Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

Rıdvan Mertöz: ‘BAKİEL Sektörünün İhracat Potansiyelini Artıracağız’

Rıdvan Mertöz: ‘BAKİEL Sektörünün İhracat Potansiyelini Artıracağız’

 “Bağlantı Elemanları, Kilitler, El Aletleri ve Mobilya Aksesuarları Gelişim Çalıştayı”  etkinliğimizi konuşan İDDMİB Başkanı Rıdvan Mertöz; Birlik olarak temel görevlerimiz arasında, ihracatçılarımızın başta ihracat olmak üzere sorunlarına çözüm yolları aramak ve ihracat potansiyelini artırmak olduğunu söyledi. Bu kapsamda, çalıştayların en güzel platformlar olduğunu düşündüklerini söyleyen Mertöz; ‘Temennimiz; BAKİEL sektörünün gelişmesini sağlayacak fikirlerin ortaya çıkacağı verimli bir ortamın oluşması ve sektörün gelişimine ışık tutacak bir çalıştaya hep birlikte imza atabilmektir’ dedi.

İDDMİB olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlere ilişkin bilgi veren Rıdvan Mertöz şöyle konuştu;

‘İlk olarak, iştigal alanımıza giren alt sektörlere yönelik olarak Ekonomi Bakanlığı’nın 2010/8 Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Tebliğ kapsamında URGE Projeleri yürütüyoruz.

Mutfak ve Ev Eşyaları, Alüminyum ve BAKİEL Sektörlerinde, Endüstriyel Mutfak ve Yapı Malzemeleri sektörlerinde projelerimiz devam etmektedir. Ayrıca Bakır sektörü Urge projemizde şuan başvuru aşamasında bulunmaktadır.

Bu projelerle firmalarımız hem oluşturulan küme içinde birbirleriyle güçlü bir sinerji yaratmış oluyorlar hem de kendi başlarına giremeyecekleri zor ve uzak pazarlara giriş yollarını buluyorlar. Böylece kriz ortamında bizleri biraz olsun rahatlatan pazar çeşitlendirmesine destek vermiş oluyoruz.

İDDMİB olarak, katma değerli ürünler üretmenin Ar-Ge, inovasyon ve tasarım odaklı çalışmalar ile mümkün olacağının bilincindeyiz. Bu amaç doğrultusunda farkındalık yaratmak adına; Ar-Ge Proje Pazarı, İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları düzenlemekteyiz. Geçtiğimiz yıl 4.’sü düzenlenen AR-GE Proje Pazarı, bu yıl 12.’si düzenlenen Endüstriyel Tasarım ve yine bu yıl 3. kez düzenlenen Ambalaj Tasarım yarışmalarını gerçekleştirdik. Ayrıca BAKİEL sektörüne hitaben yeni bir tasarım yarışmasını hayata geçirmek üzereyiz. Bugün arkadaşlarımız yarışmamızla ilgili sizlere kısa bir sunum yapacaklar.

Bahsettiğim çalışmalarımıza ek olarak; sektörel toplantılar düzenliyor, uluslararası fuarlara milli/info stand katılımları organize ediyoruz.

Üyelerimizle sadece belli dönemlerde değil her an yanlarında olduğumuzu göstermek ve ilk ağızdan sorunlarını ve önerilerini dinlemek amacıyla üye ziyaretleri yapıyoruz. Üyelerimiz için ayrıca, birlik faaliyetlerinin ve sektörel haberlerin yer aldığı Metalik dergisini çıkarıyoruz.

Gerek uluslararası platformlarda gerekse ülkemizde firmalarımızın karşılaştıkları çeşitli sorunların çözümü adına resmi ve/veya özel kurum7kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunuyoruz.

Değerli misafirlerimiz, gün bireysel hareket etme günü değildir. Firma olarak uluslararası pazarlarda yapacaklarımız sınırlıdır. Artık değişen rekabet koşullarına uyum sağlayacak şekilde resmi kurumlarımız ve firmalarımızın işbirliğine dayalı hareket etmeleri gerekmektedir. Çalıştayımızın işbirliğimize biraz daha katkı sağlamasını umut ediyorum’ dedi.

 

 


04.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş