Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

CPV Endüstriyel Yazılım Çözümleriyle Otomotiv Sektörünün Hizmetinde

Haberle ilgili fotoğraflar

CPV Endüstriyel Yazılım Çözümleriyle Otomotiv Sektörünün Hizmetinde

CPV (Consulting Products Visions) 2000 yılında kurulmuş olup, Endüstriyel Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık alanında faaliyetleriyle bilişim sektöründe müşterilerine Bilgisayar Destekli Tasarım, Mühendislik Proje Uygulamaları ve Otomasyon alanlarında geniş kapsamlı çözümler sunmaktadır.

Ürün geliştirme ve üretimde verimliliklerini ve böylelikle rekabet güçlerini arttırmak isteyen otomotiv sektörü şirketlerinin gündeminde olan PLM (Product Lifecycle Management) Projelerini yurtdışı partnerleri ile birlikte başarıyla sürdürmektedir.

Enformasyon teknolojileri sektöründe daima aranan, güvenilen ve bilinen firmalardan biri olmak vizyonuyla yola çıkmış olan CPV, tecrübe ve yeteneğiyle müşterilerinin rekabet alanlarında sürekliliğini, sürdürebilirliğini ve memnuniyetini arttırarak Endüstri 4.0 çağında yoluna devam etmektedir. 

CPV, Almanya’nın seçkin yazılım firmalarından olan ZUKEN E3 GmbH, CENIT, CADENAS ve DOCWARE’in Türkiye’deki Partneri olup Pazarlamanın yanı sıra Kullanıcı Eğitimi ve Destek Hizmetlerini de vermektedir.

  • ZUKEN firmasına ait  E3 series ve CADSTAR yazılımları Türkiye’de geniş bir pazara hitap etmektedir.

 

E3 series: Elektrik, şematik, otomasyon, pano, kablo/harness, kablaj tahtası, hidrolik ve pnömatik projelerini oluşturmak ve hızlı bir şekilde proje dökümanlarını üretmek için kullanılan modüler yapıda bir mühendislik yazılımıdır. Kullanıcıyı, tasarımdan üretime kadar tüm mühendislik projeleri süresince destekler. Program tamamen Windows tabanlı olduğu için öğrenilmesi ve kullanımı da oldukça kolaydır.

 

 

Resim 1:  E3 SERİES Elektrik Proje Çizim Programı ve Modüler Yapısı

 

CADSTAR: Zuken’in sezgisel iş akışı ile tasarımcılara, tasarım iş akışı boyunca yol gösteren güçlü PCB tasarım çözümüdür. Fiyatı, ölçülebilir tasarım ortamı ile güçlendirilmiş performansı sayesinde küçük ve orta ölçekli EDA geliştirme takımlarındaki mühendislere komple esneklik getirir.

cenit

  •  PLM Uygulama sektöründe Dünya çapında referanslara sahip olup sınıflarının en iyi çözümleriyle Endüstri 4.0 çağında üretim yapan firmaların vazgeçilmezi olmaktadır. Üretime odaklanmış birçok firma, üretim süreçlerine, planlama ve kontrol konusunda SAP ERP’ye olan güvenlerini ortaya koymuş durumda. SAP tümleşik PLM özellikleri sayesinde bu firmalar, daha sıkı imalat ve gelişim süreci entegrasyonunun faydalarının tadını çıkarıyorlar. İlave bir PDM sistemi uygulamasına gerek kalmadan, ürün veri yönetiminin birçok tipik özelliğine SAP’ta ulaşmak mümkün. SAP çözümünün temel avantajı, bütün süreçlerin tek bir sistemde muntazam entegrasyonudur.

 

Resim 2: Dijital Mühendislik

  • CADENAS firmasına ait PARTsolutions (Parça Yönetimi) ve eCATALOGsolutions (Elektronik Parça  Kataloğu) yazılımları dünyaca tanınan, alanında lider yazılımlardır.

 

PARTsolutions : ISO, DIN, ANSI, NAS gibi Dünya çapındaki bütün sivil ve askeri standartlardaki parçaları barındıran, bunun yanında çeşitli firmaların milyonlarca parçasına erişebileceğiniz, satın alma ve mühendislik arasında kesintisiz bir bağ kurup, akıllı parça yönetim fonksiyonları ile  gereksiz yeni parça yaratmamak da dahil olmak üzere optimize edilmiş birlikte çalışma imkanı sunan, gelişmiş arama fonksiyonaları içeren bir yazılım çözümüdür. Bütün lider CAD yazılımlarına arayüzü bulunmaktadır.

 

eCATALOGsolutions: Yerli ve milli mühendislik verileriyle çoklu CAD çözümleri sağlayan, doğru ürünü, doğru kişiye, doğru zamanda ve doğru yerde sunan, firma bileşenlerinin mimarlara, mühendislere ve plancılara arttırılmış gerçeklik veya sanal gerçeklik desteği ile dünya çapında pazarlanmasını sağlayan bir yazılım çözümüdür.

 

  • DOCware firmasına ait PARTS PUBLISHER, Yedek Parça Katalog Sistemleri arasında geliştirmiş olduğu SAP ERP Sistemiyle de harmonize çalışabilen Servis Noktalarının gereksinimlerine de hitap eden bir çözümdür. Yedek parça tedarik sürecini kısaltıp, hataları önleyerek, online tedarik portalı oluşturmanızı, detaylı parça bilgilerini ve dökümanlarını yayınlamanızı sağlar.


27.06.2019

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş