Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Bosch Rexroth lastik sektörü profesyonelleriyle buluştu

Bosch Rexroth lastik sektörü profesyonelleriyle buluştu

Bosch Rexroth, ana bayisi HKTM tarafından 1. Sektörel Paylaşım Günleri kapsamında düzenlenen Lastik Sektörü Profesyonellerinin Buluşması’na katıldı.

Lastik sektöründeki yeniliklerin konuşulduğu buluşmada Bosch Rexroth da lastik pişirme peslerinde uygulanan hidrolik devrelerdeki gelişmeler ve güvenlik önlemleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

Bosch Rexroth, ana bayisi HKTM tarafından düzenlenen ve Anlaş Anadolu Lastik, Brisa, Good Year, Kolsan, Özka Lastik, Pirelli ve Billas firmalarında çalışan 50’yi aşkın profesyoneli bir araya getiren organizasyona destek verdi.

 

Toplantıda Bosch Rexroth AG’yi temsilen söz alan Preslerden Sorumlu Proje Mühendisi Nicolas Cano, lastik pişirme peslerinde uygulanan hidrolik devrelerdeki gelişmeler ve güvenlik önlemleri hakkında bilgiler verdi.

 

2011 yılında Bosch Rexroth Grubuna katılan İsveç Hägglunds firmasının kauçuk endüstrisine özel geliştirdiği, alçak devirde yüksek tork üreten hidromotorlarının Banbury mikserlerindeki uygulamalarını da Kimya Endüstrileri ve Kauçuk İşleme Bölüm Müdürü Hakan Angerbjorn aktardı.

 

HKTM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Atıl’ın ‘Lastik Sektöründe Hareket ve Kontrol Uygulamaları’ konulu sunumuyla başlayan toplantıda, lastiğin tarihçesiyle başlayıp yakın gelecek için teknolojideki öngörüleri aktaran sunumlar gerçekleştirildi. Toplantıda söz alan Prof. Dr. Ahmet Duyar ise Endüstri 4.0 kavramının içinde kestirimci bakımın önemine değindi.

 

Bosch Rexroth Türkiye Hakkında

 

Bosch Rexroth AG'nin Türkiye'deki faaliyetleri 1976 yılında Hidropar A.Ş. adıyla başlamış ve Mayıs 2001'den itibaren, Bosch Rexroth Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. adıyla devam etmiştir. Gebze'deki satış ofisi ve Bursa'daki seri üretim fabrikasıyla bugün, 120.000 m2’lik bir alan ve 1000'e yakın çalışan sayısına ulaşmıştır. Bosch Rexroth A.Ş. Gebze'deki tüm satış öncesi ve sonrası mühendislik çalışmalarıyla birlikte sistem tasarım, montajı ve testi, satış sonrası eğitim ve saha servis hizmetleri vermektedir. Bursa'daki seri üretim tesisinde hidrolik uygulamalarda kullanılan valfler ve hidrolik pompalar üretilirken, üretim hacminin %90'undan fazlası Avrupa ve dünya pazarlarına ihraç edilmektedir.

 

Bosch Rexroth’un ekonomik, hassas, güvenilir ve enerji tasarrufu sağlayan tahrik ve kontrol teknolojileri her boyuttaki makine ve sistemi hareket ettirebilir. Şirket yenilikçi bileşenlerin yanında müşteriye özel entegre otomasyon çözümleri ve hizmetleri geliştirmek için Mobil Uygulamalar, Makine Uygulamaları ve Mühendisliği ve Fabrika Otomasyonu pazar segmentlerindeki global uygulama deneyimini bir araya getirmektedir. Bosch Rexroth müşterilerine hidrolik, elektrikli tahrik ve kontrol, dişli teknolojileri ve doğrusal hareket ve montaj teknolojilerini tek kaynaktan sunmaktadır. 80 ülkedeki lokasyonları ile globalde 2015 yılında 31.100 çalışanıyla yaklaşık 5,4 milyar avro ciro gerçekleştirilmiştir.

 

Detaylı bilgi için: www.boschrexroth.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 


25.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş