Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

Kararsız koşullar altında çelik tornalama için yeni kesici uç kalitesi

Kararsız koşullar altında çelik tornalama için yeni kesici uç kalitesi

Çelik tornalama uygulamalarında kararsızlık, titreşim ve ağır kesintilerin üstesinden gelmek için optimize edilmiş çözüm

Kesici takım ve takımlama sistemi uzmanı Sandvik Coromant, kararsız koşulların ya da titreşim sorunlarının hakim olduğu çeliklerin tornalanması için GC4335 kesici uç kalitesini tanıttı. GC4335, güvenli ve öngörülebilir işlemenin yanı sıra azaltılmış durma süreleri ve daha uzun kesici uç ömrü sayesinde daha iyi tezgah kullanımı ve daha kısa devir süreleri sağlayacak şekilde tasarlandı. Müşteriler, kesici uç kırılması riskini azaltan gelişmiş bir uygulamanın yanı sıra azaltılmış parça başına maliyetten ve daha hızlı yatırım getirisinden yararlanır.

Maksimum termal koruma için Inveio™ kaplama teknolojisine sahip GC4335, önceki nesil kalitesine kıyasla geliştirilmiş kenar hattı güvenliği sayesinde daha fazla çelik tornalama dayanımı sağlarken yanak aşınması, plastik deformasyon ve krater aşınmasına karşı daha fazla dayanıklılık sunar.

Tornalama Ürün Müdürü Bimal Mazumdar, "Yeni GC4335, özellikle düzgün olmayan dövme yüzeyler için uygundur; bu tür tornalamalarda yorulma ve hata nedeniyle sıkça kesici uç değişiklikleri ortaya çıkabilir," şeklinde açıklar. "Kırılmış bir kesici ucu değiştirmek için bir işlemi yavaşlatmak daha az üretim demektir. Üretim yavaşlarken devir başına daha az parça tamamlanır ve bu genel karlılığı etkiler."

GC4335'ten faydalanmak isteyenler arasında genel mühendislik imalathanelerinin yanı sıra, petrol ve gaz sektöründeki otomotiv OEM’leri, tedarikçi firmaları ve yan sanayi üreticileri bulunmaktadır. Standart parçalar arasında borular, valfler, krank milleri, diferansiyel kutuları, flanşlar ve halkalar sayılabilir. 

GC4335'in performansı, temel olarak güvenli bir tokluk ve plastik deformasyona karşı direnç arasında denge kuran yeni bir alt tabakaya dayanır. Buna ek olarak, yeni bir alüminyum kaplaması bir ısı bariyeri olarak işlev görmek üzere kesme bölgesinden etkili bir ısı transferi sağlar ve sütunsu MT-TiCN iç kaplama, sürtünme aşınmasına karşı geliştirilmiş direnç sunar. Kesici uç yanak yüzeyindeki sarı bir üst TiN kaplama, kolay aşınma tespitine imkan tanır.

Potansiyel kazanımları vurgulamak için kuru kesme şartlarında dış çap alın tornalama uygulamasında GC4335'in, alaşımsız çeliğe (220 HB) rakip bir kesici uçtan daha iyi performans gösterdiğini ve yalnızca 1980 ile karşılaştırıldığında 3647 tamamlanmış parça (% 84 artış) sağladığını söylemek mümkündür. Kesme hızı 145 m/dak(475 ft/dak), ilerleme hızı 0,4 mm/dev (0,016 inç/dev) ve kesme derinliği ise 0,35 mm ( 0,014 inç) iken bu finiş işleme operasyonu için kesme süresi parça başına iki saniyedir. Sandvik Coromant'ın bir önceki nesil kesici uç kalitesi olan GC4235'e karşı da aynı derecede önemli kazançlar elde edilebilir.

GC4335, T-Max® P ve CoroTurn® 107' de kullanılabilir.

Daha fazla bilgi için www.sandvik.coromant.com/tr-tr/products/turning-inserts-grades-steel sitemizi ziyaret edin ya da genel bilgiler ve tornalama kılavuzları için Sandvik Coromant’ın bilgi sayfasını ziyaret edin.

Sandvik Coromant

Sandvik global endüstri mühendisliği grubunun bir parçası olan Sandvik Coromant endüstri standartlarını ve talaşlı imalat sanayisinin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu yenilikleri yönlendiren üretim araçları, işleme çözümleri ve bilgi alanlarında liderdir. Eğitim desteği, kapsamlı Ar&Ge yatırımı ve güçlü müşteri ortaklıkları üretimin geleceğini değiştiren, önderlik eden ve yönlendiren işleme teknolojilerinin geliştirilmesini sağlar. Sandvik Coromant dünya genelinde 3100 adedin üzerinde patente sahiptir ve 8.500 üzerinde personel ile 150 ülkede faaliyet göstermektedir.
Daha fazla bilgi için www.sandvik.coromant.com adresini ziyaret edin veya sosyal medyadaki sohbetlere katılın.


26.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş