Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Tofaş çalışanları TOFD ve TEGV için Bağış Topladı

Etiketler

tofaş koşu takımıtofdtegv

Tofaş çalışanları TOFD ve TEGV için Bağış Topladı

Tofaş koşu takımı Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ve Tofaş Akademi ise Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) için İstanbul Maratonu'nda bağış topladı.

Tofaş açıklamasına göre, Tofaş çalışanlarından oluşan Tofaş Koşu Takımı'ndan 13 kişi Koç Holding'in "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" adlı sosyal sorumluluk projesini daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla bu yıl 35'incisi düzenlenen İstanbul Maratonu'nda TOFD için bağış topladı. Tofaş Koşu Takımı'ndan 12 kişi ise maratonda 15 kilometre (km) kategorisinde koştu.

Tofaş Koşu Takımı'nın 9 üyesi TOFD'ye bağış toplamanın yanı sıra 15 km'lik parkuru engelli arkadaşlarının tekerlekli sandalyelerini iterek tamamladı. Hayatında ilk kez maraton koşan Hakan Karaarslan da kendi yaş grubundaki Türk koşucular arasında 41'inci oldu.

İstanbul Maratonu'na katılan bir diğer ekip Tofaş Akademi oldu. 10 km kategorisinde 22 iç eğitmenin koştuğu maratonda, TEGV'nin "Hiç Van’a koştun mu?" projesine destek vermek için bağış toplandı.

Tofaş Akademi topladığı bağışlarla 26 Ekim'de Van Erciş'te açılan TEGV Adım Adım Öğrenim Birimi'nin 10 yıllık işletme giderlerini karşılamayı hedefliyor. Topluma faydalı olmak isteyen çalışanlar gelecek yıl daha kalabalık ekiplerle İstanbul Maratonu'na katılmayı hedefliyor.

Haberin Kaynağı : Anadolu Ajansı


22.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş