Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Mobilya-Ev Tekstili > Tüm Mobilya-Ev Tekstili Haberleri

Loda Mobilya İMOB’a Hazır

Etiketler

loda mobilyaİMOB

Haberle ilgili fotoğraflar

Loda Mobilya İMOB’a Hazır

Bu yıl 12’ncisi gerçekleşecek olan İMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı), mobilya sektörünün önemli markalarını ağırlamaya hazırlanıyor. Loda Mobilya’nın katılımcı firmalar arasında yer alacağı fuar, 26-31 Ocak tarihlerinde 500’ün üzerinde firmanın katılımı ile CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleştirilecek.

Ülkemiz mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı olan İMOB, mobilya sektörünün temsilcilerini bir araya getirerek, önemli bağlantılar ve iş birlikleri için fırsatlar sunmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin en önemli birinci, dünyanın en önemli ikinci mobilya fuarı olma özelliğine sahip olan fuara, 524 firma katılacak. Fuarın katılımcı firmaları arasında yer alan Loda Mobilya, 5’inci Hall A11 no’lu standında özel koleksiyonlarını görücüye çıkaracak.

“Mobilya sektörünü KOBİ’ler domine ediyor”
Karaçak, “Kabul edilmelidir ki İMOB, Türk mobilya sektörünün yapı taşlarını bir araya getiren çok önemli bir fuar. Sektörün çoğunluğu, KOBİ ölçekli firmalardan oluşuyor ve ihracata en büyük katkıyı sunan da zanaat kökenli mobilya üreticileri. Mobilya sektörü, Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri. Sektörü domine eden ise KOBİ’ler. Dolayısıyla dünyada, Türk mobilyası ile ilgili algıyı yükseltecek olan da İMOB’da yer alacak firmalar olacak” dedi.

Minimalist tarzın, özgün markası
Yemek odası, oturma odası, yatak odası ve aydınlatma kategorilerinde geniş bir ürün yelpazesi ile fuara katıldıklarını belirten Davut Karaçak, “Tasarım ve üretim aşamaları bizim için çok önemli. Minimalist çizgide ve loft tarzda ürettiğimiz ürünlerle, trendleri belirlemek ve sektörde yol gösterici olmak önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Üretimin tüm aşamalarında mutlaka denetimimizi yapıyoruz ve ürünlerimizin son şekline büyük bir titizlikle karar veriyoruz. Ürünlerimiz ve kalitemiz ile İMOB’a hazırız” diye konuştu.

“Mobilya tasarımları, Türk kültürüne ait detaylar barındırmalı!”
Türk motiflerinin mobilya tasarımlarında yer alması gerektiğini vurgulayan Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, “İtalya, mobilya sektörüne tasarımları ile damga vuran bir ülke. Bizim ülkemizde de özellikle tasarım noktasında İtalyan stilinin kopyası oluşmuş durumda. Özgün tarzı benimseyen Türk mobilya markalarını tenzih ederek söylemeliyim ki, bu kadar zengin bir kültüre sahip olup, var olan zenginliği kullanamıyor olmak üzüntü verici. Biz Loda Mobilya olarak, İtalya gibi mobilya sektörünü domine eden bir ülkeden ilham alıyoruz fakat kendi kültürel detaylarımızı da tasarım aşamasına dahil ediyoruz. Türk motiflerini modernize ederek, müşterilerimize özgün ürünler sunma gayretindeyiz. Çabamız, esaslı mobilya markalarının Türkiye’den çıkmasını sağlamak ve dünyada mobilyanın başkenti haline gelebilecek alt yapıyı oluşturmak” dedi.

İMOB HAKKINDA:
CNR Holding tarafından Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) işbirliği ile organize edilecek CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 26-31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türkiye’nin en büyük fuar alanı olan CNR EXPO Yeşilköy’de, 500’ ün üzerinde yerli ve yabancı firmanın katılımı ile yapılacak organizasyonda 500 milyon dolarlık iş bağlantısı hedefleniyor. Mobilya fuarındaki 12 yıllık birikimini, sektörün en büyük çatı örgütü Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) ile birleştiren CNR Holding, dünyanın en büyük 2’inci mobilya fuarı olan CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nı organize ediyor. Anadolu kültürünün anlatıldığı özel tasarım mobilyaların yanı sıra global mobilya trendlerinin de sergileneceği CNR İMOB Fuarı, mobilya sektörünün tasarım imajının da güçlendirilmesine destek olacak. Yerli ve yabancı 150 bin ziyaretçi CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’ na, Ekonomi Bakanlığı desteği ile organize edilen alım heyetleri ile yoğun pazarlama çalışmalarının yapıldığı Kanada, Almanya, Bahreyn, Belçika, BAE, Cezayir, Danimarka, Fas, Fransa, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İsrail, İsviçre, İspanya, İtalya, Katar, Kazakistan, Kenya, Kuveyt, Libya, Nijerya, Pakistan, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, İran'ın da aralarında bulunduğu 90 ülkeden 30 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi bekleniyor.

LODA HAKKINDA:
Tech Design iştiraki olan Loda Mobilya, 2000 yılında kuruldu. Kurumsal bir anlayışla yönetilen bir aile şirketi. Önceleri tasarım geliştiren bir üreticiyken, bugün perakende ve satış alanında da faaliyet göstermekte. Mağazalaşma çalışmaları ‘Loda’ markası ile başladı. Planlı büyümesini sürdüren Loda’nın müşteri kitlesini, beyaz yakalı, eğitimli, kendi kararlarını kendileri verebilen, kararlı ve özgür kişilik yapısına sahip bireyler oluşturuyor. Öncelikli hedefi yurt içi pazarlar olan Loda, müşteri profilinin olduğu tüm kent ve lokasyonlarda olmayı hedefliyor. Loda, kurum kültürüne uyum sağlayabilecek yatırımcılara da franchise imkanı sunuyor. Ürün gamı olarak; yemek ve yatak odası takımları, salon grupları ana ürün grupları. Özellikle masif ahşap tasarımları büyük ilgi görüyor. Ahşap aydınlatma ürünleri de üretiyor.

 

Haberin Kaynağı : İtibar Atölyesi


13.01.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş