Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

Mesa Makina A.Ş., Üretiminin % 80’ini İhraç Ediyor

Etiketler

mesa makina

Mesa Makina A.Ş., Üretiminin % 80’ini İhraç Ediyor

Sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, bilinilirliğini küresel ölçekte daha da yükseltmeyi ve 5 kıtaya ihracat yapmayı hedefleyen Mesa Makina, üretiminin %80’ini ihraç ediyor.

1979 yılında kurulan Mesa Makina, başarılı geçmişiyle Türkiye’nin döküm ve talaşlı imalat konusunda önde gelen OEM firmaları arasında yer almakta ve sektöründe fark yaratarak yenilikçi ve lider bir firma olma vizyonuyla hareket etmektedir.

Bir UN Global Compact üyesi olan Mesa Makina’nın ulaştığı başarının arkasında, uzman bir kadro ile müşteri istek ve ihtiyaçlarına tam olarak cevap veren ürünler üretmesi yatmaktadır.

Mesa Makina’nın iş etkinliği yüksek kaliteli ve zorlu dökümlerin daha ötesindedir. Ürün Ar-Ge takımı, ürünlerin geliştirme aşamasından itibaren müşterilerine kapsamlı destek sunabilmektedir. Mesa Makina 140 işçi 10 mühendis, 10 uzman teknisyen olmak üzere bünyesinde 160 personel ile üretim yapmaktadır.

Yüksek vakumlu otomatik kalıplama teknolojisine sahip olan Mesa Makina’nın ISO TS 16949 kalite yönetim sistemiyle müşterilerine sunduğu malzeme yelpazesi gri ve sfero dökümden SiMo ve yüksek nikelli alaşımlara ve aşınmaya dayanıklı yüksek kromlu beyaz demir dökümlere kadar uzanmaktadır.

Mesa Makina Yıllık 7500 Ton Döküm Kapasitesine Sahip

Yıllık 7.500 ton döküm kapasitesiyle birim ağırlığı 3-60 kg olan parçaları makine kalıbıyla dökmektedir.
Mesa Makina, tesis ve makine parkı yatırımlarının yanında büyük önem verdiği kalite ve eğitime yaptığı yatırımlarını da aralıksız sürdürmektedir. 2003 yılında aldığı IVECO (Otoyol) Kalite Ödülü ve 2008 yılında aldığı ISO TS 16949 sertifikasıyla kaliteye verdiği önemi perçinlemiştir.

İlk olarak 1984 yılında egzost manifoldu ile OEM parça üretimine başlayıp, bugün yurt içinde Otokar, Erkunt Traktör, Ege Endüstri, Çukurova, Hisarlar, Temsa firmalarına, yurtdışında ise Yanmar, Carraro Group, Kion Grup, ABB, GE, Claas, Parker, Lely, Gamesa gibi firmalara kampana, porya, volan, fren diski, pompa gövde ve kapakları, şaftlar, fren plakaları, vb. parçalar üreterek üretiminin % 80’ini 3 kıtada farklı ülkelere ihraç etmektedir.

Mesa Makina, 5 Kıtaya ihracat Yapmayı Hedefliyor

Mesa Makina bilinirliğini sadece Türkiye sınırları içinde değil, küresel ölçekte yükseltmeyi ve 5 kıtada ihracat yapmayı hedeflemektedir. Dürüstlük ve güvenirlilik temel değerini yıllarca korumayı başarmış, dinamik, esnek, yenilikçi yapısıyla, %100 müşteri memnuniyetini ve bağlılığını sağlamayı hedef alarak çalışmalarını sürdürmektedir.Mesa Makine A.Ş. 24-27 Ekim 2013 tarihlerinde bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Konya 5. Yan Sanayiler fuarına katılacaktır.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


30.10.2013

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş