Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

Fastener Stuttgart, Arma Bağlantı İçin Oldukça Verimli Geçti

Fastener Stuttgart, Arma Bağlantı İçin Oldukça Verimli Geçti

Arma Bağlantı Sistemleri Sanayi ve Tic. A.Ş. Fabrika Müdürü Murat Dikel, Fastener Fair Stuttgart fuarının kendileri için oldukça verimli geçtiğini belirterek şunları söyledi.

SUBCONTURKEY: Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Murat Dikel: Firmamız, 1980 Bayrampaşa’da kalıp atölyesi olarak kurulmuştur.

Otomotiv, beyaz eşya, makine sektörlerinin yanı sıra ısıtma-havalandırma, zirai araçlar, savunma sistemleri ve akışkan sistemler için kelepçe, klips, braket gibi metal bağlantı elemanları üretmektedir.

Sürekli gelişmenin sonucu olarak 2014’te başladığımız fabrika inşaatı 2016 yılının Ocak ayında tamamlanmıştır. Üretimlerimizi şu an içinde bulunduğumuz Hadımköy’deki yeni fabrikamızda gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

2016 yılında yaklaşık 80 milyon adetlik üretim yaparak %25’lik bir büyüme sağladık. Yeni fabrikaya taşınmamızla beraber 70 kişi olan personel sayımızı 95 kişiye çıkardık.

Ciromuzun %40’ını otomotiv, %30’unu beyaz eşya ve %30’unu da diğer sektörler oluşturmaktadır. Ürünlerimizin %40’ını Avrupa ülkeleri ağırlıklı olmakla birlikte 30’u aşkın ülkeye ihraç eden firmamız AR-GE çalışmalarına da cirosundan %2 pay ayırmaktadır.

 

SUBCONTURKEY: Fastener Fair Stuttgart fuarı sizin için nasıl geçti? Beklentilerinizi karşıladı mı? Fuardaki gözlemlerinizi paylaşır mısınız?

Murat Dikel: Fuar bizim için gayet başarılı geçti. Mevcut müşterilerimizle gelecek projelerimizi konuşma fırsatı bulduk. 2017’de trendin hangi yönde olabileceğinin sinyalleri alındı. Bunun yanı sıra Avrupa başta olmak üzere, Afrika, Ortadoğu, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’dan potansiyel müşteriler ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi aldılar. Olumlu geri dönüşler bekliyoruz.

 

SUBCONTURKEY: Eklemek istedikleriniz var mı?

Murat Dikel: Bu fuarın en önemli özelliği ziyaretçi kalitesinin üst seviyede olması. Konusunda bilgi sahibi, ne istediğini bilen ziyaretçiler fuarın verimli geçmesini sağlıyor. Türkiye’deki ana sana sanayi firmalarından Satınalma yetkilileri ile Türkiye’deki bir fuarda görüşme şansı bulamazken bu fuarda standınızı ziyaret ediyorlar.

Ülkemiz açısından da çok faydalı bir tanıtım oldu. 44 katılımcı firma ve çok değişik ürün yelpazemizle ne kadar güçlü bir üretici ülke olduğumuzu bir kez daha kanıtlamış olduk.

Firma olarak 2019 yılında yapılacak bir sonraki fuara da standımızın alanına genişleterek katılmayı düşünüyoruz.

 


22.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş