Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Metal > Tüm Metal Haberleri

Aksoy Nikel Paslanmaz, Paslanmaz Çelik Tel,Çelik Çubuk Ürün Gruplarıyla Müşterilerinin Hizmetinde

Haberle ilgili fotoğraflar

Aksoy Nikel Paslanmaz, Paslanmaz Çelik Tel,Çelik Çubuk Ürün Gruplarıyla Müşterilerinin Hizmetinde

Sektördeki hammadde talebine alternatif bir organizasyon yaratmak için kurulduklarını belirten Aksoy Nikel Paslanmaz San. ve Tic. Ltd. şti. Genel Müdür Dilek Yenigün Aksoy, firmaları hakkında bilgiler verdi.

Sektördeki hammadde talebine alternatif bir organizasyon yaratmak için kurulduklarını belirten Aksoy Nikel Paslanmaz San. ve Tic. Ltd. şti. Genel Müdür Dilek Yenigün Aksoy, firmaları hakkında bilgiler verdi.

Aksoy Nikel Paslanmaz San. ve Tic. Ltd.şti. ne zaman faaliyetlerine başladı ve kuruluş amacınız, hedefleriniz nelerdi?

Dilek Yenigün Aksoy: Aksoy Nikel Paslanmaz olarak faaliyetlerimize başlamamızdan bu yana 3 yıl geçti, ancak paslanmaz çelik sektöründeki tecrübemiz 15 yıla yakın. şirketimizin kuruluş amacı ise sektördeki hammadde talebine alternatif bir organizasyon yaratmaktı. Türkiye’de depolarında stok bulunduran paslanmaz çelik tedarikçilerinin sayısının sınırlı olması nedeniyle, zaman zaman iç piyasada hammadde temininde sıkıntılar yaşanıyordu. Bizde bu amacımıza ulaşmak için stoklarımızdaki ürün miktarını ve çeşitliliğini arttırmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Tedarik ve satışını gerçekleştirdiğiniz paslanmaz çelik ürünleri hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Dilek Yenigün Aksoy: Uzmanlaştığımız ürün grupları temel olarak üç sınıftan oluşmakta, bunlar paslanmaz çelik tel, paslanmaz çelik bant ve paslanmaz çelik çubuk. Paslanmaz çelik tel ürünlerimizi 302, 304, 304L, 304CU, 302HQ, 316, 309, 310, 310S, 314, 430, 316L, 316Ti, 321 kalitelerinde ithal ediyoruz ve kullanım amacına göre çok çeşitli ölçü gruplarını elimizde bulunduruyoruz. Paslanmaz çelik tellerin kullanım alanları oldukça geniş. Üretimi yapılacak ürünün türüne göre; yaylık teller, ezik teller, mesh ve filtre telleri, örgülük ince teller, dokuma telleri ve soğuk şekillendirme telleri gibi farklı ürün çeşitlerimiz bulunuyor. Paslanmaz çelik bantlar ve çubuklar ise doğalgaz bağlantı hortumları imalatı, otomotiv ve ağır sanayi gibi birçok farklı alanda kullanılıyor. Ayrıca tel ve yay form makinaları, tel bükme makinaları, fırın, taşlama makinaları gibi makinalarında satış ve servis hizmetlerini de veriyoruz.

Paslanmaz çelik sektörü için 2015 yılını değerlendirebilir misiniz? Aksoy Nikel Paslanmaz 2015 yılında hedeflerine ulaşabildi mi ve 2016 yılından beklentileriniz nelerdir?

Dilek Yenigün Aksoy: 2015 yılı hepimizce bilinen politik ve finansal dinamikler nedeniyle sektörel anlamda biraz durgun geçti. Bu durgunluk esasen dünyada genelinde yaşanan global durgunlukla da biraz bağlantılıydı. Dolar kurundaki dalgalanmalar ve emtia fiyatlarındaki düşüş tüm sektörleri etkiledi. Aksoy Nikel Paslanmaz olarak 2015 yılında hedeflerimize ulaştığımızı söyleyebiliriz, 2016 yılının ise gerek ülkemizde gerekse global piyasalar için daha olumlu geçeceğini tahmin ediyoruz.

Sektörde hem deneyimi olan hem de genç sayılabilecek bir firmasınız, bu durumun size sağladığı avantajlar nelerdir?

Dilek Yenigün Aksoy: Sektörde 15 yıla yakın bir tecrübemiz var, ancak Aksoy Nikel Paslanmaz olarak kuruluşumuzdan bu yana henüz 3 yıl geçti. Sektörel geçmişimizin bizim için büyük bir avantaj olduğunu söylemeliyim. şirketimizi kurduğumuz zaman kendimizi ülkemizdeki üreticilere tanıtmakta zorlanmadık, aynı şekilde yurtdışından kaliteli malzeme tedarik etmek için ürünleri hangi üreticiden ithal etmemiz gerektiğini konusunda da tecrübe sahibiydik. Müşteri ayağındaysa firmamızın kurucularını sektörün büyük bir kısmı uzun süredir tanıyor ki yeni müşteriler de referans sistemi ile bizleri bulduğu için müşteri yelpazemizde çok geniş ve fazladır. Tabi ki firma olarak hem yerli üreticilere, hem global ham madde tedarikçilerine kendimizi ispatladık kuruluşumuzdan beri. Firmamızla iş yapıp memnun olmayan tek bir müşterimiz veya tedarikçimiz yoktur; çünkü biz tüm iş ilişkilerimizi uzun süreli kazan&kazan politikası ile yürütüyoruz.

ihracat yapıyor musunuz? Daha çok hangi ürünlerin ihracatını yapıyorsunuz?

Dilek Yenigün Aksoy: Aksoy Nikel Paslanmaz olarak ihracat yapıyoruz, bu bizim çok keyif aldığımız bir faaliyet, çünkü ülkemiz için bir katma değer üretmiş oluyoruz. ihracat faaliyetlerimiz genellikle komşu ülkelerle gerçekleşmekte, ancak bilindiği üzere yakın coğrafyadaki bir ülkede maalesef siyasi veya mali sorunlar mevcut, bu durumlarda ihracat yapmayı oldukça zorlaştırıyor.

Türkiye’de paslanmaz çelik kullanımı hakkında bilgi verir misiniz?

Dilek Yenigün Aksoy: Paslanmaz çelik malzemeler genellikle yüksek kaliteli ürünlerin imalatında tercih edilmekte. Ülkemizde yaşam standartları ve gelir durumu arttıkça, iç piyasadaki paslanmaz çelik kullanımı da artmaya devam ediyor. Ayrıca ülkemizdeki üreticilerin yurtdışı ihracat miktarlarını da her geçen gün arttırdığı göz önüne alınırsa, yıllık paslanmaz çelik kullanımın düzenli olarak artmaya devam edeceğini söyleyebiliriz.

Türkiye’de su hortumları, soğuk şekillendirme grupları (bağlantı elemanları; vida- somun, cıvata…), yay, doğal gaz hortumları, konveyör bent, tel örgü, filtre, telbantlar, elek ve kafes telleri, mutfak ve banyo aksesuarları.

Müşterilerinizin sizi seçme nedenleri nedir? Sizce neden sizi tercih ediyorlar?

Dilek Yenigün Aksoy: Müşterilerimizin bizi tercih etmelerindeki en önemli nedenin, malzeme ve hizmet kalitemiz olduğuna inanıyoruz. Öncelikle bizim çalıştığımız global hammadde üreticileri, ürünleri yıllardır ülkemizde kullanılan ve piyasada kabul görmüş üreticilerdir. Ürünlerimizin kaynağı ve kalitesi konusunda müşterilerimizde bize karşı bir güven yaratmayı başardık. Artık müşterimiz sipariş verirken, malzeme konusunda hiçbir endişe duymuyor, çünkü daha önce kullandığı malzemenin aynısının kendisine teslim edileceğini ve bir sorun yaşasa bile bizlerin ürünün arkasında olduğumuzun farkında. Tabi ki fiyat politikamızda müşteri bağlılığında önemli bir etken. Kaliteli ürünü güncel ve gerçekçi fiyatlandırma ile satışa sunuyoruz. Malzeme ve fiyatlandırma konusunda müşterilerimize karşı şeffaf olmaya çalışıyoruz ve devamlı bilgilendirme yapıyoruz

Son olarak, 2016 yılı hedefleriniz nelerdir?

Dilek Yenigün Aksoy: Sektör için 2016 yılının, geçtiğimiz son iki yıla göre daha hareketli geçeceğini umuyoruz. Bizlerde kuruluş amacımıza uygun olarak ve hizmet kalitemizi bozmadan, 2016 yılında stok miktarımızı, ürün çeşitliliğimizi ve satış rakamımızı artırmak amacındayız.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


17.03.2016

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş