Ana Sayfa > Sektör Haberleri > Makina-Metal-Kalıp-Döküm > Tüm Makina-Metal-Kalıp-Döküm Haberleri

Askaynak'tan sınıfının en hafif kesme makinesi:Plasma 65-Ultra

Askaynak'tan sınıfının en hafif kesme makinesi:Plasma 65-Ultra

Kaynak sektörünün lider kuruluşu Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, kompakt tasarıma sahip ve sınıfının en hafifi olan Plasma 65-Ultra ile yüksek kalitede kesim yapma olanağı sunuyor.

 %40’lık çalışma çevriminde sunduğu 60 A kesme akımı sayesinde özellikle 20 mm kalınlığa kadar olan ve karbon çeliğinden üretilen malzemeler üzerinde yüksek kalitede çapaksız kesme işlemi vaad eden Askaynak Plasma 65-Ultra; sunduğu güvenli çalışma imkanı, grid kesim özelliği, hall sensor sabit akım teknolojisi ve %10’luk şebeke dalgalanmalarını düzenleyen elektronik devre tasarımı ile dikkat çekiyor. Askaynak Plasma 65-Ultra ve Askaynak’ın çok sayıdaki yenilikçi ürünü hakkında bilgi almak için www.askaynak.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin lider kaynak uzmanı Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, sınıfının en hafif kesme makinesi Askaynak Plasma 65-Ultra’yı duyurdu.

 

Yeni nesil elektronik devre tasarımı sayesinde kompak tasarımı ile sınıfının en hafifi olan Askaynak Plasma 65-Ultra yanlızca 13 kg ağırlığına sahip. Bu sayede özellikle ilave arabaya veya tekerlekli bir taşıyıcı sisteme ihtiyaç duymadan makineyi çalışacağı noktaya kolayca taşıyabilmek mümkün. Barındırdığı özellikler ile fark yaratan Askaynak Plasma 65-Ultra, %40’lık çalışma çevriminde sunduğu 60 A kesme akımı sayesinde özellikle 20 mm kalınlığa kadar olan ve karbon çeliğinden üretilen malzemeler üzerinde yüksek kalitede çapaksız kesme işlemi vaad ediyor.

 

Sahip olduğu Hall Sensor Sabit Akım Teknolojisi ile operatörün el hassasiyetini kaybetmesi durumunda bile ayarlanmış olan akım değeri ile kesme işlemi yapmasına olanak sağlayan Askaynak Plasma 65-Ultra, yakınında çalışan diğer cihazların yaydığı şebeke gürültülerinden ve elektromanyetik alanlardan etkilenmediği için performans kaybının da önüne geçiyor. %10’luk şebeke dalgalanmalarını düzenleyen elektronik devre tasarımı sayesinde her zaman yüksek kalitede mükemmel bir kesim yapabilme imkanı sağlayan ürün; ızgara, parmaklık ve benzeri formdaki parçaları durmadan sürekli olarak kesme olanağını sağlayan Grid Kesim özelliğine de sahip.

 

Çalışma esnasında meydana gelebilecek tüm yaşamsal riskler göz önüne alınarak tasarlanan Askaynak Plasma 65-Ultra, operatörlere güven içinde çalışma imkanı sunuyor.

 

Askaynak Plasma 65-Ultra Teknik Özellikler

Nominal şebeke gerilimi: 380 V ; 3~Ph ; 50/60 Hz

Maksimum güç tüketimi: 8 kW (% 40)

Şebekeden çekilen akım: 15 A (% 40)

Maksimum efektif akım: 9.6 A (% 100)

Güç faktörü: (cos φ) 0.95 (% 40)

Kesme akımı değerleri: 60 A ; 104 V (% 40) 43 A ; 97.2 V (% 100)

Gerekli giriş basıncı: 4.5 - 5.0 bar

Boşta çalışma gerilimi: 225 V (DC)

Kesme akımı ayar aralığı: 20 - 60 A

Sigorta değeri ve tipi:20 A (gecikmeli)

Koruma sınıfı: IP21S Ağırlık (kablolar hariç) 13 kg

Soğutma sistemi: Fan soğutmalı

Boyutlar: (G x Y x D) 165 x 280 x 495 mm Onaylar CE, EN 60974-1, EN 60974-10

 


24.05.2017

Firma Ürün Arama Motoru

ÜCRETSİZ OLARAK FİRMANI HEMEN EKLE

Sektör Rehberi

Üye Firma Giriş