Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Metal > Tüm Metal Haberleri

Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem), 4 Tesisiyle Sanayinin Hizmetinde

Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem), 4 Tesisiyle Sanayinin Hizmetinde

Ersem, otomotiv ve beyaz eşya sektörleri başta olmak üzere genel makine ve imalat, ısı sanayi, elektrik elektronik ve bunun gibi sanayinin çeşitli kollarında yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren firmalara üst standartlarda çelik servis merkezi hizmeti sağlıyor. Otomotiv Pazarlama ve Satış Direktörü, Ersem işletmeler Direktörü Burak Soydan sorularımızı yanıtladı ve şu bilgileri verdi.

Erdemir Çelik Servis Merkezi’nin kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Burak Soydan: Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem) 2 Ekim 2001 yılında kuruldu ve 1 Ocak 2002’de Gebze’de faaliyete başladı. Ersem bugün Gebze, Ereğli, iskenderun ve Manisa’daki tesisleriyle sanayimize hizmet veriyor. Ersem; müşterilerine hassas toleranslarda ebatlandırılmış çeliği, istenilen kalitede ve tam zamanında (Just-in-time) teslim güvencesi ile sunuyor. Erdemir Çelik Servis Merkezi, Erdemir Grubu’nun bir çelik üreticisi olmasının ötesine taşıyarak nihai kullanıcıların çözüm ortağı haline getiriyor.

Erdemir Çelik Servis Merkezi tüm hizmetlerini ISO 9001:2008 ve ISO/TS 16949 standartlarının şartlarını yerine getirerek veriyor. Ayrıca, müşteri memnuniyetini en üst seviyede gerçekleştirebilmek için satın alma, satış, üretim, stok, lojistik, muhasebe, finans ve kalite süreçlerini Erdemir Çelik Servis Merkezi özeline yazılmış Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) programı ile yönetiyor.

Üretim kapasitesi, daha çok hangi sektörlere ürün verdiğiniz konularında bilgi verir misiniz?

Burak Soydan: Ersem, otomotiv ve beyaz eşya sektörleri başta olmak üzere genel makine ve imalat, ısı sanayi, elektrik elektronik ve bunun gibi sanayinin çeşitli kollarında yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren firmalara üst standartlarda çelik servis merkezi hizmeti sağlıyor.

Ersem Gebze tesislerinde üçte biri kapalı, yaklaşık 30 dönüm arazi üzerinde faaliyet gösteriyor. 150 bin ton kapasiteli soğuk dilme hattı ve 100 bin ton kapasiteli soğuk boy kesme hattı ile hizmet veriyor.

Ereğli’deki tesiste yıllık 100 bin ton kapasiteli çoklu boy kesme, 100 bin ton kapasiteli açılı kesme, 150 bin ton kapasiteli sıcak dilme, 150 bin ton kapasiteli soğuk dilme kesme ve 150 bin ton kapasiteli sıcak makas hatları bulunuyor. Ersem Ereğli tesisleri 19.020 m2’si kapalı olmak üzere, 50.000 m2 alan üzerinde faaliyet gösteriyor.

Ersem iskenderun tesisleri
23.500 m2 kapalı alanda yıllık 900.000 Ton kapasite ile boy kesme ve dilme alanlarında ebatlama hizmeti veriyor.

Kasım 2015’te faaliyete açılan Ersem Manisa tesisleri Türkiye’nin en büyük ve en modern çelik servis merkezi olma özelliği taşıyor. 70 dönüm açık, 25 dönüm kapalı alanı yıllık 150.000 ton/yıl kapasite ile soğuk dilme hizmetinde bulunacak tesis ayrıca 40 bin ton kapalı stok alanına sahip bulunuyor.

Önümüzde dönem için yatırım planlarınız var mı?

Burak Soydan: Manisa tesisimizin işletmeye alınması bizim için çok önemli bir yatırımdı. Önümüzdeki yıllarda öncelikle Manisa tesisimizin ilave hat yatırımlarına devam edeceğiz, bunun dışında işletmelerimizin operasyon kabiliyetlerini ve üretim kalitesini artıracak yatırımlar söz konusudur.

Tercih edilme nedenleriniz olarak neleri söyleyebilirsiniz?

Burak Soydan: Ersem, Erdemir Grubu’nun dağıtım kanalı olarak müşterilerine Erdemir kalitesini sunuyor. Ersem’in çelik servis merkezi hizmetlerini sadece ebatlama olarak görmeyip, bir lojistik merkezi olarak hizmet vermesi, müşterilerinin anlık taleplerini hızla karşılaması, bölgesel olarak yapılandırdığı satış pazarlama birimlerinin yaptığı müşteri ziyaretleriyle müşteri beklentilerini iyi anlaması, ürünlerini istenilen kalite ve ebatlarda, zamanında, kapı teslim sevk etmesi ve en önemlisi de Erdemir Grubunun sinerjisinden faydalanıyor olması tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor.

Ersem’in müşterileri istedikleri Erdemir Grubu ürünlerini güvenle ve nihai kullanımlarına uygun şekilde tedarik edebiliyor. Satış sonrası etkin hizmet alabiliyor. Ersem’in sunduğu hizmetlerle esas işlerine odaklanarak, ana iş kolları dışındaki faaliyetler için tesis, makine ve işgücü yatırımından tasarruf etme imkanı ediniyorlar.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


18.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş