Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

İhracatın Yıldızı Özyaşar

İhracatın Yıldızı Özyaşar

Özyaşar Tel ve Galvanizleme San A.Ş. çeşitli kategorilerdeki ihracat başarıları için ödüllendirildi.2015 yılında yaptığı ihracat hacmi ile Türkiye’deki ilk 10 firma arasına giren Özyaşar Tel ve Galvanizleme San A.Ş. Çelik İhracatçıları Birliği tarafından ödüle layık görüldü.

Her yıl ihracat hacmini büyüterek çalışmalarını sürdüren Özyaşar Tel ve Galvanizleme San A.Ş. İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri “İMMİB” çatısı altında bulunan Çelik İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ödül gecesinde tel ihracatında ikinci, orta ölçekte en çok ülkeye ihracat gerçekleştiren firmalar arasında sekizinci, çivi-zincir ihracatında ise onuncu sırada yer aldı.

24 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen gecede ödülü alan Özyaşar Tel ve Galvanizleme San A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çokyaşar “1953 yılında başladığımız ticari serüvenimizde Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan bir şirket seviyesine geldiğimiz için gururluyuz.” dedi.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş. Hakkında:

1987 yılında kurduğu ilk tesisle Türkiye’de sıcak daldırma galvanizli tel üretiminin öncülüğünü yapan Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş., ticari yaşamına 1953 yılında başlayan Çokyaşar Grup Şirketleri arasında yer almaktadır. Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş. yaklaşık 300 çalışanı ve yıllık 70.000.000 USD cirosuyla Türkiye’nin ikinci 500 sanayi kuruluşu ve ilk 1.000 ihracatçı firması arasında yer almaktadır. Dünya standartlarında üretim yapan ve bu üretiminin yaklaşık yüzde 65’ini başta Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak üzere 46 farklı ülkeye ihraç eden, sektöründe Türkiye’nin öncü ve en büyük sanayii kuruluşu olan Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş bugün yüzde 50’si kapalı olmak üzere toplam 60 bin metrekare olan üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 


04.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş