Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Otomotiv > Tüm Otomotiv Haberleri

Araç Üreticileri Ve Tedarikçiler Bir Araya Geldiler

Araç Üreticileri Ve Tedarikçiler Bir Araya Geldiler

On otomotiv üreticisinden oluşan ve CSR Europe tarafından koordine edilen Tedarik Zinciri Sürdürülebilirliği Avrupa Otomotiv Çalışma Grubu 13 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da Otomotiv Tedarik Zincirinde Sürdürülebilirlik Forumunu düzenledi.

On otomotiv üreticisinden oluşan ve CSR Europe tarafından koordine edilen Tedarik Zinciri Sürdürülebilirliği Avrupa Otomotiv Çalışma Grubu 13 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da Otomotiv Tedarik Zincirinde Sürdürülebilirlik Forumu’nu düzenledi.

Grubun çalışma kapsamında, Otomotiv Çalışma Grubundan bazı şirketler, tedarik zinciri aracılığıyla sürdürülebilirlik performansının geliştirilmesine yönelik karşılık anlayış ve ortak çözüme yönelik ortak bakış açısı kazanmak için tedarikçileri ile derin diyaloga girdiler. Otomobil üreticilerinin temsilcileri, tedarikçiler, yerel kurumlar dahil 120’ye yakın katılımcı forumda yer aldı. Etkinlik, TAYSAD’ın da ortak organizasyonuyla düzenlendi.

Katılımcıların iş etiği, çevresel sürdürülebilirlik, insan hakları ve çalışma şartları gibi konuları görüştüğü gün içerisinde aynı zamanda yerel içerikler de dikkate alındı. Münazaralarda Tedarik Zincirinde Sürdürülebilirlik Performansının Arttırılmasına Yönelik Otomotiv Endüstrisinin Rehber İlkeleri temel alındı. Konuşmacılar ve katılımcılar karşılaştıkları zorluklar ve olası çözümleri üzerine yorum yaptılar. Konuşmacılar BMW Grup, Daimler, Toyota Motor Avrupa, Volkswagen, Volvo Cars ve diğer otomotiv sektörünün temsilcilerini içermekteydi.

CRS Europe Genel Direktörü Stefan Crets “Sürdürülebilir otomotiv değer zinciri ortak hedefine ulaşmak için ileriye doğru atılan adımda, Otomotiv Tedarik Zincirinde Sürdürülebilirlik Forumu araç üreticileri ile tedarikçileri bir araya getiren eşsiz bir fırsat. Tedarik Zinciri Sürdürülebilirliği Avrupa Çalışma Grubu bu günden elde edilen sonuçları ve bu ivmeyi tedarikçilerle olan diyaloğun güçlendirilmesi için kullanacaktır” dedi.

TAYSAD Genel Koordinatörü Süheyl Baybalı “Derin ve kompleks yapıdaki zincirde sürdürülebilirliğin artırılması otomotiv sektörünün oyuncuları için asıl iştigal alanıdır. Sürdürülebilirlik ve düzenleyicisi trendler otomotiv sanayiinde belli başlı zorlukları ortaya çıkarmaktadır ama sektör rolünün farkındadır. Sektörümüz, bir tarafta sağlamakta olduğu toplumsal faydayı sürdürülebilir kılmaktan, diğer tarafta ise ürünlerinin, hizmetlerinin ve üretim tesislerinin çevresel ve toplumsal ayak izlerine de dikkat ederek etkilerini azaltmaktan sorumludur. Önümüzde, bir tarafta tırmanmamız gereken zorlu bir yokuş varken, diğer tarafta Türk tedarik sanayinin markalaşma ve rekabetçilikte küresel olarak kendilerini iyi pozisyonlamaları gereği bulunmaktadır.

Bu nedenle otomotiv tedarik sanayimizin inovasyonu ve kurumsal sosyal sorumluluk konularını iyi çalışmaları ve bu konuları stratejilerinin merkezine almaları gerekmektedir. Geliştirilmiş sosyal sorumluluk sadece ortak çalışma yaklaşımı ile tam olarak gerçekleştirilebilir. Sistemdeki her bir zincir kendi üzerine düşeni yerine getirmeli, adil olmalı ve iş etiğini, şeffaflığı, çalışma şartlarını ve de otomotiv tedarik zincirinin çevresel etkisini geliştirecek taahhütlerini belirtmeli, altını çizmelidir. Ortak çaba ve karşılıklı işbirliği ana sanayi ve tedarikçiler arasında arzu edilen sürdürülebilir ilişkiyi tesis edecektir” dedi.

Haberin Kaynağı : TAYSAD


16.03.2015

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş