Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

ENDOSA, 2016 Yılında En Hızlı Büyüyen İlk 100 Firma Arasına Girdi

ENDOSA, 2016 Yılında En Hızlı Büyüyen İlk 100 Firma Arasına Girdi

ENDOSA, mevcut tesislerinde alüminyum parçaların kalıp, fikstür dizaynı ve imalatı, yüksek basınçlı enjeksiyon tezgahlarında dökümü ve talaşlı imalatı konularında hizmet veriyor. Endosa Kalıp A.Ş. Genel Müdürü Osman Kıvırcık, 2016 yılında en hızlı büyüyen firmalar arasında ilk 100’e girdiklerini ve öncelikle ülkemizin günümüz ve geleceğe yönelik büyük hedeflerinin gerçekleşmesi sürecine katkı sağlayabilmek motivasyonuyla hareket eden, çalışan ve üreten bir firma olduklarını belirtti.

SUBCONTURKEY: Endosa’nın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Osman Kıvırcık: ENDOSA Kalıp A.Ş., otomotiv ve beyaz eşya sektörüne enjeksiyon kalıpları üretmek amacıyla 2000 yılında kurulmuştur.10 yıllık kalıp üretimindeki tecrübesini, 2011 yılı itibariyle dökümcülük ile birleştiren firmamız ürüne ait tüm işlem taleplerine tek çatı altından çözüm ortağı olabilmeyi sağlamıştır.Kuruluşundan bu yana, artan bir kapasiteyle Muradiye Sanayi Bölgesindeki 3.000 m² alan üzerine kurulu fabrika binası ve 1.000 m²’lik parça işleme tesislerinde Türkiye'nin ve dünyanın sektöründe öncü firmalarına hizmet vermektedir.

Firmamız kalıp imalat, enjeksiyon döküm ve parça işleme süreçlerinin tamamında, yerli ve yabancı üreticilerin ileri düzey, son teknoloji makine ve ekipmanlarından faydalanmaktadır.Üretim faaliyetlerimiz ve tüm diğer süreçlerimiz, firmamızda ve alanında tecrübeli, uzman, kalifiye personeller tarafından yönetilmektedir.

SUBCONTURKEY: Üretim kapasiteniz ve üretimini yaptığınız ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

Osman Kıvırcık: ENDOSA, mevcut tesislerinde alüminyum parçaların kalıp, fikstür dizaynı ve imalatı, yüksek basınçlı enjeksiyon tezgahlarında dökümü ve talaşlı imalatı konularında hizmet yeterliliğindedir.

Uzun yıllardır devam eden iş ve çözüm ortaklıkları sebebiyle, motor kapakları, tambur yıldızı ve kasnağı; otomotiv yağ kartelleri gibi pek çok uzmanlık gerektiren parçanın know-how bilgisine sahip, üretim ve kontrol süreçlerine hâkimdir.


SUBCONTURKEY: 2016 yılında en hızlı büyüyen firmalar arasında ilk 100’e girdiniz. Bu başarınızı değerlendirir misiniz?

Osman Kıvırcık: Bu ödül, ENDOSA için çok anlamlı bir ödüldür.

Ülkesel ve bölgesel kalkınma sürecinin bir parçası olarak biz, öncelikle ülkemizin günümüz ve geleceğe yönelik büyük hedeflerinin gerçekleşmesi sürecine katkı sağlayabilmek motivasyonuyla hareket eden, çalışan ve üreten bir firmayız.

Bu motivasyondan asla uzaklaşmayan yönetici ve çalışanlarımız ile diğer tüm hedeflerimizin temeli olan hızlı ve planlı büyüme hedefini gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

SUBCONTURKEY: Ar-Ge çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Osman Kıvırcık: Planlı büyümenin parçası olarak, Ar-Ge süreçlerine büyük önem veriyoruz.

Kuruluşumuzdan bu yana, yatırımlarımızın büyük bir kısmını proses ve metot iyileştirme üzerine yapılan Ar-Ge çalışmalarına yönlendirdik.
2016 ‘ı içerisinde elde ettiğimiz bu başarıyı da, özellikle bu hamleye bağlıyoruz.


SUBCONTURKEY: 2017 yılı hedefleriniz nelerdir? Yeni projeleriniz olacak mı?

Osman Kıvırcık: 2017 yılında, 2016 yılı içerisinde elde ettiğimiz başarının sistemsel ve rakamsal anlamda önüne geçebilmeyi hedefliyoruz.

Kuşkusuz, ülke çıkarlarını, firma çıkarlarıyla daima aynı paydada toplayan ENDOSA için öncül hedef ihracat miktarını arttırmak ve yurt dışında daha fazla sayıda, uzun vadeli, istikrarlı yeni projelere imza atabilmektir.

Yanı sıra, uzun yıllardır emekle, gayretle iş ortaklığımızı sürdürdüğümüz yerli üreticilerimizin de başarısına ortak olmuş ve olacak olmak ENDOSA için büyük bir övünç kaynağıdır.

Bu sebeple, yapılan görüşmeler ve planlanan ziyaretler ışığında,  2017 yılını mevcut tedarikçilerimizle farklı ve kapsamlı yeni projeler yürüteceğimiz ve pek çok yeni firmaya ulaşabileceğimiz verimli bir yıl olarak öngörüyoruz.

SUBCONTURKEY: Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir? Yatırım planlarınız olacak mı?

Osman Kıvırcık: Firmamız, uzun yıllardır, tırmandığı her basamakta gözünü derhal bir sonraki basamağa diken, her iyinin mutlaka daha iyisi olduğunu bilen ve hep daha iyiyi hedefleyen bir idealizm ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu sebeple geldiğimiz noktanın bir ilerisinde olabilmek için, uzun ve kısa vadede, kapasite artışı, ürün ve süreç geliştirme, yeni teknolojilerin üretim tesislerimize adaptasyonu gayesiyle pek çok farklı yatırım planlıyoruz.


10.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş