Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

Türk Makine Sektörü Almanya’ya Çıkarma Yapacak

Türk Makine Sektörü Almanya’ya Çıkarma Yapacak

Türk makine sektörünün yurtdışında tanıtımı amacıyla kurulan Makine Tanıtım Grubu (MTG), yurt dışında faaliyetlerine devam ediyor.

Makine Tanıtım Grubu bu kapsamda Almanya’ya kasım ayında çıkarma yapacak. Kasım ayı boyunca MTG önderliğinde, Türkiye Makine üreticileri ve ihracatçıları dünya makine sektörünün lideri olan Almanya’da 4 farklı şehirde Türk ürünlerini sergileyecekler. 

MTG, 5 Kasım’da “4. Küreselleşme Forumu“, 06-08 Kasım arasında “FMB Zulieferer Maschinenbau“ Fuarı, 12-16 Kasım “AGRITECHNICA Tarım Fuarı”, 21 Kasım’da “5. NRW-Tag der Türkisch-Deutschen Wirtschaftsbegegnung” fuarlarına katılacak.

Dünya genelinde yarattığı katma değer ve istihdam ile ülkelerin lokomotifi haline gelen makine sektörü, Türkiye’de de 2023 vizyonuna öncülük eden sektör konumundadır. 2023 vizyonuna ulaşabilmek için makine ihracının önemine vurgu yapılan bu günlerde Makine Tanıtım Grubu (MTG) faaliyetlerine hız vermiş ve Almanya’da Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan dört fuara katılma kararı almıştır. 2012 yılı rakamlarına göre Türkiye Almanya’dan yaklaşık 5 milyar Dolar değerinde makine ve aksamları ithal etmiş olup bu ülkeye 2 milyar Dolar ihracat gerçekleştirmiş durumda.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


21.11.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş