Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Mobilya-Ev Tekstili > Tüm Mobilya-Ev Tekstili Haberleri

Kastamonu Entegre, Intermob Fuarının İlgi Odağı Oldu

Kastamonu Entegre, Intermob Fuarının İlgi Odağı Oldu

Ağaç bazlı panel sektöründe Türkiye’nin global markası olan Kastamonu Entegre, bu yıl 19.su düzenlenen, Almanya ve Çin’den sonra dünyanın 3. büyük fuarı olan “Uluslararası Intermob Mobilya Yan Sanayi Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi” fuarında yerli ve yabancı müşterileri ağırladı.

 

 Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük şirketinden biri olan Kastamonu Entegre, ağaç bazlı panel sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticilerinden biri olarak, İntermob Fuarı’nda dikkat çeken standıyla, 5 gün boyunca ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kiosk ve digital ekranlar kullanılarak yapılan ürün sunumları, Intermob hatırası fotoğraf köşesi, ürün displayleri içeren çift katlı stant ziyaretçiler tarafından çok beğenildi.

Kastamonu Entegre, İntermob Fuarı’nda, ileri teknolojiyle üretilerek standartların üzerinde bir kalite, görünüm ve şıklık sunan ürünlerini yenilik ve tasarımda fark arayan alıcılarla buluşturdu. Fuarda öne çıkan yenilikler arasında, “Register emboss yüzeyli” laminat parke üretimi, şehir konseptli ve derzli olarak üretilen “Urban” parke serisi, melamin kaplı ürünler için geliştirilen 62 yeni renk ve 5 farklı yüzey içeren “Reflection” serisi bulunuyor. Kastamonu Entegre’nin fuarda en çok ilgi çeken ürünleri arasında digital baskılı mat ve parlak GlossMax ürünleri oldu. Uzun soluklu Ar-Ge çalışmaları sonucu üretimi gerçekleşen 2.10 m eninde dekoratif parlak yüzeyli GlossMax ürünleri ile Kastamonu Entegre, bu genişlikte ürünü pazara sunabilen dünyadaki ilk ve halen tek şirket.

 Yurt içi ve yurt dışında katıldıkları fuarlarda gördükleri yoğun ilgiden memnuniyetini belirten Kastamonu Entegre CEO'su Haluk Yıldız şunları söyledi: “Sektörün gücünü yansıtan ve küresel anlamda bağlantıları güçlendiren bu fuarda, bu yıl da yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Sektörün önemli temsilcilerini ve girişimcilerini bir araya getiren en önemli platformu olan İntermob, pazar arayışlarının ve küresel rekabetin kritik önem kazandığı günümüzde, şirketlere yurtdışından yeni ve nitelikli müşteriler kazanma fırsatını da tanımış oluyor. Kastamonu Entegre olarak mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu, her gün 3.000 konuta zemin sağlayacak laminat parkeyi, mobilyası için gerekli ahşap paneli ve iç kapısı için gerekli kapı paneli üretiyoruz. Günde 500 TIR levha üretip Amerika’dan Çin’e kadar 93 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.”

Kastamonu Entegre Hakkında

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2015 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2015 yılında 350 milyon euro yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1 milyar euro konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 93 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 500 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.

Editör : MEHMET CAN
27.10.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş