Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Mobilya-Ev Tekstili > Tüm Mobilya-Ev Tekstili Haberleri

Tuna Ev ve Tuna Ofis İSMOB Fuarı’ndaydı

Haberle ilgili fotoğraflar

Tuna Ev ve Tuna Ofis İSMOB Fuarı’ndaydı

“Bugünün yaşamı, bugünün tasarımı” mottosuyla mobilya sektöründe fark yaratan Tuna Ev ve Tuna Ofis, 12-17 Ocak 2016 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 12. İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İSMOB) tasarım kadar ergonomiye de odaklı yeni koleksiyonlarını sergiledi. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen İSMOB’da Tuna Ev ve Tuna Ofis, zamansız tasarımlarıyla ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Tuna Ev, fuarla eş zamanlı olarak bu yıl 10. kez gerçekleştirilen İSMOB 2016 Tasarım Yarışması’nda iki ödülün sahibi oldu. 7 farklı kategoride en yaratıcı tasarımların ödüllendirildiği yarışmada Tuna Ev, Nar Ürün Grubu ile “Yemek Odası” kategorisinde, “Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar” kategorisinde ise Nar çalışma masası ile ödüle layık görüldü. Tuna Ev Tasarım ve Ürün Yöneticisi Ebru Dikmen’in imzasını taşıyan Nar Ürün Grubu “tanıdıklık” hissinden yola çıkılarak tasarlandı. Grupta yer alan tüm ürünlerde yumuşak ve zarif eğimlerin sıcak ve davetkar duruşu, biçimsel hassasiyetlerle kombinlendi.

Tuna Ev’in İSMOB’da sergilediği bir diğer ürün grubu olan Cante, Tuna Ev’in zamansız ve şık tasarımlarından… Cante’de klasik formlar modern dokunuşlarla yorumlandı, farklı malzemeler bir arada kullanılarak estetik bir görüntü ortaya çıkarıldı. Gülşah Soyluer ve Onur Aygenç imzası taşıyan Go Ürün Grubu’nun klasik Türk motiflerinden yola çıkılarak oluşturulan konsepti, günümüz estetik anlayışı ve beklentileriyle şekillendirildi.

Tuna Ofis’in İSMOB’da sergilediği koleksiyonlardan biri olan Corinth, Tuna Ofis Tasarım Bölüm Başkanı Ozan Tığlıoğlu’nun imzasını taşıyor. Adını ve ilhamını 5. yüzyılda kullanılan sütun yapısından alan Corinth; rengi, dokusu ve kaplamasıyla farklı malzemelerin kombinasyonu sayesinde ofislere dinamizm katıyor. Ayrıca koleksiyon mekana göre kurgulanabildiği için tüm ihtiyaçlara uygun çözümler sunuyor.

Tasarım çalışmalarını Milano’daki stüdyosundan yürüten Sezgin Aksu; Tuna Ofis için tasarladığı yeni koleksiyonu Metis’te tüm ürünlerin odak noktasına üçgeni koyuyor. Metis, yalınlığı ve ihtişamı bünyesinde bir arada barındırıyor. Lake ve kaplama alternatiflerinin yer aldığı Metis koleksiyonunda, cam ve metalin eşsiz uyumunu da tasarımlara yansıyor.

Haberin Kaynağı : Contactplus+ İletişim Hizmetleri


20.01.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş