Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Düelsan, Kalitesiyle Tüm Dünyaya Açılıyor

Haberle ilgili fotoğraflar

Düelsan, Kalitesiyle Tüm Dünyaya Açılıyor

5 bin metrekarelik bir üretim tesisinde faaliyetlerine devam eden Düelsan, Ankara ve Gebze şubelerinin yanı sıra Türkiye genelinde bulundurduğu bayii ve servis ağlarıyla müşterilerine her zaman en iyi hizmet ve kaliteyi sunuyor. 

Düelsan Genel Müdürü Servet Dündar, üretimleri ve ihracatları hakkında bilgiler verdi.

Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Servet Dündar: Firmamız ticari kimliğine 1980 yılında Samsun’da ağır iş makinalarının marş motorları ve alternatörlerinin üretimiyle başlamıştır. Bugün 5 bin metrekarelik bir üretim tesisinde faaliyetlerine devam eden Düelsan, Ankara ve Gebze şubelerinin yanı sıra Türkiye genelinde bulundurduğu bayii ve servis ağlarıyla müşterilerine her zaman en iyi hizmet ve kaliteyi sunmak amacındadır.

Üretimleriniz ve ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Servet Dündar: Düelsan Ltd. Şti. üretim yelpazesinde bulundurduğu marş motorları, dc motorlar, alternatörlerle beraber motorlar konusunda Türkiye’nin tank fabrikalarına hizmet sunmanın gururunu yaşamaktadır. Hidrolik alanında da DLP Hidrolik olarak faaliyetlerine devam eden Düelsan, kamyon arkası liftleri, engelli liftleri, powerpackler konusunda %100 yerli üretimle Türkiye’nin önemli üreticileri arasına girmeyi başarmıştır.

İhracatınız hakkında bilgi verir misiniz?

Servet Dündar: Kısa zamanda çok büyük mesafeler katetmiş kurumumuz, kuruluş tarihinden sadece 2 yıl sonra 1982’de ilk ihracatını İtalya’ya gerçekleştirmiştir. Düelsan ve DLP Hidrolik Rusya, İran, Irak, Lübnan, Suriye, Azerbaycan, Cezayir, Tunus, Mısır, İngiltere, Almanya, Amerika, İtalya, Güney Afrika, Ukrayna, Romanya ihracatlarıyla zamanla Samsun’un Türkiye’ye, Türkiye’nin de dünyaya açılan bir penceresi olmuştur.

2014 yılında yeni yatırımınız olacak mı?

Servet Dündar: 2014 yılında DLP Hidrolik olarak yeni atılımlar yaparak ve ürün yelpazesini geliştirerek müşteri pörtföyümüzü ve ihracatımızı daha da arttırmayı hedefliyoruz.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


20.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş