Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

ER-EL, Yeni Nesil Bağlama Elemanlarını Piyasaya Sürüyor

Haberle ilgili fotoğraflar

ER-EL, Yeni Nesil Bağlama Elemanlarını Piyasaya Sürüyor

ER-EL, Bağlama Ekipmanlarında Kalite Üretiyor.

2013 yılı yeni sistemler nedeniyle yazılım ve donanımsal olarak yatırımı bol bir dönem oldu diyen ER-EL Makina Yedek Parça İmalatı San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Erol Elmas, 2013 yılının altıncı ayı itibarıyla ER-EL zero sistem ürünlerini sektörün hizmetine sunduklarını ve şuan uygulamalarının sektörün birçok güzide kuruluşunda güven içinde çalıştığının bilgisini verdi.

ER-EL hakkında bilgi alabilir miyiz?

Erol Elmas: Firmamız; 1989 yılında kurulmuş olup, Bağlama Ekipmanlarında güven ve kalitenin simgesi haline gelmiştir. Her geçen yılda mevcut kapasitesini geliştirmekle birlikte, 1998 yılı sonrası Bağlama Ekipmanları konusunda ürün çeşitliliğini hızlandırmıştır. Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem veren ER-EL; ürün çeşidini her geçen yıl artırarak siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır.

Bugün itibari ile (iş parçası) Bağlama ve İşleme ekipmanlarında 2500 üzerinde ürün çeşidi ile konusunda lider ve üretici firma olmanın gururunu yaşamaktadır. ER-EL sağlanan GÜVENİLİRLİK ve KALİTEYİ sürdürebilir olmak için daima yenilikçe ve tüm öneri, eleştirileri dikkate almaktadır.

Ayrıca tüm ürün çeşitleriyle hemen teslim mamul stoku sevkiyata hazırdır. Firmamız; günümüzün en önemli değeri zamandır felsefesiyle, güçlü stokumuzla müşteri memnuniyetini önemsemektedir.ER-EL bu gün itibariyle Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 15’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

2004 yılında kalite yönetim sistemini kuran ER-EL ISO 9001:2008, ISO 14001, OHSAS 18001 ve CE sertifikalarına sahiptir, firmamız ISO DIN NORM’larında şartnamelere ve taahhütlerine uygun üretim yapmaktadır. Firmamız, mevcut sistemde kendi üretimi Patentli ve faydalı model endüsriyel tasarım tescilleri ile oldukça zengin sertifikalara sahiptir.

ER-EL dinamik ve uzman kadrosu ile gerek standart, gerek proje bazlı özel fikstür ve talebe uygun çözümlerle, müşteri memnuniyeti için üstün performans ile çalışmaktadır.

Ürün çeşitliğiniz çok olduğunuzu biliyoruz. Geniş ürün çeşitliliğinizin sayesinde hangi avantajlarınız oluyor? Öne çıkan ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Erol Elmas: Sektörde işimiz olan bağlama ekipmanları konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Tabi ki bu kadar ürünü stoktan teslim taahhüdünü vermek ve bu döngüyü sistematik olarak sürdürmek firmamız için stok maliyeti anlamında yük olsa da işimiz bu ama müşterilerimizin taleplerine anında cevap vererek hizmet kalitemizi üst düzeyde tutmak ve günümüzün en değerli kavramının zaman olduğu bilinciyle sağladığımız katkının huzurunu yaşamaktayız.

Ayrıca bütün ürünlerimiz rağbet görmektedir. Çünkü ürünlerimizi ana hatlarıyla bağlama ekipmanları başlığı altında ansak da kullanım yerine göre her birinin diğerine göre farklı avantajları vardır.

Değinmek istediğim bir konusu ise; mekanik sistem bağlama ekipmanlarımızın
Avrupa satışlarımızda 1130-1150-1160 serisi ürünlerimiz biraz daha ön plana çıkıyor sanırım bunun sebebi de bu ürünler muadilleri anlamında da Avrupa pazarında daha bilindik olması diye düşünüyorum, şuan sanayi sektörümüzün bir çok değerli firmasında bu ürünlerimiz kullanılıyor ama zaman içinde bu ürünlerimizin Türkiye pazarında da satış grafiğinin hızla yükseleceğini düşünüyorum. Çünkü bu ürünler özellikle enjeksiyon tezgahlarında kalıp bağlamada kullanıcı için çok avantaj sağlamaktadır.

2013 yılı ER-EL için nasıl geçti? 2014 yılından beklentileriniz nelerdir?

Erol Elmas: 2013 yılı projeler, yeni tasarımlar, iş parçası odaklı çözümlerle hizmet verebilmemiz dolayısıyla ER-EL için yoğun bir yıl oldu, ayrıca mekanik bağlama ekipmanlarındaki çeşitliliğimizi sürdürmekle birlikte sektörün ihtiyacı olan yeni nesil bağlama ekipmanları diyebileceğimiz pnömatik bağlama, hidrolik bağlama ve hızlı kalıp değiştirme sistemlerinin altyapısını hazırladık hatta 2013 yılının altıncı ayı itibarıyla ER-EL zero sistem ürünümüzü sektörün hizmetine sunduk. Şuan uygulamalarımız sektörümüzün birçok güzide kuruluşunda güven içinde çalışmaktadır.

Yeni yatırım planlarınız var mı?

Erol Elmas: 2013 yılı yeni sistemler nedeniyle yazılım ve donanımsal olarak yatırımı bol bir dönem oldu. Kullandığımız proje yazılımları animasyon çalışmaları ve CNC parkurumuza yeni tezgahlar alımı gerçekleştirdik. Bugün itibarı ile yatırımlarımız yeterli desek bile var olan hizmet kalitemizi düşürmemek için önümüzdeki dönemde ihtiyaç hasıl oldukça yatırımlarımız da devam edecektir.

ER-EL HIZLI BAĞLAMA ZERO SİSTEM

Yeni ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Erol Elmas: Az öncede belirttiğim gibi 2013 yılında Hızlı Bağlama ve tekrarlanabilen hassasiyetin doruk noktası olan ZERO Sistem ER-EL Güvencesiyle Uygulamalı, Proje bazlı, ve iş parçası odaklı çözümlerle sektörün hizmetine sunmuştur. ER-EL Zero Sistemde öne çıkan ve kendini ayıran özellik; iş parçasını veya iş parçasını bağlayan takımı (aparatı) bağlamada, bağlama süresini minimuma indirerek günümüzün en değerli kavramı olan zamanı size kazandırmasıdır. Ayrıca söküp takmadaki tekrarlamalarda; 0,005 hassasiyeti ile güven içinde çalışma sağlamaktadır. Görsellerde gösterildiği gibi çok farklı uygulamalarda kullanılabildiği gibi uygulama alanları bunlarla da sınırlı değildir.

Ayrıca stok maliyetlerinin fazla model çeşitliliğinin çok olduğu ve HIZLI KALIP DEĞİŞTİRMENİN kaçınılmaz olduğu zamandayız bunun için ER-EL olarak hidrolik kalıp bağlama, hidrolik kalıp kaldırma, ve kalıp kaydırma kolu, kombine sistem, veya isteğe bağlı ihtiyaçlar belirlenerek lokal çözümler sunmak için hazırlığımızı yaptık. Ürün stoklarımız hazır ve katalog çalışmamızın da son aşamasına geldik. Bir ay içinde ürünlerle ilgili detaylı tanıtım kataloğumuz ve broşürlerimizi bayilerimiz aracılığı ile veya talep eden müşterilerimizin adreslerine bizzat gönderilerek ürünlerin detaylı tanıtımları yapılacaktır. Şu an sektörümüzde hizmet veren seçkin dergilerde ön bilgi amaçlı tanıtımlarımız başlamıştır. Devamında Maktek Fuarı ve Bursa Kalıp Fuarında tanıtımlarımız devam edecektir.

Eklemek istedikleriniz varsa onları da öğrenebilir miyiz?

Erol Elmas: Son olarak eklemek isterim ki ER-EL ailesi olarak 2014 yılının ülkemiz ve firmalarımız için kazançlı ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum.

Haberin Kaynağı : SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ


18.02.2014

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş