Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

METAL EXPO EURASIA, Eylül 2018'de İstanbul'da

METAL EXPO EURASIA, Eylül 2018'de İstanbul'da

METAL EXPO EURASIA İSTANBUL;
Demir, Çelik, Metal Ürünleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı
12-15 Eylül 2018'de İstanbul Fuar Merkezinde

METAL EXPO İSTANBUL, demir çelik sektöründe yıllardır yokluğu hissedilen ve dört gözle beklenen bir fuar olacak. Bir ilk organizasyon olmasına rağmen bu konuda oldukça agresif bir tanıtım kampanyası başlatan SKY Fuarcılık; Avrupa’nın önemli demir çelik fuarı olan, İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen, MADE IN STEEL fuarının düzenleyici kuruluşu Sider Web ile de işbirliği içerisinde. Türk Demir Çelik sektörü bu fuarla birlikte küresel rekabette yerini alacak. 

METAL EXPO EURASIA-İSTANBUL, demir çelik sektörüne hizmet ve ürün veren kurum ve kuruluşları sektörle bir araya getirerek, etkin B2B görüşmeleriyle sürdürülebilir, karlı iş birliktelikleri oluşturabilmelerini sağlamayı hedeflerken, demir çelik endüstrisi ve makine imalat sanayinin, dünya pazarlarına entegrasyonuna ivme kazandırmak; imalat kapasitesini maksimize edecek yol haritaları belirlemek ve böylelikle istihdam talebine yanıt verecek politikaları desteklemek gibi önemli amaçlara hizmet edecek büyük bir platform özelliği taşıyor. 

Organizasyon sadece fuar ile de sınırlı kalmayacak. METAL EXPO, üç gün boyunca sektörün önemli isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı konferanslara da ev sahipliği yapacak. Konferanslar; Kalıp ve Isıl İşlem, Otomotiv ve Yassı Mamul, Makine ve Yüzey İşleme, Vasıflı Çelik ve Uzun Mamul ile Paslanmaz Çelik başlıkları altında toplam 5 ana segmentten oluşuyor. 

Her bölümde, 5 önemli konuşmacının mikrofon alacağı konferansın içeriğindeki konuşmacıların ismi ve alt başlıkları ileriki zamanlarda kesinleşecek. Etkinliğin yurtdışından da oldukça yüksek sayıda ilgili  tarafından ziyaret etmesi bekleniyor. 

170 katılımcı kuruluş, 35.000 ziyaretçi

Sektörün  ‘trendsetter’ı

METAL EXPO EURASIA-İSTANBUL, önümüzdeki yılın son çeyreğinde (12 -15 Eylül 2018) gerçekleşecek olmasına rağmen, organizatör kuruluş SKY Fuarcılık tarafından büyük bir titizlikle yürütülen pazarlama ve tanıtım çalışmalarıyla destekleniyor. Yetkili isimlerden aldığımız bilgiler, 2017 bitmeden tüm demir çelik sektörünün METAL EXPO adını adeta ezberleyeceği yönünde. Bu anlamda son beş yılda gerçekleştirilen MADE IN STEEL (İtalya), TUBE AND WIRE (Almanya); STAINLESS STEEL WORLD CONFERENCE & EXHITION (Hollanda) gibi dünyanın saygın demir çelik organizasyonlarını yakın takibe alan SKY Fuarcılık, METAL EXPO’yu bir ‘trendsetter’ organizasyon algısıyla sektöre sunacağının sinyallerini de vermiş oldu. 

İstanbul Fuar Merkezi’nde 9. ve 10. Salonlarda gerçekleştirilecek etkinliğin 35.000 vasıflı ziyaretçiye ev sahipliği yapması hedeflenirken özellikle Türki Cumhuriyetleri, Ukrayna, Rusya, İtalya, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçinin de ilgi odağı olacak.
Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler, organizasyonun web sitesi  www.metalexpo.com.tr den daha fazla bilgiye ulaşabilirler.


12.06.2018

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş