Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Plastik-Kauçuk > Tüm Plastik-Kauçuk Haberleri

Alpplas Ar-Ge Çalışmalarına Her Yıl Daha Fazla Kaynak Ayırıyor

Etiketler

alpplas

Alpplas Ar-Ge Çalışmalarına Her Yıl Daha Fazla Kaynak Ayırıyor

Profesyonel olarak yönetilen bir aile şirketi olan, geçen 23 yılda daima ilkeli ve dürüst sanayici kimliğini muhafaza eden Alpplas, elektronikten, plastiğe birçok mamul imal etmekte olup yardımcı sanayi olarak ülkemizin ve dünyanın önde gelen firmaları ve Avrupa’nın birçok ülkesine ihracat yapıyor.

Applas Satış ve Pazarlama Yöneticisi Ahmet Gürsoy, firmaları hakkında şu bilgileri verdi.

Alpplas’ın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Ahmet Gürsoy: Alpplas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş., 1989 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Daha sonra 1999 yılında Bolu’daki, 26.000 metrekare alan üzerinde 6.000 metrekare kapalı alanda kurulu yeni fabrikasına taşınmış ve 2002 yılında İstanbul tesisini hizmete sokarak toplamda 12000 metrekare kapalı alanda ve iki farklı fabrikada plastik üretimine halen devam etmektedir. İlave iş konusu elektronik üretim tesisleri de İstanbul’da olup toplamda 5.000 metrekare kapalı alanda üretimini sürdürmektedir. Alpplas profesyonel olarak yönetilen bir aile şirketi olup geçen 23 yılda daima ilkeli ve dürüst sanayici kimliğini muhafaza etmiştir.

Bu süre zarfında plastik alanında beyaz eşya sektörünün bilinen aranan ve en çok tercih edilen çözüm ortağı olmuş ve aynı başarı grafiğini son 10 yıldır tamimiyle farklı alanda elektronik üretiminde de sağlamıştır. Elektronik üretiminde de başta otomotiv, HVAC, enerji ve elektrik endüstrilerine son teknoloji ve standartlarında üretim yapmaktadır. Böylece Alpplas çatısı altında elektronikten, plastiğe birçok mamul imal edilmekte olup yardımcı sanayi olarak ülkemizin ve dünyanın önde gelen firmaları ve Avrupa’nın birçok ülkesine ihracat yapmaktadır.

Ürünleriniz ve hizmet verdiğiniz sektörler hakkında bilgi verir misiniz? Yenilikçilik anlamında Alpplas neler yapıyor? Ar-Ge çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Ahmet Gürsoy: Alpplas plastik enjeksiyon ve elektronik kart imalatı olmak üzere 2 farklı alanda üretim yapmaktadır. Firmanın ilk iş alanı olan plastik enjeksiyon da özellikle beyaz eşya sektörü binlerce farklı ürün ve proje bazlı çözümler sunulmaktadır. İlk fikirden-Kalıp tasarımına ve nihai parçaya kadar plastik üretiminin tüm safhaları ve proses çeşitliliği Alpplas’a ‘sistem tedarikçisi’ olma imkanını sunmaktadır. Öte yandan plastiğe göre daha genç olan elektronik tesisimizde de 10 yıldır otomotiv, beyaz eşya, enerji, elektrik, aydınlatma gibi farklı sektörlerde lokal ve uluslararası bir çok firmanın çözüm ortağı olarak hizmet verilmektedir. Türk Sanayisinin daha fazla katma değerli ürün imal edebilmesi ve bunu dünya pazarlarına sunabilmesi açısından elektronik sektörü çok önemli bir konumdadır. Alpplas olarak Ar-Ge çalışmalarına her yıl daha fazla kaynak ayırarak bu konuda önemli bir oyuncu olmak için çalışmalarımız devam etmektedir.

2013 yılı hedeflerinizi tutturdunuz mu? 2014 yılı beklentileriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Ahmet Gürsoy: Alpplas 2012 verileri ile toplam üretiminin %25’ini ihraç eden bir firma olmuştur. Avrupa’nın birçok ülkesine olduğu gibi diğer yabancı pazarları ve gelişmeleri takip etmekte ihracat payımızı Bu yılda büyütmeye devam ederek 2013 yılında hedeflediğimiz yerde olduğumuzu söyleyebilirim. 2014 yılı için beklentilerimiz Türkiye’nin birçok sektörde gösterdiği üretim başarı ve trendinin devam e deceği yönündedir. Bu büyümenin hem Türkiye hem de yan sanayi pazarına her yıl daha da ivme kazandıracağını düşünmekteyim.

Kısa ve orta vade hedefleriniz nelerdir?

Ahmet Gürsoy: Alpplas hem iki farklı iş dalı olan plastik ve elektronik tesisleri ile proje bazlı çalışmaktadır. Kısa vadede, son yıllarda yakaladığımız yükseliş trendimize devam etmek, uzun vadede ise faaliyette olduğumuz konularda ki gelişimimize ilave olarak farklı branşlarda yatay ve dikey genişleme ve hatta yabancı ortaklık gibi yeni proje fırsatlarını takip etmeye devam etmektir.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


20.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş