Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Mobilya-Ev Tekstili > Tüm Mobilya-Ev Tekstili Haberleri

Home&Tex 2016 Fuarı CNR EXPO Yeşilköy’de

Haberle ilgili fotoğraflar

Home&Tex 2016 Fuarı CNR EXPO Yeşilköy’de

Ev tekstili sektörü Türkiye’nin bütünlüğünü Home&Tex’ten dünyaya duyurdu

Ev tekstili ve dekorasyon dünyasının ulusal ve uluslararası gereksinimlerine yanıt veren Home&Tex Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy’de başladı

Fuarda, ev tekstil sektörünün tüm paydaşlarının bir araya gelerek verdiği birlik mesajı ve Denizli’nin buldan bezi, Kastamonu’nun çarşafı, Rize’nin özel kumaşı, Antep’in kutnu kumaşı, Muğla’nın Milas bezi, Bursa’nın ipek kumaşından oluşturulan, ülke ve sektör bütünlüğünü simgeleyen Türkiye haritası dikkat çekti.

 

 TETSİAD Başkanı Ali Sami Aydın, “Fuar, Türkiye’nin ve sektörün bir bütün olduğunun ispatı olan bir platform oldu. Dünyanın dört bir yanından fuarımıza gelen alıcıların, sektörde 1 milyar dolarlık iş hacmi oluşturmasını hedefliyoruz. Yalnızca Rus alıcılarımızdan sektörün iş hacmine 500 milyon dolarlık bir katkı bekliyoruz” dedi.

 CNR Holding Satış Genel Koordinatörü Cem Şenel, fuarın Almanya, Fransa, İtalya, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Körfez ülkelerinin de içinde bulunduğu 96 ülkeden gelecek alıcıları ağırlayacağını söyledi.

 Ev tekstili ve dekorasyon sektörünün ihracatını artırmak amacıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘Home&Tex ‘Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı’ sektör öncüsü 600 markanın katılımı ile başladı. CNR EXPO Yeşilköy’de 29 Ekim tarihine kadar açık kalacak fuar, İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) işbirliğinde gerçekleştiriliyor. Fuarda, Fuarda, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, İTHİB Başkanı İsmail Gülle, TETSİAD Başkanı Ali Sami Aydın, TETSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Recep Tanrıverdi ve TETSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yaşar Küçükçalık’ın bir araya gelerek verdikleri mesajları içeren, Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin anlatıldığı film ile Türkiye haritası ilgi gördü.

Türkiye’nin çeşitli illerinin yöresel kumaşlarının bir araya getirilerek ilmek ilmek dokunan Türkiye haritası, ülkenin ve sektörün bütünlüğünü simgeliyor. Denizli’nin buldan bezi, Kastamonu’nun çarşafı, Rize’nin özel kumaşı, Antep’in kutnu kumaşı, Muğla’nın Milas bezi, Bursa’nın ipekten kumaşının yer aldığı haritada, Türkiye’nin rengi, kültürü, ilmi, motifi yansıtılıyor.

Fuardan sektöre 1 milyar dolarlık ticaret hacmi

Rusya’dan gelen binin üzerinde alıcıyı fuarda ağırlayacaklarını belirten TETSİAD Başkanı Ali Sami Aydın, şöyle konuştu: “Rusya, bir süre Uzakdoğu ülkelerinden alım yapmak zorunda kaldı. İki ülke arasında ilişkilerin normalleşmesinin ardından ev tekstili ve dekorasyon sektöründe gerçekleştirdiğimiz ilk organizasyonumuza Ruslar akın ettiler. Bizi tercih etmelerinin en büyük nedeni kreatif ürünlere sahip olmamızdır. Home&Tex Fuarı ile Ruslar yeni ürünlere ulaşma fırsatı yakaladılar. Fuar ile birlikte sektöre 1 milyar doların üzerinde ticaret hacmi oluşturmayı hedefliyoruz. Yalnızca Ruslardan gelecek siparişlerin, sektörde 500 milyon dolarlık iş hacmi oluşturacağını tahmin ediyoruz.” Aydın, Türkiye’nin birlik beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bu günlerde, fuarın ülke sorunlarına ilaç gibi geleceğini ifade ederek, Home&Tex’in, sektör ihracatını ve iç piyasayı hareketlendireceğini söyledi.

Fuara, 96 ülkeden alıcı geliyor

CNR Holding Satış Genel Koordinatörü Cem Şenel de ev tekstili ve dekorasyonuna ait her türlü ürünün yer aldığı fuarın 40 bin metrekare alanda gerçekleştirildiğini söyledi. Şenel, “Home&Tex Fuarı, Almanya, Fransa, İtalya, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Körfez ülkelerinin de içinde bulunduğu 96 ülkeden gelecek alıcıları ağırlayacak. Fuarda ev tekstili ve dekorasyon sektöründe söz sahibi ülkelerden gelecek profesyonel ziyaretçilere, ev tekstili ve dekorasyon dünyasındaki son gelişmeler ve trendler tanıtılıyor” dedi.

 Fuara Rusya’nın yanı sıra Ürdün’den döşemelik kumaş alımı için “Mobilya Üreticileri Derneği” de geliyor. 70 kişilik Lübnan heyeti de Home&Tex’te kumaş ve ev tekstili bakacak. Kosova’dan gelecek heyetin de fuarda ev tekstili siparişi vermesi bekleniyor

Editör : MEHMET CAN
26.10.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş