Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Parsan Metal Şekillendirme Sanayindeki 50. Yılını Kutladı

Haberle ilgili fotoğraflar

Parsan Metal Şekillendirme Sanayindeki 50. Yılını Kutladı

Kurucu ve Onursal Başkan Duayen Sanayici Y. Müh. İdris Yamantürk

“Sanayi sadece makina değildir; insan gücü, aklı en önemli unsurdur”

Türk Sanayinde Konusunda 50 Yıllık Lider

Duayen iş adamı Yüksek Mühendis İdris Yamantürk 1958 yılında GÜRİŞ HOLDİNG’i,  1968 yılında da önemli sektörel ihtiyaç nedeniyle PARSAN’ı kurdu. 2018 yılında 50 yıllık lider PARSAN, Dilovası’nda ileri teknolojiye sahip tesisiyle sadece otomotiv sektöründe değil, iş makineleri, tarım, deniz ve havacılık sektörü dahil pek çok sektör için montaja hazır parçalar üretiyor. PARSAN’ın sektördeki 50. yılı 9 Ekim 2018 Salı günü saat 12.00’de başlayan güzel ve anlamlı bir törenle kutlandı.

PARSAN Makina Parçaları Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ile GÜRİŞ Sanayi Grubu Başkanı Dr. Mehmet Varlık’ın ev sahipliğinde PARSAN Dilovası Tesisi’nde yapılan törene ve fabrika tanıtımı toplantısına Kocaeli Valisi Hüseyin AKSOY onur verdi. PARSAN’ın 50. Yıl kutlamalarına GÜRİŞ HOLDİNG kurucu ve Onursal Başkanı

İdris Yamantürk ve GÜRİŞ HOLDİNG  Sanayi Grubu şirketlerinin yönetim kurulu üyeleri ile bu kutlama için özel olarak gelen yerli ve  yabancı şirketlerin Başkan ve CEO’ ları katıldı.

 

PARSAN 50. Yıl kutlama töreni Sanayi Grubu Başkanı Dr. Mehmet Varlık ve PARSAN         Y.K Başkanı Tevfik Yamantürk’ün açılış konuşmaları ile başladı. Şirketin başarılı yatırımları ve hizmetleri hakkında konuklarına geniş bilgi verildi.

 

PARSAN Makina Parçaları Sanayi A.Ş Yöentim Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk sözlerine  babası İdris Yamantürk’e teşekkür ederek başladı ve “ Bizim ana ilkemiz; çalışanlarımıza, yöneticilerimize, çözüm ortaklarımıza ve müşterilerimize daima dürüst ve şeffat olmaktır dedi.”

 

GÜRİŞ Sanayi Grubu Başkanı Dr. Mehmet Varlık, Kurucu Onursal Başkan Y.Mühendis

İdris Yamantürk’ün 1958 yılında GÜRİŞ’i kurduktan sonra 1968’de PARSAN’ı kurduğunu belirterek şükranlarını sundu.

 

50. Yılında Açık Ara Lider

Dr. Mehmet Varlık şöyle devam etti: Sanayi grubumuz yarım asırdır metal şekillendirme konusunda çalışmaktadır ve bu konuyla ilgili yatırımlar yaparak büyümektedir. Bu yatırımları yarattığımız fon ile gerçekleştirmemiz ve grubumuzun finansal yapısı müşterilerimize güven vermektedir. 50 yıl önce dövme alanında faaliyete başlayan PARSAN, önce OMTAŞ’ı alarak ve ardından Dilovası’nda kurduğu yeni tesisi ile Türkiye’nin açık ara en büyük dövme firması haline gelmiştir. Avrupa’da aks mili üretiminde birinci sırada yer alan PARSAN, Dilovası Tesisi’nde son dövme teknolojilerine yaptığı yatırımlar ile yeni ürünlerde de dünya liderliğine aday oldu.

 

 

 

2000 yılından bu yana Sanayi Grubu bünyesinde yer alan ASİL ÇELİK ile kendi hammaddesini ürettirebilen PARSAN, dünyada çelikten bitmiş ürüne kadar olan katma değer zincirini müşterilerine sunabilen sayılı kuruluşlardan biridir.

 

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise (5.) büyük döküm kuruluşu olan DÖKTAŞ’ı iki ay önce bünyesine katan GÜRİŞ Sanayi Grubu, metal şekillendirme alanındaki büyümesini  hızlandırdı.

 

Etkili Tedarik Zinciri  Yönetimi

Dr. Mehmet Varlık, Ar-Ge’nin GÜRİŞ Sanayi Grubu için çok  önemli olduğunu vurgulayarak, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda proaktif bir yaklaşımla çözümler geliştirdiklerini belirtti. Dr. Varlık; ¨Müşterilerimizin sadece tedarikçisi değil, stratejik çözüm ortağı oluyoruz. Ürünün daha tasarım aşamasında müşteriyle iletişime geçerek ortak ürün dizayn çalışması yapıyoruz. Bunun ötesinde,  şekillendirme, işleme, arzu edilirse montaj, lojistik yönetimi ve yerinde mühendislik hizmetleri ile müşterilerimizin montaj hattına teslimat yapıyoruz. Ayrıca Avrupa Bölgesi’ndeki müşterilerimize beş farklı lokasyonda konsinye ambar hizmetleri sunuyoruz¨ diye devam etti.

 

Çelik Dışında Malzemeler de Üretiliyor

Sadece otomotiv sektörü alanında değil iş makineleri, tarım, deniz ve havacılık gibi sektörlerde de montaja hazır parçalar ürettiklerinin altını çizen Dr. Varlık ¨Biz sadece çelik değil, PARSAN’ da çelik dışındaki diğer malzemeleri de dövebiliyoruz. Inconel ve titanyum gibi havacılığın temel malzemelerini üretebilen bir tesisiz. Alüminyum parçalarda hem dövme hem de döküm tekniklerini uyguluyoruz. Böylece otomotiv sanayiinde ağırlık tasarrufu amaçlı alüminyum parçalardaki hızla artan taleplere karşılık verebiliyoruz¨ dedi.

 

Yenilebilir Yeşil Enerjiyle Sanayi Üretimi

Tüm bu üretimleri gerçekleştirirken doğa ve çevreyi korumadaki hassasiyetlerini vurgulayan Dr. Mehmet Varlık, GÜRİŞ Sanayi Grubu’nun jeotermal enerjide Türkiye’nin en büyüğü, rüzgar enerjisinde de Türkiye’nin ikinci büyüğü olduklarını belirtti. ¨GÜRİŞ Holding, yenilenebilir enerji yatırımları ile üretimde çevre dostu çözümlerin kullanımını desteklemektedir. GÜRİŞ Sanayi Grubu ise bu vizyon doğrultusunda tüm enerji ihtiyacını yenilenebilir enerji kaynaklarıyla karşılamaktadır. Doğal kaynakları tüketmeden çevreyi koruyarak üretim yapabilen nadir kuruluşlardan biriyiz. 

 

Önce Çalışanlarımız

Sanayi Grubu bünyesindeki yüksek yatırımlarımızı başarıya dönüştüren her şeyden önce güçlü kadromuzdur. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız personelimizin yanında genç kadrolarımızı da yetiştirip uzmanlaştırıyoruz. Bu da hem kuruluşumuzun geleceğini güvence altına alıyor, müşterilerimize güven veriyor ve mükemmelliğe yönelim vizyonumuzu destekliyor¨ diyen GÜRİŞ Sanayi Grubu Şirketleri Başkanı Dr. Mehmet Varlık, sözlerini şu cümleyle noktaladı: ¨Bizim için insana yaptığımız yatırım en değerli yatırımdır.¨

 

 

GÜRİŞ Holding’in Kurucusu ve Onursal Başkanı duayen iş adamı Yüksek Mühendis İdris Yamantürk de yaptığı kısa konuşmada PARSAN başta olmak üzere tüm Grup Şirketleri çalışanlarına teşekkür etti ve “Sanayi sadece makina değildir; insan gücü,aklı en önemli unsurdur.” dedi.

 

Fabrika Tanıtımı

Daha sonra konuklara gruplar halinde PARSAN Dilovası Tesisi tüm detaylarıyla gezdirilerek tanıtıldı. 


10.10.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş