Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Metal > Tüm Metal Haberleri

Metal Aşıkları Win Eurasia Metalworking Fuarında Buluştu

Metal Aşıkları Win Eurasia Metalworking Fuarında Buluştu

WIN EURASIA Metalworking, 4 başarılı günün ardından kapılarını 14 Şubat’ta kapattı. Tüm bölgeden metal aşıklarını ağırlayan fuar, Avrasya’nın en önemli endüstriyel ticaret fuarlarından biri olma pozisyonunu bir kez daha pekiştirdi. Metalworking Eurasia ve Surface Treatment Eurasia fuarlarını tek bir çatı altında buluşturan etkinlik, metal işleme ve yüzey işlem teknolojileri zincirinin tamamını gözler önüne serdi.

Delme, frezeleme, kesme, bükme ve zımbalama gibi çeşitli işlemlerde kullanılan endüstriyel robot kolları gibi yenilikçi teknolojiler fuarda ön plana çıktı. Bu yenilikler, hızları, hassasiyetleri ve güçleri ile ziyaretçilerden büyük ilgi gördüler ve geleceğin üretim sistemlerine ilişkin harika fikirler sundular.

Hannover Messe Bileşim Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel “Endüstri dünyasında artık yeni bir dönem başlıyor. Endüstri 4.0 olarak adlandırılan bu yeni dönem, dijital teknolojik gelişmelerin ışığında şekilleniyor ve “akıllı üretimi” endüstrinin merkezine taşıyor. Bu yeni gelişmelerle birlikte, artık üretim sürecindeki makina, bilgisayar, sürücü ve kontrol cihazlarının birbiriyle iletişim kurması; insanlardan neredeyse tamamen bağımsız olarak kendilerini koordine ve optimize edebilmeleri mümkün. Böylece, üretim süresi, maliyeti ve harcanan enerji miktarı düşerken, üretim kalitesi artıyor,” diye belirtti ve ekledi: “WIN EURASIA Metalworking çatısı altında 13 ülkeden 474 katılımcı bu yeni dönemde rekabet gücünü korumak isteyen ziyaretçilere rehberlik edecek yenilikçi çözümlerini sergiledi. Fuar boyunca, paketleme, otomotiv, demir-çelik, plastik, alümiyum gibi çeşitli imalat endüstrilerinden ziyaretçiler işlerine değer katacak en iyi çözümleri bulma şansı elde etti.”

Özel alanlarıyla çok yönlü bir ticaret platformu

İleri teknolojiler Robotics çatısı altındaydı Robotik teknolojilerin üretim süreçlerindeki artan önemine dikkat çekmek amacıyla ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve yoğun ilgi gören Robotics bu yıl ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği) işbirliği ile yeniden ziyaretçilerle buluştu. 14 firmanın robotik çözümlerini sergilediği alanın ortasında oluşturulan özel forum alanında ise 4 gün boyunca İmalat sanayiinde Robot Teknolojileri ve Endüstri 4.0 konularında 20’yi aşkın sunum gerçekleşti. Bu alanda katılım ve sunum gerçekleştiren firmalar; Halıcı, E3 TAM, EMF Motor, ENTEK Otomasyon, FESTO, GÜNMAK, HKTM-HİDROPAR, KUKA ROBOTER CEE, MITSUBISHI Elektrik Turkey, NACHI EUROPE, SCHUNK Intec, STAUBLİ, YASKAWA Turkey, FANUC TURKEY oldu.

Otomotiv üretim süreci Automotive Supply Chain ile sergilendi

WIN EURASIA Metalworking bir yeniliğe daha imza atarak bu yıl ilk kez düzenlenen Automotive Supply Chain bölümü ile metal ve yüzey işlem sektörünün otomotiv üretimindeki yerini, kurulan üretim bandında canlı olarak ziyaretçilerine aktardı. 4 gün boyunca 600 metekarenin üzerinde bir alanda gerçekleşen etkinlikte, otomotiv üretim süreçleri firmaların sunumu ile aşama aşama ele alındı: Kesme - Ayırma (MVD), İşleme (ELMALI), Şekil Verme (FLOW), Kaynak ve Bağlantı Ekipmanları (AKDENİZ MAKİNA), Markalama (FIBERLAST), Boya ve Yüzey İşlem (ZAFER MAKİNA).

parts2clean ve “Metal işleme Endüstrisinde Yüzey İşlem” Forumu

Surface Treatment Eurasia fuarı kapsamında parts2clean markası altında oluşturulan uluslararası pavilyon ile endüstriyel parça ve yüzey temizleme teknolojileri bir arada sergilendi. Ayrıca VDMA ve GALDER işbirliği ile Surface Treatment Eurasia kapsamında “Metal işleme Endüstrisinde Yüzey İşlem” konulu bir forum gerçekleştirildi. 2 gün süren forum boyunca endüstrinin yeni eğilimleri tartışıldı.

İş sağlığı ve güvenliği, Safe@Work’de tartışıldı

Özellikle son yıllarda artan iş kazaları ve bunların doğurduğu maddi ve manevi kayıplar gözönünde bulundurularak, iş sağlığı ve güvenliği (İSG) konusunda yüksek risk taşıyan imalat sanayiine yönelik alınması gereken önlemler ve İSG konusunda Türkiye ve dünyada yaşanan son gelişmeler bu yıl ikincisi düzenlenen Safe@Work etkinlikleri kapsamında değerlendirildi. 5. salonda oluşturulan özel forum alanında ve konferans salonlarında İSAG (İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği) işbirliği ile gerçekleşen etkinlikler aracılığıyla, sac işleme ve yüzey işlem süreçlerindeki iş sağlığı ve güvenliği riskleri ele alındı.

Tüm Avrasya için uluslararası bir buluşma noktası

WIN EURASIA Metalworking, yerli ve yabancı katılımcı firmaların, yeni pazarlara ulaşması için, önemli olanaklar sundu. Fuar boyunca Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve CIS ülkelerinden toplam 29.821 ziyaretçi ağırlandı.

Ekonomi Bakanlığı desteği ile 29 ülkede sürdürülen Ticaret Heyeti Programı kapsamında Kamerun, İran, Ürdün, Fas, Tunus ve BAE’den davetli satın almacı, editör ve dernek temsilcileri ağırlandı. Ayrıca, Hannover Messe Bileşim Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen davetli satın almacı programı kapsamında; Bulgaristan, Lübnan, Kosova, Slovenya, Suudi Arabistan’dn alıcı delegasyon grupları ile katılımcılar bir araya geldi. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve katılımcılar ile uluslararası delegasyonları bir araya getiren İkili İş Görüşmeleri, Türkiye’nin 2023 yılı için 500 milyarlık ihracat hedefinden 100 milyar dolar pay almayı hedefleyen makine endüstrisi için önemli bir katkı sundu. Bunlara ilave olarak, Sanayi ve Ticaret Odaları, Meslek Odaları, Federasyonlar vb. kurumlarla işbirliği sonucunda Türkiye’nin dört bir yanından 50 farklı Anadolu delegasyonu fuarı ziyaret etti.

ERMAKSAN Uluslararası Satış Koordinatörü Serhan Şenyurt fuara ilişkin şunları ifade etti: WIN EURASIA Metalworking’e uzun yıllardan beri katılan bir firma olarak, müşteri portföyümüz her yıl artıyor. Ulusal ve özellikle Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan uluslararası potansiyel müşterilerin ziyareti bizi mutlu ediyor. Burada hem yeni kontaklar elde etme hem de yeniliklerinimizi sunma şansı elde ediyoruz.”

EWM AG Türkiye’den Sorumlu İhracat Müdürü Mehmet Yıldız ise WIN EURASIA Metalworking fuarına katılmaktan duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: “Bu yıl ilk kez burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Başarılı bir fuar geçirdik. Birçok yeni iş kontağımız oldu. Elde ettiğimiz pozitif sonuçlar neticesinde, önümüzdeki yıl fuara yeniden katılmayı planlıyoruz.”

WIN EURASIA Metalworking Deutsche Messe AG’nin 2016 endüstriyel etkinliklerinin ilk durağı oldu. İkinci buluşma, 17-20 Mart tarihleri arasında TÜYAP’da düzenlenecek olan WIN EURASIA Automation fuarında yaşanacak.

Bir sonraki WIN EURASIA Metalworking fuarı ise 9-12 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


29.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş