sanayiinde sızdırmazlık profili üretimi yapan Standard Profil Grubu, Düzce fabrikalarından gerçekleştirdiği ihracat ile en çok ihracat yapan üçüncü firma oldu.

 

Törende Standard Profil'in ödülünü almak için hazır bulunan Ayhan İbrahim Tokcan şunları söyledi: "Bu yıl sektörde 40’ıncı yılını kutlayan Standard Profil Grubu, 1977 yılından bu yana ilk günkü heyecanıyla çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. Bugün itibariyle 5 kıtaya yayılmış temsilcilikler ve 7 ülkedeki 12 üretim tesisi ile Türkiye'ye kazandırmaya devam ediyor. Dünyadaki her 5 otomobilden birinde imzası bulunan Standard Profil Grubu olarak, rekabetçi gücü yükselen ve kalitesi artan üretim stratejimizle 2016 yılında gerçekleştirdiğimiz 400 milyon EUR satış gelirinin yüzde 35’ini Düzce ve Manisa'daki fabrikalarımızda ürettiğimiz sızdırmazlık profili ihracatı oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da sadece Düzce fabrikamızdan ihraç ettiğimiz ürünlerimizle üçüncü olmayı başardık. Yaptığımız ürün ihracatının yanı sıra, Ar-Ge merkezlerimiz ve mühendislik birimlerimizle, yurtdışına teknoloji ve inovasyon da ihraç ediyoruz. Standard Profil Grubu, ihracatı, teknolojisi ve sağladığı istihdam ile ülkemiz ekonomisine katkılarını sürdürecektir."

 

İKMİB'in düzenlediği "2016 Kimyanın Yıldızları Ödül Töreni"nde açılış konuşmasını Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi yaparken, İKMİB Başkanı Murat Akyüz de ödülleri takdim etmek üzere hazır bulundu.

 

Standard Profil Hakkında

1977 yılında kurulan Standard Profil Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.’nin bünyesinde faaliyet gösteren Standard Profil, dünya çapında otomobil sızdırmazları üretimi gerçekleştiriyor. Merkez üssü İstanbul’da olmak üzere Düzce’de ve Manisa’da yer alan toplam 3 fabrikasının yanı sıra Standard Profil, İspanya, Fas, Çin, Güney Afrika, Bulgaristan ve Meksika’da faaliyet gösteriyor.


24.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş