Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

Schmalz, Türkiye’de İstanbul’daki Ofisi İle Hizmet Veriyor

Schmalz, Türkiye’de İstanbul’daki Ofisi İle Hizmet Veriyor

Vakum bileşenlerini ve tutma sistemlerini, ergonomik vakum kaldırma sistemlerini ve vakum bağlama sistemlerini kapsayan, komple bir vakum ürünü yelpazesi ile hizmet veren Schmalz,  merkezi Almanya’da olup, 100 yıllık maziye sahip bir aile şirketidir. Schmalz Vakum San. ve Tic. Ltd. Şti Satış Müdürü Tahir Kavak, Schmalz hakkında bilgiler verdi.

SUBCONTURKEY: Firmanın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Tahir Kavak: Schmalz Vakum San. ve Tic. Ltd. Şti. uluslararası Schmalz Grubu'nun bir parçasıdır. Schmalz üstün vakum teknolojilerini, İstanbul'da konumlu kendi firması üzerinden müşterilerine  direkt olarak sunmaktadır.

Kuruluş bünyesinde konusunda eğitimli mühendislerden oluşan bir ekip ile yerel satış ve servis desteği sunmanın yanı sıra yerel test, eğitim ve kurulum hizmetleri sunuyoruz. Schmalz otomasyon teknolojisi, taşıma teknolojisi ve bağlama teknolojisi alanlarında dünyanın lider tedarikçilerinden biridir.

Schmalz, vakum bileşenlerini ve tutma sistemlerini, ergonomik vakum kaldırma sistemlerini ve vakum bağlama sistemlerini kapsayan, komple bir vakum ürünü yelpazesi sunmaktadır. Satış, servis, stok ve tamir hizmetleri İstanbul'da bulunan ofisimizden sunulmaktadır. Tüm teknik satış ve destek personeli profesyonel ve düzenli olarak eğitilmektedir.

Merkezi Almanya'da bulunan Schmalz 100 yıllık maziye sahip bir aile şirketi olup, Dr. Kurt Schmalz ve Wolfgang Schmalz kardeşler şirketi üçüncü nesil olarak yönetmektedirler. Schmalz firmasının merkezi Almanya Stuttgart'ta bulunmakta olup 1000’in üzerinde çalışanı bulunmaktadır.

 SUBCONTURKEY: Ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Bütün sektörler için kullanılmakta mıdır?

Tahir Kavak: Ürünlerimiz 2 ana grup içerisinde toplanmaktadır. Vakum otomasyon grubu, bu kapsam içerisinde vakum komponentleri, robotlu taşıma sistemlerinde kullanılan tutucular  ve vakumlu bağlama sistemlerini içermektedir.

Diğer ana ürün grubumuz vakumlu taşıma sistemleri ve alüminyum vinç sistemleridir. Schmalz tüm ürün gruplarında öncü bir yapıya sahiptir. Ar-Ge çalışmalarına önem veren bir yapıya sahip olmakla beraber, bu anlamda bir çok patente sahiptir. 

Ürün grupları Endüstri 4.0 teknolojik alt yapıya sahip olup, kullanıcıları sistemlerini buna uygun hale getirmesi bakımından öncülük etmektedir. Schmalz Türkiye ofisi müşterilerine teknolojik gelişmeler hakkında çok hızlı bilgi transferi sağlamakta olup, kurmuş oldukları sistemleri ve mevcut sistemlerini buna uygun hale getirmeleri konusunda destek olmaktadır. 

 

SUBCONTURKEY: 2016 yılı firmanız için nasıl geçti? Cirosal anlamda bir önceki seneye göre değerlendirir misiniz?

Tahir Kavak: 2016 yılı bizler için olumlu geçen bir yıl olmuştur. Schmalz her sene büyümekte olan bir yapıya sahiptir. Bu anlamda bir önceki seneye göre de daha başarılı bir sene olduğunu söyleyebilirim.


SUBCONTURKEY: 2017 yılı hedefleriniz nelerdir? Yıl sonu nasıl bir büyüme bekliyorsunuz?

Tahir Kavak: 2017 içerisinde teknik kadromuzu genişletmeyi planlıyoruz. Bir çok departmana yeni çalışma arkadaşları ilave edilecektir. 2017 yılı içerisinde büyümemiz devam etmekte olup, yıl sonunda planlamış olduğumuz büyüme oranları ulaşmış olacağız.

 


22.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş