Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Lubricon, Distribütörü Olduğu Petro Canada Firmasının Sentetik Motor Yağını Piyasaya Sürdü

Haberle ilgili fotoğraflar

Lubricon, Distribütörü Olduğu Petro Canada Firmasının Sentetik Motor Yağını Piyasaya Sürdü

Beş yılı aşkın süredir PETRO-CANADATM firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapan LUBRICON piyasaya yeni nesil sentetik bir motor yağı sürdü. Konuya ilişkin olarak görüştüğümüz LUBRICON yönetim kurulu başkanı MURAT BAŞLILAR şunları söyledi:

PETRO-CANADATM firmasının kurumsal sloganı “Behind today’s standards” yani “bugünün standartlarının ötesinde” dir. Bu gerçekten de PETRO-CANADATM firmasının vizyonuna uygun bir slogandır. Bu bağlamda ARGE departmanının sürekli yenilik ve geliştirme çabalarının sonucu olarak 2012 yılında DURON UHP (ULTRA HIGH PERFORMANCE) isimli sentetik dizel motor yağını pazara sürdü. 

DURON UHP 10W40, ACEA E6, E7, E9 kategorilerinde birçok üreticiden onaylı bir motor yağıdır. Bu bağlamda özellikle çok ağır kış iklim koşullarının yaşandığı 2012 yılı boyunca birçok Avrupa ülkesinde başarı ile kullanıldı ve tek değişimde 100.000 km’lik sınırı geçildi. Bu nedenle yalnız teorik değil aynı zamanda somut, pratik sonuçlar da bu ürünü pazara güvenle sunmak konusunda bizi cesaretlendirmiştir.

DURON UHP 10W40, ACEA E6, E7, E 9 yalnız spesifikasyonlarını karşılamıyor, aynı zamanda bu spesifikasyonların %50 üstünde bir performans gösteriyor.

İs (kurum) kontrolü (D7156 testi), piston temizliği (OM501LA testi), eksantrik mili aşınması (OM646LA testi), korozyon koruma (D6594 testi), aşınma (OEM merits testi), oksidasyon (L-085-99 testi), düşük sıcaklıkta pompalanabilirlik (D 4684 testi), yağ tüketimi (MACK T-12 testi) yanı sıra, viskozite kararlılığı, yakıt tüketimi, gibi birçok parametrede olağanüstü bir peformansla %50 ve daha yukarıda olumlu sonuçlar vermiştir.

Konuya ilişkin olarak yalnızca bu ürünümüze ait olan web sitemizin aşağıdaki linkinden her türlü detaya ulaşmak mümkündür.

DURON UHP 10W40, PETROCANADATM özel HT® rafineri teknolojisi ile üretilen API GROUP III PLUS baz yağlı sentetik bir yağdır. Avrupa’da uluslararası taşımacılık hizmeti veren firmaların yaptığı denemelerde aynı çalışma şartlarında E6, E7, E9 kategorisinde 3 kat daha uzun ömür sağlamıştır. Bunun yanı sıra gözlemlenen en önemli avantajlardan bir de yakıt tasarrufudur. Müşteri memnuniyeti olarak aktarılan bu gözlemlere göre %3’e kadar yakıt tasarrrufu beyan edilmiştir ki bu çok değerli bir avantajdır. Özellikle diferansiyel ve şanzumanlarında da PETRO-CANADATM ürünleri kullanan araçlarda yakıt tasarrufu daha yüksek oranda ve belirgin olarak rapor edilmiştir.

Şüphesiz bir aracın performansına, şoförün kullanım şekli, yolun durumu, yapılan kilometre, iklim şartları vb birçok unsur etki etmektedir. Ancak kullanılan yağların etkisi kesinlikle daha belirleyici bir parametredir. Bu bağlamda uluslararası taşımacılık sektöründe filo araç yenileme, bir başka ifade ile araç için ekonomik başabaş ömrü 5 yıl olarak kabul edilmektedir. Yapılan hesaplamalar şunu göstermiştir ki ilk başından itibaren DURON UHP kullanacak olan bir araç için bu süre minimum 6 yıldır. Sanırım bu göz ardı edilmemesi gereken bir husustur. Şu anda ülkemizin önde gelen 3-4 uluslararası taşımacılık firması ile deneme çalışmalarına başladık. Sanırım birkaç ay içinde sonuçlarını almış olacağız.

Ürünümüzün üstün özelliklerinin daha iyi anlaşılabilmesi için ilk dolumda birkaç bin km sonra yağın değiştirilmesi gerekiyor. Bunun nedeni şudur; DURON UHP %99,9 saflıkta API GROUP III PLUS bir baz yağına sahiptir. Bu özelliği ile kullanılmakta olan yağın motorda oluşturuduğu kirlenmeyi hızla ve tamamen temizler. İşte bu nedenle deneme çalışmalarında ilk dolum ürünü firmamızca ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Konuya ilişkin lojistik firmalarımızın taleplerini elimizden geldiğince karşılamak isteriz. Ayrıca telefon ya da e-mail yolu ile bize taleplerini iletebilirler. Teknik ekibimiz en kısa zamanda kendilerini ziyaret edip gerekli çalışmaları yapacaklardır.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


20.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş