Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

İnter Abrasiv, Üretiminin %75’ini İhraç Ediyor

İnter Abrasiv, Üretiminin %75’ini İhraç Ediyor

Dünya kaplanmış zımpara üreticileri kategorisinde yüksek teknolojiye sahip lider firmalar arasında yer alan İnter Abrasiv, üretiminin %75’ini 70 ülkeye ihraç ederek, Türkiye İhracatçılar Meclisi araştırması kapsamında Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçısı arasında yer alıyor. İnter Abrasiv Yurtiçi ve Yurtdışı Pazarlama ve Satış Organizasyonu Lideri ve Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tokatlıoğlu, 2016 yılında satışlarını %20 artırarak hedeflerine ulaştıklarını belirtti.
 

SUBCONTURKEY: İnter Abrasiv hakkında bilgi verebilir misiniz?

Emre Tokatlıoğlu: Kaplanmış zımpara üreticisi İnter Abrasiv 1993 yılında kurulmuş 1996-2009 yılları arasında İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde ihracat odaklı hızlı bir büyüme gerçekleştirmiştir.

2009 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki yeni üretim tesisine geçen İnter Abrasiv bugün toplam 65.000 metrekare açık 45.000 metrekare kapalı üretim tesislerinde 200 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

Dünya kaplanmış zımpara üreticileri kategorisinde yüksek teknolojiye sahip lider firmalar arasındadır. 

Tüm sektörleri içeren Türkiye İhracatçılar Meclisi araştırması kapsamında Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçısı arasında yer almaktadır.

SUBCONTURKEY: Üretimini yaptığınız ürünler hakkında bilgi verebilir misiniz? Bu ürünler hangi sektörlerde kullanılmaktadır?

Emre Tokatlıoğlu: Ürünlerimiz dünya çapında kabul görmüş yüksek performanslı ürünlerdir. Kaplanmış zımpara ürünleri; metal, cam, boya, ahşap, polyester işleme sektörlerinde hedeflenen yüzey pürüzsüzlüğünü sağlamak için kullanılmaktadır. Zımparalanacak malzemenin yüzeyine göre çeşitli makinelerle uygulanacak formlara dönüştürülmektedir. Bu formları flap disk, fiber disk, velur disk, süperflex disk, sonsuz bant, mop zımparalar, su zımparaları diye sıralayabiliriz.

SUBCONTURKEY: 2016 yılı firmanız için nasıl geçti? Hedeflerinizi yakaladınız mı?

Emre Tokatlıoğlu: Şirketimizin satışının %75’ini 70 ülkeye yaptığımız ihracatımız oluşturmaktadır. Satışlarımızı 2016 yılında %20 arttırarak hedefimize ulaştık. Yurt içi satış politikamız öncelikle yüksek zımpara kullanımına sahip üretim şirketlerine çözüm ortağı olarak hizmet vermektir. Zımpara kullanımında yüksek teknolojiye sahip uygun zımpara seçiminin verimliliğe olan yararını müşterilerimizle paylaşıyoruz. Sonuçlardan ve gelişmelerden memnunuz.

SUBCONTURKEY: Yeni yatırım planlarınız var mı? 2017 yılı hedefleriniz nelerdir?

Emre Tokatlıoğlu: 2017 yılında yurt içi ve yurt dışı pazar payımızı arttırmaya yönelik çalışmalara hız vereceğiz. Yeni devreye girecek dünyada sayılı segment bant tesisimiz ile ahşap levha sanayinin kullandığı tamamı ithal ürünlerin yerine %100 yerli ürünlerimiz ile milli ihtiyacı karşılamayı hedefliyoruz. Bu tesisimizin Türkiye’nin yıllık zımpara ithalatını %20 oranında azaltacağını öngörüyoruz. Yine aynı tesisimiz ile yurtdışı pazarlara da hizmet vereceğiz.
Ayrıca İnter Endüstri adlı firmamızla ürünlerimizi son kullanıcı firmalarla buluşturmaya ve ithal ürün yerine ileri teknoloji yerli ürünlerimizi sunmaya devam ediyoruz.

Yıllarca yurtdışı pazarlarda edindiğimiz bilgi birikimini Türk sanayisine aktarıyoruz.
Hedefimiz Türkiye’nin kaplanmış zımpara ihtiyacını yerli üretim ile daha fazla karşılayarak ithalatı azaltıp cari döviz açığını küçültmektir.

SUBCONTURKEY: Müşterilerinizin sizin ürünlerinizi seçme nedenleri nelerdir? Ürünlerinizi ön plana çıkaran özellikleri hakkında ve tercih edilme nedenleriniz nelerdir?

Emre Tokatlıoğlu: Ürünlerimiz yüksek performansı uygun fiyat dengesi ile yakaladığı için tercih edilmektedir. Zımpara sektöründe ürün çeşitliliği çok yüksektir. Bu nedenle tek kaynaktan birçok ürünü tedarik edecek kadar yüksek stok seviyesi ile çalışan firmalar tercih edilmektedir. Üretici kimliğimiz ve yüksek ihracat kapasitemiz bize bu alanda rekabet avantajı yaratmaktadır.

Ürünlerimiz kalitesi TÜV AUSTRIA CERT tetkik ve belgelendirme prosedürlerine uygun olarak belgelendirilmiş ve düzenli gözetim denetimlerine tabi tutulmaktadır.
Uluslararası geçerliliğe sahip OSA Aşındırıcı Ürünlerin Güvenlik Sertifikası, ISO 9001 gibi kalite belgelerine sahiptir.

İnter Abrasiv, özellikle yüksek performanslı flap disk üretiminde lider firmadır. 

FLAP DİSK ZIMPARA KULLANICISININ BEKLENTİLERİ:
• Hedeflenen yüzey pürüzsüzlüğünü elde etmek,
• Uygun fiyat performans dengesi ile yüksek verimlilik,
• Uzun ömürlü flap disk ile daha fazla yüzey zımparalamak,
• Hızlı aşındıran ürün ile iş gücünden tasarruf ve toplam üretim kapasitesi artışı.


İnter Abrasiv Önerileri:
Flap Disk kullanımında ürün performansını arttırma;
• Daha güçlü makine,
800-900 watt yerine 1500-1700 watt avuç içi taşlama makinası
• Daha güçlü kum,
Alüminyumoksit yerine Zirkonyumoksit veya
Zirkonyumoksit yerine Seramik kumu
• Daha büyük çap,
115 çap yerine 125 çap
• Daha fazla yaprak sayısı içeren flap disk,
Standart yoğunluk yerine yüksek yoğunluk


Emre Tokatlıoğlu Kimdir?
İnter Abrasiv Yurtiçi ve Yurtdışı Pazarlama ve Satış Organizasyonu Lideri ve Yönetim Kurulu üyesidir. Dünya kaplanmış zımpara pazarındaki gelişmelerinin merkezindedir. Yurt içi ve yurt dışı zımpara pazarı konusunda uzmandır.

 


08.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş