Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

KPS, İlk Kez Stuttgart Fuarında Yer Aldı

KPS, İlk Kez Stuttgart Fuarında Yer Aldı

Firma olarak katıldıkları ilk fuarın Fastener Fair Stuttgart olduğunu belirten KPS Grup Satış Yöneticisi Gürkan Köksal, KPS hakkında bilgiler verdi ve fuar izlenimlerini aktardı.

SUBCONTURKEY: Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Gürkan Köksal: KPS, 1996 yılında Bursa’da küçük bir atölyede başladı. İlk yıllarda Index otomatlarla talaşlı imalat üzerine faaliyet gösterirken sektör bizi 2001 de soğuk dövmeye yönlendirdi. Talaşlı imalatı da soğuk dövme ile birlikte büyüttük. Her yıl, döneminin son teknoloji makineleri ile makine parkurumuzu genişlettik. Bu grupların yanı sıra Tandem Presler, Plastik Enjeksiyon üzerine de yatırım yaptık. Bugün 10.000 metrekare alanda, M2-M22 arası soğuk dövmede, Ø 3- Ø 200 arası talaşlı imalatta üretim kapasitemiz bulunmaktadır. Müşteri teknik resimlerine göre üretim yapıyoruz, üretimimizin %10’u beyaz eşya, mobilya ve tarım kalan %90’lık kısım otomotivin kodlu cıvata ve somunları, perçin grupları, montajlı ürünler, talaşlı imalat ürünleri, emniyet parçaları gibi sorumluluk ve yüksek düzey kalite gerektiren ürünlerden oluşmaktadır. Kurulduğumuz yıldan bugüne kadar otomotiv sektörüne hizmet ettik. Genelde yerli pazara çalışmakla birlikte %35 ihracatımız bulunuyor. Bugün 100’ün üzerinde çalışanımızla büyümeye devam ediyoruz. Otomotiv üzerine hizmet gösteren bütün firmaların, bağlantı elemanlarında aradığı hızlı reaksiyon gösteren, yüksek kalitede üreten, çözüm ortağı olma misyonumuzu ilk günden beri sürdürüyoruz. Ayrıca kendi elektriğini üreten Bursa’daki ilk firmayız çatımızda bulunan 200kw fotovoltaik güneş panelleri ile kendi elektriğimizi üretiyoruz.

 

SUBCONTURKEY: Fastener Fair Stuttgart fuarı sizin için nasıl geçti? Beklentilerinizi karşıladı mı? Fuardaki gözlemlerinizi paylaşır mısınız?

Gürkan Köksal:  2017 Fastener Fair fuarı bizim firma tarihi boyunca katıldığımız ilk fuardı. Bu sene bir değişiklik yapıp fuara katılmaya karar verdik. İlk defa katılıyor olmamıza rağmen yüksek düzeyde ilgi gördük. Dünya devi firmaların yanı sıra Türkiye’deki birçok firma, Avrupalı bayiiler, dünyanın çeşitli yerlerindeki son kullanıcılar da ürün gamımızı çok beğendiler. 2019’daki yerimizi ayırttık. Bundan sonraki fuarlarda kesinlikle katılımcı olacağız.

 

 

 


22.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş